پیش بینی بیت کوین

رالی صعودی و طولانی اخیر بیت کوین باعث خوش‌بینی علاقه‌مندان به بازار رمزارز ها شده است. سرمایه‌گذاران امیدوارند که زمستان کریپتوکارنسی به پایان خود نزدیک شده است.

قیمت بیت کوین ۹ روز است که سیر صعودی دارد!

در بازارهای موازی هم وضعیت جالب نیست. طبق آخرین داده‌های بازار آتی، اکثر مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری به آینده اوراق قرضه بدبین هستند. آن‌ها بیشترین قراردادهای فروش اوراق قرضه را ثبت کرده‌اند. یعنی از دید آن‌ها، قیمت اوراق قرضه در آینده نزدیک سقوط خواهد کرد. سقوط قیمت اوراق قرضه به معنی بالا رفتن بازدهی اوراق است، که تقریباً مثل افزایش نرخ بهره بر بازار تأثیر می‌گذارد.

پیش بینی بیت کوین
پیش بینی بیت کوین – قیمت بیت کوین از میانگین متحرک ۲۰۰ روز عبور کرد.

پنجشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۱

در طول پنج سال گذشته، هر بار که سیگنال گلدن کراس صادر شده، قیمت بیت کوین به طور متوسط در طول ۶۰ روز بعد سیگنال رشد ۲۲ درصدی را تجربه کرده است. با این حال دوره فعلی با دوره‌های قبلی یک تفاوت اساسی دارد. در دوره‌های قبل بانک‌های مرکزی در حال اجرای سیاست‌های انبساطی پولی بودند و هر سیگنال خرید روزانه هم منجر به فتح اوج قیمتی جدیدی در بیت کوین می‌شد. اما این بار بانک‌های مرکزی دنیا در حال اجرای سیاست‌های انقباضی پولی هستند تا شاید جلوی رشد سریع تورم را بگیرند.

پیش بینی بیت کوین
پیش بینی بیت کوین – میانگین کوتاه مدت ۵۰ روز در حال عبور به بالای میانگین ۲۰۰ روز است. این یعنی سیگنال گلدن کراس.

پیش‌بینی بیت کوین

بیت کوین در هفت روز معاملاتی منتهی به روز یکشنبه نزدیک به ۴ درصد افت کرده و بزرگ‌ترین کاهش قیمت هفتگی خود از ماه نوامبر تا به امروز را تجربه کرده است. این حرکت نزولی باعث شده تا رشد قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۳ تا به امروز به ۳۸ درصد برسد.

سیگنال خرید بیت کوین صادر شد

بزرگ‌ترین رمزارز دنیا، از شروع سال جدید میلادی بیش از ۴۰ درصد رشد کرده است. اگر عملکرد بیت کوین در ماه ژانویه سال‌های قبل را بررسی کنیم، این بهترین ژانویه برای بیت کوین و بازار رمزارز ها بوده است. سایر رمزارز های بازار مثل سولانا، اینفینیتی و دیسنترال لند هم رشد قابل‌توجهی داشته‌اند.

سال ۲۰۲۲ بازار رمزارز ها سقوط‌های سنگین و بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد. اما با بهبود جریانات ریسک‌پذیری شاهد بازگشت صعودی قیمت‌ها هستیم. در این میان بانک‌های مرکزی هم به احتمال زیاد از سرعت افزایش نرخ بهره خواهند کاست و حتی برخی از فعالین بازار پیش‌بینی کرده‌اند که نرخ بهره در اواخر سال ۲۰۲۳ سیر نزولی خواهد داشت! بالا رفتن نرخ بهره یکی از دلایل اصلی سقوط بازار رمزارز ها در سال ۲۰۲۲ بود.

آیا رالی صعودی بیت کوین ادامه می‌یابد؟

از دید تحلیلگران بدبین بازار، اگر قیمت نفت خام، دستمزدها و تورم دوباره سیر صعودی پیدا کنند، بیت کوین به همراه سایر دارایی‌های ریسکی سقوط خواهند کرد. این هفته رئیس فدرال رزرو آمریکا هم بعد از نشست تعیین نرخ بهره سخنرانی خواهد کرد. سخنرانی او بر انتظارات نرخ بهره‌ای بازار تأثیر خواهد گذاشت و بدون شک پیش‌بینی‌ها از آینده را تغییر خواهد داد.

آیا بازدهی اوراق قرضه به زودی افزایش می‌یابد؟

داده‌های اشتغال آمریکا که روز جمعه منتشر شدند، انتظارات نرخ بهره‌ای را دوباره تقویت کردند. پیش از داده‌های NFP بازار انتظار داشت که فدرال رزرو از سیاست‌های انقباضی یا همان افزایش نرخ بهره عقب‌نشینی کند. اما داده‌های اشتغال آمریکا نشان دادند که فدرال رزرو می‌تواند به افزایش نرخ بهره ادامه دهد. رشد خوب بازار کار به این معنی است که فشارهای تورمی دوباره تشدید خواهند شد.

این یعنی نرخ بهره یا افزایش خواهد یافت و یا در بهترین حالت در سطوح بالاتر باقی خواهد ماند. این به نفع دارایی‌های ریسکی مثل بیت کوین نیست. این هفته سخنرانی مقامات فدرال رزرو و آینده نرخ‌های بهره آمریکا مسیر بعدی دارایی‌های ریسکی را مشخص خواهند کرد.


دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

حدس و گمان‌ها در رابطه با افت فشارهای تورمی و عقب‌نشینی فدرال رزرو از نرخ‌های بهره بالاتر باعث به راه افتادن جریانات ریسک‌پذیری در بازارهای مالی شده و این جریانات ریسک‌پذیری به بازار رمزارز ها هم سرایت کرده است. رشد قیمت بیت کوین که از ابتدای سال ۲۰۲۳ شروع شده در تضاد با سقوط ۶۰ درصدی قیمت آن در سال ۲۰۲۲ است.

پیش‌بینی بیت کوین

بیت کوین در ماه ژانویه بهترین عملکرد ماهانه از سال ۲۰۱۳ تا به امروز را تجربه کرده است. سرمایه‌گذاران دیگر نگران سیاست‌های انقباضی پولی (افزایش نرخ بهره) و بحران در صنعت کریپتوکارنسی نیستند. اما خوش‌بینی‌ها به ادامه رالی صعودی بیت کوین تضعیف شده است.

بیت کوین در ژانویه از بالای ۱۶ به نزدیکی ۲۴ هزار دلار صعود کرد!

بزرگ‌ترین رمزارز دنیا (بیت کوین) برای نهمین روز متوالی رشد کرده و طولانی‌ترین حرکت صعودی خود از سال ۲۰۲۰ تا به امروز را ثبت کرده است. بیت کوین بیش از ۱۰ درصد در ماه جاری رشد کرده و اتریوم هم ۱۷ درصد بالا آمده است.

چرا بیت کوین گران شد؟

پیش بینی بیت کوین و بازار رمزارز ها

دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

رالی صعودی سال ۲۰۲۳ بیت کوین متوقف شده است. این در حالی است که به تازگی سیگنال خرید وسوسه‌انگیزی در بازار شکل گرفته است.

بیت کوین بخشی از رشدهای ۲۰۲۳ را از دست داد

از نظر تحلیلگران، بازار فکر می‌کند که نرخ بهره خنثی یا نرخ بهره نهایی فدرال رزرو آمریکا کمتر از پیش‌بینی‌های قبلی خواهد بود. پیش‌بینی مقامات فدرال رزرو از نرخ بهره خنثی اعداد بالای ۵ درصد است، اما برای بازار این عدد کمتر از ۵ درصد است و همین مسئله باعث رشد قیمتی دارایی‌های ریسکی مثل سهام و رمزارز ها شده است. امروز داده‌های تورمی آمریکا منتشر خواهند شد و تکلیف پیش‌بینی‌های فعلی روشن خواهد شد. افت تورم باعث ادامه رشد قیمتی بیت کوین خواهد شد.

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که با تمام شدن سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو آمریکا، سرمایه‌گذاران بزرگ هم به بازار رمزارز ها باز خواهند گشت. این مسئله هم باعث افزایش قیمت رمزارز ها و هم افزایش تراکنش‌ها در این بازار خواهد شد.

پیش بینی بیت کوین
پیش بینی بیت کوین – قیمت بیت کوین در حال نزدیک شدن به میانگین متحرک ۲۰۰ روز است.


منبع: https://iranbourseonline.co/239352/crypto/%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86

باوجود عملکرد خیره‌کننده بازار رمزارز ها، بخشی از بازار به ادامه رالی صعودی شک و تردید دارند. یکی از ریسک‌های اصلی پیش روی بازار رمزارز ها، افت فعالیت‌های اقتصادی است. بانک‌های مرکزی هشدار داده‌اند که نرخ بهره را برای مدت‌زمان طولانی در سطوح بالاتر نگه خواهند داشت. بالا بودن نرخ بهره باعث افت فعالیت‌های اقتصادی و کاهش تقاضای کل می‌شود. به همین دلیل بخشی از بازار نگران است که رشد بازار رمزارز ها ادامه‌دار نباشد.

با این حال بیت کوین در حال صدور سیگنال گلدن کراس است. یعنی میانگین کوتاه به بالای میانگین بلند عبور کرده است. در نمودار قیمتی روزانه بیت کوین، میانگین ۵۰ روز به بالای میانگین ۲۰۰ روز عبور کرده است. در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ هم پیش از شروع بازار صعودی بیت کوین شاهد صدور این سیگنال خرید بودیم.