پیش بینی دلار نیوزیلند

دلار نیوزیلند هنوز هم از تغییر سیاست‌های بانک مرکزی رنج می‌برد. بانک رزرو نیوزیلند در نشست قبلی خود نرخ بهره را با ۰٫۲۵ واحد درصد افزایش به ۵٫۵ درصد رساند و در ادامه از عدم افزایش نرخ بهره در آینده حرف زد. یعنی نرخ بهره بیشتر از این بالا نخواهد رفت.

آیا اخبار اقتصادی چین و آمریکا از دلار نیوزیلند حمایت خواهند کرد؟

بانک رزرو نیوزیلند نرخ بهره را به اندازه ۰٫۲۵ واحد درصد افزایش داد. اما چیزی که بازار را شوکه کرد، عدم تمایل بانک مرکزی به افزایش بیشتر نرخ بهره است. بانک مرکزی دیگر به دنبال افزایش نرخ بهره نیست. همین مسئله باعث سقوط دلار نیوزیلند در برابر رقبا شد.

نشست تعیین نرخ بهره بانک رزرو نیوزیلند

بانک رزرو نیوزیلند نرخ بهره را از ۵٫۲۵ درصد به ۵٫۵ درصد افزایش داد. بازار هم چنین انتظاری داشت. اما برآوردهای بانک مرکزی نشان می‌دهد که بانک مرکزی دیگر نرخ بهره را بالا نخواهد برد و از فصل سوم سال ۲۰۲۴ هم به دنبال کاهش نرخ بهره خواهد رفت. این یعنی سیاست‌های انقباضی بانک رزرو نیوزیلند تمام شدند.

دلار نیوزیلند سقوط کرد

آخرین تحولات در آمریکا و چین به نفع دلار نیوزیلند بوده‌اند. در آمریکا از دید بازار شانس افزایش نرخ بهره در نشست ماه ژوئن تنها ۴۰ درصد است. در مقابل شانس عدم تغییر نرخ بهره ۶۰ درصد است. این خبر خوبی است و فشارها را حداقل از سوی انتظارات نرخ بهره‌ای برمی‌دارد و دلار نیوزیلند می‌تواند نفس راحتی بکشد.

در چین هم شاخص فعالیت‌های اقتصادی برخلاف پیش‌بینی‌ها رشد کرده است. دیروز داده‌های رسمی از افت فعالیت‌های اقتصادی چین حکایت داشتند، اما شاخص غیررسمی PMI چین که امروز منتشر شد، از رشد سریع فعالیت‌های اقتصادی در بخش تولیدی حکایت داشتند. نیوزیلند رابطه اقتصادی قوی با چین دارد و به همین دلیل رشد اقتصادی چین می‌تواند به رشد اقتصادی نیوزیلند کمک کند. این خبر خوبی برای دلار نیوزیلند است.

پیش بینی دلار نیوزیلند 1 ژوئن 1 تحلیل بنیادی فارکس اونس طلا و نفت خام
برآورد متوسط قیمت جفت ارز NZDUSD

تحلیل بنیادی دلار نیوزیلند – چهارشنبه ۳ خرداد

دلار نیوزیلند در برابر رقبا موضع ضعیفی دارد. از دید بازار، بانک رزرو نیوزیلند دیگر به فکر افزایش نرخ بهره نیست و نرخ بهره نیوزیلند به پیک خود رسیده است. با این حال دلار نیوزیلند به حمایت‌های کلیدی در برابر رقبا رسیده است.

نرخ بهره نیوزیلند به پیک خود رسیده است

نیوزیلند سریع‌ترین افزایش نرخ بهره را در دنیا تجربه کرد و نرخ بهره خود را به اندازه ۵٫۲۵ واحد درصد (در طول یک سال) افزایش داد. اندازه افزایش نرخ بهره نیوزیلند بیشتر از فدرال رزرو آمریکا بوده است. بانک رزرو نیوزیلند هم مثل سایر بانک‌های مرکزی دنیا با هدف کنترل تورم به سراغ افزایش نرخ بهره رفته است. نشست امروز بانک مرکزی نشان داد که بانک منتظر اثرات نرخ بهره بالا در اقتصاد این کشور است. معمولاً افزایش نرخ بهره چند ماه زمان می‌برد تا بر اقتصاد تأثیر بگذارد. بانک رزرو نیوزیلند معتقد است که نرخ رشد تورم این کشور در سه‌ماهه اول سال به ۶٫۷ درصد کاهش یافته و تا فصل سوم سال ۲۰۲۴ به هدف تورمی بانک مرکزی خواهد رسید.

پیش بینی دلار نیوزیلند 24 مه 2 تحلیل بنیادی فارکس اونس طلا و نفت خام
برآورد متوسط نرخ NZDUSD برای ماه های آینده


منبع: https://iranbourseonline.co/242555/fa/%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF

پنجشنبه 11 خرداد 1402 – 11:56

پیش بینی و تحلیل بنیادی دلار نیوزیلند برای معامله گران فارکس!

تحلیل بنیادی دلار نیوزیلند – پنجشنبه ۱۱ خرداد

دلار نیوزیلند در واکنش به نشست بانک رزرو نیوزیلند تا ۱٫۳ درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح خود از ۲ مه رسید. بازار شوکه شده است. بازدهی اوراق قرضه ۲ ساله نیوزیلند که بیشترین حساسیت را به سیاست‌های انقباضی دارند، بیشترین افت در شش ماه اخیر را تجربه کردند.

بانک مرکزی در افزایش نرخ بهره به هدف خود رسید