پیدا کردن قله ها و در ها در فارکس با استفاده از COT

معامله‌گران پوششی وقتی که بازار به سقف خود حرکت می‌کند تمایل به فروش دارند در حالیکه معامله‌گران خطرپذیر وقتی که قیمت در حال صعود است تمایل به خرید دارند.

از سوی دیگر، معامله‌گران تجاری بیشتر قسمت‌های روند را از دست می‌دهند به جز زمان‌هایی که برگشت قیمت وجود دارد.

تا زمانی که نقطه حدی تمایل بازار روی دهد، بهتر خواهد بود که با معامله‌گران خطرپذیر همراه باشید.

اگر معامله‌گران پوششی به افزایش پوزیشن‌های فروش خود ادامه دهند در حالی که معامله‌گران خطرپذیر پوزیشن‌های خرید خود را افزایش می‌دهند، یک سقف بازار می‌تواند روی دهد.

شما تنها سه  قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

آموزش پیدا کردن دره ها و قله ها با COT

عکس العمل معامله گران

در اینجا دوباره نمودار گزارش COT را می‌آوریم:

در نتیجه، پوزیشن‌گیری معامله‌گران خطرپذیر نشان‌دهنده روند هستند در حالی که پوزیشن‌گیری معامله‌گران تجاری می‌تواند نشانه برگشت باشد.

مسلما تعیین یک نقطه دقیق که در آن وضعیت حدی تمایل بازار روی می‌دهد، کار سختی است بنابراین شاید بهترین کار این باشد که تا وقتی نشانه‌های یک برگشت واقعی دیده شوند، کاری انجام ندهید.

قانون ابتدایی این است: هر سقف یا کف بازار با یک نقطه حدی تمایل بازار همراه است اما هر نقطه حدی تمایل بازار منجر به یک سقف یا کف بازار نمی‌شود.

اگر به مثال قبلی توجه کرده باشید، معامله‌گران خطرپذیر (خط سبز) و معامله‌گران تجاری (خط آبی) سیگنال‌های مخالف یکدیگر می‌دادند. در حالیکه معامله‌گران پوششی هنگامی که بازار در کف است خرید می‌کنند، معامله‌گران خطرپذیر هنگام پایین رفتن قیمت، می‌فروشند.

می‌توانیم بگوییم که معامله‌گران خطرپذیر به دلیل دنبال کردن روند، از بیشتر قسمت‌های آن سود می‌برند ولی در نقاط برگشت دچار مشکل می‌شوند.

3. تقویم اقتصادی فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/2115/%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%82%D9%84%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-cot

همان گونه که حدس زده‌اید، مکان‌های ایده‌آل برای ورود به معامله خرید یا فروش، زمان‌هایی است که تمایل بازار در یک نقطه حدی قرار دارد.

 

2. آموزش فارکس

1. ثبت نام فارکس

اگر معامله‌گران پوششی به افزایش پوزیشن‌های خرید خود ادامه دهند در حالی که معامله‌گران خطرپذیر پوزیشن‌های فروش خود را افزایش می‌دهند، یک کف بازار می‌تواند در پیش رو باشد.