پیش بینی دلار استرالیا

در همین حال فضای سیاسی میان استرالیا و چین هم چندان جالب نیست. چین محدودیت‌های زیادی را علیه واردات کالا و خدمات از استرالیا وضع کرده است. با این حال اگر چین اقدام به حذف محدودیت‌های تجاری کند، خبر خوبی برای اقتصاد استرالیا خواهد بود. داده‌های تراز تجاری استرالیا در هفته جاری منتشر خواهند شد. افزایش مازاد تجاری استرالیا می‌تواند از دلار استرالیا حمایت کند.

نقش USD در نوسانات جفت ارز AUDUSD

تلاش‌های چین برای خروج از سیاست صفر کرونایی با چالش‌های جدی مواجه شده است. آمار فوتیان کرونایی چین افزایش یافته است. انتظار می‌رفت که با حذف سیاست صفر کرونایی، فعالیت‌های اقتصادی رشد سریعی داشته باشند. اما این خوش‌بینی فعلاً از بین رفته و بازار انتظار ندارد که در آینده نزدیک شاهد رشد سریع فعالیت‌های اقتصادی چین باشیم.

تراز تجاری استرالیا

انتظارات نرخ بهره‌ای آمریکا محرک اصلی بازارهای مالی است. جفت ارز AUDUSD هم از این قضیه مستثنا نیست. گزارش اخیر فدرال رزرو آمریکا نشان می‌دهد که بانک مرکزی می‌خواهد نرخ بهره را به مدت طولانی در سطوح بالا نگه دارد. طبق صورت‌جلسه فدرال رزرو یا همان FOMC Minutes نرخ بهره آمریکا در سطوح بالاتر باقی خواهد ماند. این هفته داده‌های تورمی آمریکا منتشر خواهند شد و انتظار می‌رود که بر انتظارات نرخ بهره‌ای و دلار آمریکا اثر جدی داشته باشد.

پیش بینی دلار استرالیا 8 ژانویه 1
پیش بینی دلار استرالیا – برآورد بزرگان بازار فارکس از آینده جفت ارز AUDUSD


منبع: https://iranbourseonline.co/238982/faw/%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7

دلار استرالیا اولین هفته معاملاتی سال ۲۰۲۳ را مثبت آغاز کرد و در برابر دلار امریکا ۱ درصد تقویت شد. به نظر می‌رسد که محرک اصلی نوسانات AUDUSD خارجی بوده‌اند. از یک سو سیاست‌های حمایتی چین باعث بهبود سنتیمنت بازار شدند و از سوی دیگر چشم‌انداز سیاست‌های پولی و داده‌های اشتغال آمریکا بر جفت ارز AUDUSD تأثیر گذاشتند.

اخبار چین!