پنکیک سواپ چیست؟ معرفی ارز دیجیتال کیک (cake)

دنیای بلاکچین به همان انداز که پر از سودهای نجومی است، پر از ریسک و ضرر نیز است. هیچ تضمین مطمئنی برای ایمنی در این فضای پیچیده وجود ندارد. درست مانند هر پروتکل دیگر پنکیک سواپ نیز با خطرات خاصی همراه است. با معماری پیشرفته زنجیره هوشمند بایننس، امنیت این صرافی تا حدودی نسبت به دیگر رقبا بالاتر است. با این وجود، همیشه این احتمال وجود دارد که به یک باره، ورق‌های بازی به‌ضرر شما برگردد؛ بنابراین، شما باید تنها وجهی را سرمایه‌گذاری کنند که در صورت از دست دادن آن، دچار شکست روحی یا مالی نشوید.

قیمت ارز دیجیتال پنکیک سواپ

به دلیل اینکه ارز دیجیتال پنکیک سواپ یک توکن بر اساس استاندارد BEP-20 است، تنها چیزی که نیاز دارید کیف پولی است که از این استاندارد پشتیبانی کند. در ادامه چند روش مختلف وجود دارد که می‌توانید توکن‌های کیک خود را ذخیره کنید:

پنکیک سواپ
 • متامسک: حتی اگر Metamask یک کیف پول محبوب برای شبکه اتریوم باشد، می‌توانید این کیف پول را با زنجیره هوشمند بایننس متصل کرده و توکن‌های BEP-20 خود را ذخیره کنید.
 • کیف پول بایننس: کیف پول بایننس در ماهیت یک افزونه مرورگر موجود در کروم و فایرفاکس ارائه می‌شود. استفاده از آن بسیار آسان است و به شما کمک می‌کند توکن‌های BEP-20 را ذخیره کرده و با DApps در زنجیره هوشمند بایننس تعامل داشته باشید.
 • Trust Wallet: یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های موجود در بازار است و از ارزهای دیجیتال بسیار زیادی پشتیبانی می‌کند.

آیا صرافی PancakeSwap ایمن است؟

پنکیک سواپ یک صرافی غیرمتمرکز است که در بستر زنجیره هوشمند بایننس فعالیت می‌کند؛ یک رقیب کاملا جدی برای یونی سواپ است که در شبکه اتریوم فعالیت دارد. به دلیل اینکه صرافی پنکیک سواپ روی شبکه بایننس فعالیت می‌کند، کاربران به‌راحتی می‌توانند ارزهای دیجیتال BEP_20 را در این صرافی معامله و تبدیل کنند.

نحوه کار پنکیک سواپ چگونه است؟

این صرافی همچنین ۳ توکن دیگر به نام‌های vCAK ،iCAKE و bCAKE را ایجاد کرده است که به استیک‌کنندگان کیک با مدت معین، مزایای زیر را ارائه می‌دهد:

وی کیک

PancakeSwap یک استخر قرعه‌کشی دیگر به نام Pottery را فراهم آورده است که می‌توانید کیک را به مدت ۱۰ هفته در آن سپرده‌گذاری کنید و فرصتی برای برنده شدن یک جایزه خاص داشته باشید و در عین حال سود به‌دست آورید.

عرضه اولیه فارم (IFO)

پنکیک سواپ یک صرافی غیرمتمرکز است که در بستر زنجیره هوشمند بایننس فعالیت می‌کند؛ یک رقیب کاملا جدی برای یونی سواپ است که در شبکه اتریوم فعالیت دارد. به دلیل اینکه صرافی پنکیک سواپ روی شبکه بایننس فعالیت می‌کند، کاربران به‌راحتی می‌توانند ارزهای دیجیتال BEP_20 را در این صرافی معامله و تبدیل کنند.

PancakeSwap چگونه کار می‌کند؟

مکانیزم کاری این صرافی و سایر صرافی‌های غیرمتمرکزِ دیگر، به این صورت است که به‌جای مدل سنتی بازار که در آن یک فروشنده و یک خریدار وجود دارد، با مدل بازارساز خودکار (AMM) فعالیت می‌کنند. در مدل بازارسازهای خودکار، معامله‌گران دارایی‌های دیجیتال را با استفاده از استخرهای نقدینگی، بدون نیاز به اعتماد یا شخص ثالث و با قیمت مناسب‌تر معامله می‌کنند.

بازارسازهای خودکار چرا و چگونه به‌وجود آمدند؟

یکی از صرافی‌های غیرمتمرکزی که در مدت زمان بسیار کوتاهی، توانست عملکرد درخشانی از خود در بازار ارزهای دیجیتال نشان دهد صرافی پنکیک سواپ بود. این صرافی یک بازارساز خودکار است که در بستر شبکه بایننس مشغول به فعالیت است؛ همچنین خود شرکت بایننس نیز پشتیبان و حامی این صرافی غیرمتمرکز است.

ارز دیجیتال کیک به دلیل محبوبیت صرافی پنکیک سواپ در بیشتر صرافی‌های معتبر خارجی و ایرانی برای خرید و فروش و حتی استیکینگ لیست شده است. این ارز دیجیتال را می‌توانید از طریق صرافی‌های متمرکز، صرافی‌های P2P و صرافی‌های غیرمتمرکز خریدرای کنید. در بین این گزینه‌ها به دلیل اینکه صرافی‌هایی مانند بایننس، کوکوین و بای‌بیت احراز هویت را برای کاربران ایرانی اجباری کرده‌اند، پیشنهاد می‌شود هنگام خرید یا فروش در این صرافی‌ها بسیار مراقب باشید و در صورت امکان از آی‌پی‌های ثابتِ قدرتمند استفاده کنید.

پنکیک سواپ یک صرافی غیرمتمرکز است و اساسی‌ترین عملکردی که پشتیبانی می‌کند، معامله توکن‌های استاندارد BEP-20 است. توکن‌های LP به کسانی که مسئول ارائه‌ نقدینگی هستند داده می‌شود که امکان معامله برای سایر توکن‌های BEP را فراهم می‌کنند. پنکیک سواپ برای سرعت در انجام معاملات و امنیت در حفظ و نگه‌داری داده‌ها ساخته شده است و به کاربران خود تجربه یک معامله هیجان‌انگیز و ساده را ارائه می‌دهد.

ییلد فارمینگ

برای اطلاع از قیمت این توکن به‌صورت لحظه‌ای می‌توانید به صفحه قیمت ارز دیجیتال پنکیک سواپ در ایران بروکر مراجعه کنید. همچنین در این صفحه می‌توانید از آخرین اخبار و رویدادهای این ارز دیجیتال، توکنومیک، کیف پول‌ها و غیره اطلاعات لازم را کسب کنید.

پیش بینی قیمت و آینده ارز دیجیتال پنکیک سواپ

همان‌طور که اشاره کردیم، پنکیک سواپ یک صرافی غیرمتمرکز در حال فعالیت روی زنجیره هوشمند بایننس است. مکانیزم کاری این صرافی و سایر صرافی‌های غیرمتمرکزِ دیگر، به این صورت است که به‌جای مدل سنتی بازار که در آن یک فروشنده و یک خریدار وجود دارد، با مدل بازارساز خودکار (AMM) فعالیت می‌کنند. در مدل بازارسازهای خودکار (به انگلیسی: Automated Market Maker)، معامله‌گران دارایی‌های دیجیتال را با استفاده از امکانات زیر معامله می‌کنند:

 1. استخرهای نقدینگی
 2. بدون نیاز به اعتماد یا شخص ثالث
 3. و با قیمت مناسب‌تر

عرضه اولیه فارم (IFO)، معامله، ییلد فارمینگ، استیکینگ، قرعه‌کشی و NFTها

صرافی PancakeSwap چه مزایای برتری نسبت به صرافی‌های دیگر دارد؟

اولین کاری که باید در پلتفرم پنکیک سواپ انجام دهید، افزودن نقدینگی به استخرهای این صرافی است. کاربران در استخرهای نقدینگی سرمایه‌گذاری می‌کنند و در ازای آن توکن پنکیک سواپ را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند. سرمایه‌گذاران از این توکن‌ها به روش‌های مختلف برای کسب سود در صرافی پنکیک سواپ استفاده می‌کنند.

پنکیک سواپ

معامله

پنکیک سواپ تنها یک بستر معاملاتی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال نیست؛ بلکه در این پلتفرم می‌توانید فعالیت‌های گسترده‌ای را برای درآمدزایی انجام دهید. در ادامه مقاله به‌صورت مختصر اما کامل، به بررسی این فعالیت‌ها خواهیم پرداخت.

تمامی صرافی‌های غیرمتمرکز و برنامه‌های حوزه دیفای در بستر اتریوم فعالیت می‌کردند که یک وابستگی بسیار شدید را به‌وجود آورده بود. فعالیت در شبکه اتریوم به خودی خود، دارای هزینه‌های زیادی برای کاربران بود؛ زیرا گس فی شبکه به دلیل ماهیت کارکرد اتریوم بسیار بالا بود. به همین دلیل بازارسازهای خودکار ایجاد شدند تا برای تأمین نقدینگی در دیفای استفاده شوند. همچنین امکان معامله خودکار دارایی‌های دیجیتال با حذف شیوه‌های سنتی را فراهم کنند.

پنکیک سواپ چه فعالیت‌هایی را برای کسب سود و درآمد ایجاد کرده است؟

طبق آخرین داده‌های جمع آوری شده توسط ایران بروکر، قیمت توکن کیک در حال حاضر ۱.۴۸ دلار است و همچنین در حال حاضر در رتبه ۹۸ کل بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد و ارزش بازار آن حدود ۳۱۸،۸۵۵،۸۷۰ دلار است.

طولی نکشید که صعود ارز دیجیتال کیک آغاز شد و به ۲۰ دلار افزایش یافت. توکن کیک در تاریخ ۳۰ آوریل، توانست خود را به بالاترین قیمت، یعنی حدود ۴۴ دلار برساند و آن را به یکی از سودآورترین سرمایه‌گذاری‌های ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ تبدیل کند. از آن زمان قیمت ارز Cake به دلیل محرک‌های مختلفِ بازار، کاهش یافته است و در حال حاضر در محدوده ۱.۵۰ دلار در حال خرید و فروش است.

چه فعالیت‌هایی را می‎‌توان در پنکیک سواپ انجام داد؟

نام‌گذاری ییلد فارمینگ (در فارسی، کشاورزی)، به این دلیل است که چنین مکانیزمی دقیقا شبیه به کشاورزی است. زمانی که شما شروع به برداشت سود خود از ییلد فارمینگ می‌کنید مانند این است که محصول کشاورزی خود را درو و برداشت می‌کنید. میزان سودی که برداشت می‌کنید رابطه مستقیم با دو مورد حجم و زمان دارایی سرمایه‌گذاری شده دارد.

استیکینگ

بخشی از معاملات و سرمایه‌گذاری‌های کاربران در بلاکچین توسط بخشی به نام دیفای صورت می‌گیرد. دیفای قلب تپنده بلاکچین است و باعث افزایش اعتماد هر روزه نسبت به این حوزه شده است. در دنیای سنتی و متمرکز برای انجام معاملات، شما مجبور هستید به یک شخص یا شرکت ثالث مانند بانک‌ها اعتماد کنید. در حالی‌که امور مالی غیرمتمرکز با پدید آوردن صرافی‌های غیرمتمرکز باعث شد «احساس نیاز به اعتماد» از بین برود و تمامی امور معاملاتی و سرمایه‌گذاری خود را به قراردادهای هوشمند بسپاریم. (البته به این نکته هم توجه کنید که امکان هک قراردادهای هوشمند وجود دارد و این حوزه هنوز نه به آن شکل که ادعا می‌شود غیرمتمرکز است و نه امن.)

با استیکینگ یک راه بسیار عالی و کم ریسک برای کسب درآمد غیرمستقیم ایجاد می‌کنید. با PancakeSwap، می‌توانید توکن‌های کیک خود را در استخرهای SYRUP صرافی پنکیک سواپ قرار دهید تا سالانه درصد سودهای معینی را دریافت کنید. بهترین بخش در مورد استیکینگ این است که پاداش‌های دریافتی می‌تواند توکن‌هایی به جز کیک باشد.

در میان تمام بازارسازهای خودکاری که روی بلاکچین بایننس فعالیت می‌کنند، پنکیک سواپ در صدر جدول قرار دارد. همچنین این صرافی در سال ۲۰۲۱ محبوبیت بسیار زیادی را به‌دست آورد که بسیاری از کارشناسان بر این باور بودند در آینده، جایگاه یونی سواپ را تصاحب خواهد کرد. ارز دیجیتال صرافی پنکیک سواپ به نام توکن کیک شناخته شده است و در ابتدای راه‌اندازی حدود ۱.۳۷ دلار قیمت داشت که پس از مدت کوتاهی به ۰.۲۵ دلار کاهش یافت.

کیک توکن بومی صرافی پنکیک سواپ است (که توکن حاکمیتی یا توکن ابزاری نیز نامیده می‌شود ). این صرافی توکن کیک جدید را تولید و عرضه می‌کند تا به افرادی که از طریق روش‌های مختلف در استخرهای نقدینگی مشارکت دارند، پاداش دهد. کیک را می‌توان بیشتر در استخرهای SYRUP جمع‌آوری یا در صرافی معامله کرد.

بازارساز خودکار به شما امکان می‌دهد با ایجاد نقدینگی در استخر‌های صرافی، درآمد کسب کنید. هر چه نقدینگی بیشتری ایجاد کنید، درآمد بیشتری نیز خواهید داشت. شما می‌توانید با توکن‌های LP برای سود بیشتر، معامله کنید. علاوه بر این، می‌توان آن‌ها را در نوع دیگری از استخر نقدینگی قفل یا استیک کرد تا توکن‌های بستر BEP-20 صرافی پنیک سواپ به نام ارز دیجیتال کیک (cake) را به‌دست آورید.

برخی از مزایای مطرح صرافی PancakeSwap عبارتند از:

 • ارتباط متقابل با شبکه‌های دیگر: توسعه‌دهندگان PancakeSwap از این موضوع اطلاع داشتند که اتریوم بر فضای دیفای تسلط داردِ همچنین از مشکلات و هزینه‌های گزاف یونی سواپ نیز خبر داشتند. به همین دلیل هر کاربری که برای اولین بار از پنکیک سواپ استفاده کرده قدردان چینین اکوسیستم کاملی بوده است. این صرافی از اغلب کیف پول‌های محبوب از جمله متامسک که توکن‌های استاندارد BEP-20 و ERC-20 را ذخیره و مدیریت می‌کند، پشتیبانی می‌کند. پنکیک سواپ بسیاری از توکن‌های مبتنی بر شبکه اتریوم را نیز در صرافی خود فهرست کرده است که باعث می‌شود کاربران به راحتی توکن‌های شبکه‌های مختلف را معامله کنند.
 • سهولت استفاده: پنل کاربری صرافی PancakeSwap راحت و ساده طراحی شده است. فعالیت کردن و استفاده از آن حتی برای افراد مبتدی هم آسان است. عملکرد بی‌عیب و نقص آن یک تجربه معاملاتی حرفه‌ای را برای مشتریان خود به‌دنبال دارد. به‌عبارتی ساده، هیچ‌گاه با مشکلات طاقت‌فرسا در این صرافی مواجه نخواهید شد.
 • گزینه‌های متعدد برای کسب درآمد: کاربران PancakeSwap می‌توانند از ابزارها و استراتژی‌های مختلف برای کسب سود بهره‌مند شوند؛ می‌توانند در NFT‌ها، قرعه‌کشی‌ها، ییلد فارمینگ، و استیکینگ فعالیت داشته باشند. با گزینه‌های زیادی که در اختیار دارید، سود خیلی خوبی در گوشه و کنار این صرافی نهفته است.
 • سریع: PancakeSwap با کامل بودن شبکه، تراکنش‌های سریع‌تری را فراهم می‌کند؛ بنابراین، معامله‌گران به دلیل سریع بودن در ثبت معامله، به ندرت فرصت‌های معاملاتی را از دست می‌دهند. آنها می‌توانند در پاسخ به هر محرک معاملاتی فعال‌تر باشند و تمامی فرصت‌های ناب بازار را برای کسب سود شکار کنند.
 • تراکنش‌های ارزان: با شلوغ شدن بیش از حد شبکه اتریوم، کارمزد تراکنش یونی سواپ در برخی مواقع تا ۲۰ دلار در هر تراکنش افزایش یافته است. PancakeSwap تراکنش‌های بسیار ارزان‌تری را با هزینه متوسط ​​حدود ۰.۰۸ دلار ارائه می‌دهد. این تفاوت قیمت یکی از دلایل اصلی افزایش محبوبیت صرافی پنکیک بوده است.
 • حریم خصوصی: کاربران در پنکیک سواپ نیازی به انجام پروسه احراز هویت یا ارائه هیچ‌گونه کارت شناسایی برای انجام فعالیت ندارند؛ زیرا در این پلتفرم به حریم خصوصی شما، احترام گذاشته می‌شود.
پنکیک سواپ

نحوه تبدیل توکن در PancakeSwap

با این حال یک مشکل اساسی وجود داشت، تمامی صرافی‌های غیرمتمرکز و برنامه‌های حوزه دیفای در بستر اتریوم فعالیت می‌کردند که یک وابستگی بسیار شدید را به‌وجود آورده بود. فعالیت در شبکه اتریوم به خودی خود، دارای هزینه‌های زیادی برای کاربران بود؛ زیرا گس فی شبکه به دلیل ماهیت کارکرد اتریوم بسیار بالا بود. دقیقا در زمانی که کاربران از هزینه‌های زیاد اتریوم شاکی شده بودند، بایننس وارد میدان شد. بایننس با معرفی صرافی پنکیک سواپ، خود را به‌عنوان یک بستر معاملاتی قدرتمند به نمایش گذاشت.

پنکیک سواپ
پنکیک سواپ یک صرافی غیرمتمرکزی که در زنجیره هوشمند بایننس فعالیت می‌کند.

کاربران سرمایه خود را در این استخرهای نقدینگی واریز می‌کنند و در ازای آن یک توکن LP (توکن نقدینگی) دریافت می‌کنند. توکن‌های LP امکان معامله برای سایر توکن‌های BEP را فراهم می‌کنند. کاربران همچنین به دلیل اینکه سرمایه خود را برای وام دادن به دیگر کاربران در اختیار اکوسیستم قرار داده‌اند، کارمزد دریافت می‌کنند. از سوی دیگر، افرادی که می‌خواهند از این نقدینگی استفاده کنند، هزینه‌ای را به پلتفرم دیفای پرداخت می‌کنند. این هزینه بعداً بین افرادی که به استخر کمک کرده‌اند، تقسیم می‌شود. از این استخر، مبلغ معینی در صندوق پنکیک سواپ نگهداری می‌شود تا پایداری و حیات پلتفرم را حفظ کند.

ایده اولیه دیفای و صرافی‌های غیرمتمرکز از بین بردن تمرکز در امور مالی جهانی بود. توسعه‌دهندگان و بنیان‌گذاران ارزهای دیجیتال، سیستمی را طراحی و پیاده‌سازی کردند که در آن نیاز به صرافی متمرکز هم‌چنان وجود داشت. یونی‌سواپ و سوشی‌سواپ را می‌توان به‌عنوان رهبران یک بازار غیرمتمرکز نام برد که در همان سال‌های اولیه بازار را احاطه کردند.

بهترین و مطمئن‌ترین راه برای خرید ارز دیجیتال کیک استفاده از صرافی‌های ایرانی است. با مراجعه به صفحه قیمت توکن CAKE در ایران برورکر می‌توانید تمامی صرافی‌های ایرانی که معامله این ارز دیجیتال را ارائه می‌دهند، مشاهده کنید.

آنچه در مقاله معرفی توکن پنکیک سواپ خواندیم:

ریزش قیمت به‌صورت ناگهانی به این معنی است که توکن در حال حاضر افت قیمتی را تجربه کرده است و به احتمال زیاد یک فرصت سرمایه‌گذاری عظیم را در اختیار ما قرار خواهد داد.

استخرهای نقدینگی که در صرافی‌های غیرمتمرکز اجرا می‌شوند، برای اهداف معاملاتی در نظر گرفته شده‌اند. در پنکیک سواپ، معامله‌گرانی که از نقدینگی این استخرها استفاده می‌کنند، کارمزدی معادل ۰.۲۰ درصد را پرداخت می‌کنند. از این مبلغ ۰.۱۷ درصد به صندوق صرافی باز می‌گردد. این پول به نگهداری و به‌روز رسانی‌های پلتفرم کمک می‌کند.

هدف ارز دیجیتال کیک چیست؟

سودآورترین راه برای کسب درآمد در صرافی پنیک سواپ و البته سایر صرافی‌های دیگر، استفاده از گزینه ییلد فارمینگ است. این راه می‌تواند بازدهی و سود زیادی را برای کاربران به‌وجود آورد. کسانی که پاداش‌های توکن LP را دریافت کرده‌اند، می‌توانند آنها را در اکوسیستم پنکیک سواپ جمع‌آوری کنند؛ این کار باعث می‌شود کاربر شروع به هولد کردن ارز دیجیتال کیک در پلتفرم کند. از آنجا که این عمل شبیه به یک سرمایه‌گذاری است، در نهایت می‌توانید دوباره پول خود را برای دریافت پاداش بیشتر قفل و این چرخه را بارها تکرار کنید.

پنکیک سواپ و یونی سواپ صرافی‌های غیرمتمرکز با ویژگی‌های بسیار عالی هستند که در شبکه‌های بلاکچینی مختلف در حال فعالیت هستند. مقایسه آنها دشوار خواهد بود؛ زیرا هر کدام از این صرافی‌ها دارای طرفدارن محبوب خود در شبکه‌های بلاکچینی متفاوت هستند.

پنکیک سواپ
 1. PancakeSwap طبیعتاً برای کاربرانی که در زنجیره هوشمند بایننس فعالیت می‌کنند و توکن‌های BEP-20 دارند، انتخاب بهتری است. در حالی که یونی سواپ برای کسانی که فعالیت‌های خود را در بلاکچین اتریوم یا شبکه‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم انجام می‌دهند، بهتر است.
 2. از آنجا که Uniswap دسترسی به چندین بلاکچین سازگار با EVM مانند آربیتروم، Celo، اوپتیمیسم، پالیگان و اتریوم را ارائه می‌دهد، توانسته است که نقدینگی دو برابری در مقابل PancakeSwap به‌دست آورد. با این حال، پنکیک سواپ در حال حاضر محصولات مالی بیشتری را در پنل کاربری خود نسبت به یونی سواپ ارائه می‌دهد؛ بنابراین این امر به‌طور چشم‌گیری می‌تواند نقدینگی بیشتری را در آینده به زنجیره هوشمند بایننس جذب کند.

مزایای استفاده از صرافی ارز دیجیتال پنکیک سواپ

برای دریافت پاداش، پلتفرم پنکیک سواپ چند گزینه دیگر از توکن‌های استاندارد BEP را در اختیار کاربران قرار داده است. هنگامی که تصمیم به دریافت پاداش دارید، باید سود را برداشت کنید. استیکینگ ممکن است شبیه به ییلد فارمینگ به‌نظر برسد، اما در استیکینگ ارزهای دیجیتال، در نهایت سرمایه‌گذاری خود را برای مدت معینی قفل می‌کنید. هنگامی که کیک خود را استیک کردید، می‌توانید با خیال راحت از درآمد غیر مستقیم خود لذت ببرید.

NFT ها

این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ و قبل از آغاز بولران معروف بازار کریپتوکارنسی‌ها با قیمت ۱.۳۷ دلار وارد عرصه رقابت دنیای مالی شد. فقط چند ماه طول کشید تا این ارز دیجیتال زبان‌زد خاص و عام در دنیای مالی شود؛ زیر در مدت زمان بسیار کوتاهی قیمت توکن کیک حدود ۳,۲۰۰ درصد رشد کرد و به سقف باورنکردنی ۴۴ دلار رسید. در حال حاضر این توکن یکی از بدشانس‌ترین ارزهای دیجیتال در بازار بوده است؛ زیرا در چند ماه گذشته با یک روند نزولی بسیار شدید روبرو شده است که قیمت آن حدود ۹۶ درصد کاهش و به ۱.۴۸ دلار به ازای هر توکن رسیده است.

برای شروع، یک کیف پول مانند تراست ولت را به حساب صرافی خود متصل کنید. اولین گام برای اینکه بتوانید توکن‌ها را تبدیل کنید، باید برخی از توکن‌های مورد نظر را داخل صرافی داشته باشید. برای دریافت توکن‌های نقدینگی (LP) در PancakeSwap، باید دارایی‌های دیجیتال خود را در استخرهای نقدینگی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید. گزینه Liquidity را در تب Trade انتخاب کنید و روی دکمه Add Liquidity کلیک کنید تا شروع به اضافه کردن نقدینگی شود. هنگامی که این کار را انجام دادید، در مقابل دارایی‌هایی که سرمایه‌گذاری کرده‌اید، تعدادی توکن LP دریافت می‌کنید.

همان‌طور که در بالا ذکر شد، PancakeSwap به کاربران اجازه می‌دهد تا در پروسه ییلد فرامینگ در پلتفرم خود شرکت کنند. با ICAKE، مزایای IFO برای سهام‌داران افزایش می‌یابد.

ارز دیجیتال کیک را کجا نگهداری کنیم؟

برای شرکت در عرضه اولیه فارم، باید از توکن‌های خاصی از PancakeSwap استفاده کنید تا به فروش توکن‌های تازه راه‌اندازی شده دسترسی پیدا کنید. IFO شبیه به ICO و IEO است که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

تفاوت صرافی پنکیک سواپ و یونی سواپ

انتظار می‌رود ارزش PancakeSwap در بلند مدت به رشد خود ادامه دهد؛ زیرا کمبود در عرضه باعث می‌شود قیمت افزایش یابد. لطفا توجه داشته باشید، هر گونه سرمایه‌گذاری خطراتی را به همراه دارد؛ پس قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری تحقیقات خود را انجام دهید.


منبع: https://iranbroker.net/what-is-pancakeswap-and-cake-coin/

انجام قرعه‌کشی روش دیگری برای کسب درآمد در صرافی PancakeSwap است. این پلتفرم روزانه چهار قرعه‌کشی برگزار می‌کند که هر جلسه قرعه‌کشی شش ساعت طول می‌کشد. برای شرکت در قرعه کشی باید از طریق ارز دیجیتال کیک اقدام به خرید بلیط کنید. اگر برنده شوید، می‌توانید یک NFT به‌عنوان جایزه دریافت کنید.

همان‌طور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، صرافی PancakeSwap دقیقا زمانی وارد بازار شد که کاربران از هزینه‌های زیاد صرافی‌های متکی بر بستر اتریوم شاکی بودند. به همین دلیل، PancakeSwap دارای بسیاری از ویژگی‌هایی است که آن را نسبت به رقبای خود قوی‌تر و قابل استفاده‌تر می‌کند.

BCAKE به‌عنوان یک تقویت‌کننده عملکرد فعالیت می‌کند که به‌طور خودکار تولیدکننده‌های توکن بی‌کیک را ایجاد می‌کند تا بازدهی شما را از PancakeSwap افزایش دهد. تولیدکننده‌های bCAKE معیارهای کل استخرهای کیک را در نظر می‌گیرند و تحت‌تاثیر میانگین مدت کیک قفل‌شده، کل مقدار کیک قفل‌شده و غیره قرار می‌گیرند.

آی کیک

در vCAKE قدرت رای‌گیری افزایش یافته بر اساس مقدار کیک قفل شده در استخر استیکینگ با مدت زمان ثابت و مدت زمان قفل باقی‌مانده نشان داده می‌شود. تعداد vCAKE به کل قدرت رای شما اضافه خواهد شد و با گذشت زمان کاهش می‌یابد.

بی کیک

PancakeSwap این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که NFT‌های خاصی را طبق شرایطی برنده شوند؛ سپس می‌توانند از NFT‌هایی که برنده شدند، برای معامله و حتی استیک کردن استفاده کنند. با این حال، برخی از افراد ترجیح می‌دهند گزینه ساده‌تر جمع‌آوری و هولد کردن NFT‌ها را برای سود کردن انتخاب کنند. بایننس پروتکل خاصی را توسعه داده است که به تولید NFTها به روش بسیار ساده‌تر از قبل، کمک می‌کند.

قرعه کشی

ارتباط متقابل در صرافی، سهولت استفاده از پنکیک سواپ،آپشن‌های متعدد برای کسب درآمد بیشتر، اهمیت حریم خصوصی کاربران، تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر

آیا PancakeSwap (CAKE) سرمایه گذاری خوبی است؟

با اجباری شدن پروسه احراز هویت و در اختیار قرار دادن اطاعات مالی خود در صرافی‌های متمرکز، کاربران بیشتر از گذشته، نیاز به یک صرافی امن و غیرمتمرکز برای انجام معاملات خود داشتند. صرافی غیرمتمرکزی مانند پنکیک سواپ یا یونی سواپ، یک گزینه بسیار عالی برای فعالیت کاربران ایرانی است؛ زیرا تقریبا بیشتر صرافی‌های معتبر متاسفانه هیچ‌گونه خدماتی را به کاربران ایرانی ارائه نمی‌دهند.

برای شروع مراحل تبدیل کردن توکن‌های خود، روی دکمه exchange در تب Trade در نوار کناری کلیک کنید. جفت توکنی را که می‌خواهید با آن معامله انجام دهید را انتخاب کنید. یک طرف معامله، توکنی است که شما در اختیار دارید و در طرف دیگر معامله، توکنی است که می‌خواهید خریداری کنید.

PancakeSwap از چه طریق درآمد کسب می‌کند؟

البته این تمام ماجرا نیست؛ نوع دیگری از استخر در این صرافی وجود دارد که نسبت به دیگر استخرها پاداش بیش‌تری را ارائه می‌دهد. به این استخرها SYRUP گفته می‌شود. کاربران پنکیک سواپ می‌توانند ارز دیجیتال کیک خود را برای کسب پاداش‌های بیشتر در استخرهای SYRUP قرار دهند.

پنکیک سواپ
بازارسازهای خودکار (AMM) ابزاری‌اند که برای تأمین نقدینگی در دیفای استفاده می‌شوند و امکان معامله خودکار دارایی‌های دیجیتال را فراهم می‌کنند.

مروری بر تاریخچه صرافی پنکیک سواپ

در این مقاله از ایران بروکر با ما همراه باشید تا این صرافی حرفه‌ای را به شما معرفی کنیم؛ همچنین به بررسی ارز دیجیتال پنکیک سواپ نیز بپردازیم.

معرفی پنکیک سواپ  

تاریخ عرضه ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۰
موسس هایدن آدامز 
پروتکل اجماع اثبات سهام
توکن حاکمیتی CAKE
ارزش بازار ۳۱۸,۸۳۶,۴۶۷
نوع توکن صرافی غیرمتمرکز
عرضه در گردش ۲۱۲,۸۲۳,۳۰۰
حداکثر عرضه ۷۵۰,۰۰۰,۰۰۰
مکانیزم اجماع اثبات سهام
جدول بررسی ارز دیجیتال پنکیک سواپ

جهان فناوری و تکنولوژی در حال تکامل و پیشرفت است. مردم نگرانی دائمی و همیشگی نسبت به حریم خصوصی و کنترل بیشتر دارایی‌های خود دارند. تقاضای روبه‌رشد برای تمرکززدایی به ما این نکته را نشان می‌دهد که دیفای متولد شده است تا بماند و دگرگونی وسیعی را ایجاد کند. DAppها در حال حاضر، درآمدهای زیادی ایجاد می‌کنند و جریان‌های درآمدی غیرفعال را برای میلیون‌ها نفر در سراسر جهان ایجاد کرده‌اند. انقلاب دیفای ممکن است با اتریوم آغاز شده باشد، اما مطمئناً پایان آن نیست و PancakeSwap ممکن است نقش مهمی در آن داشته باشد.

سوالات متداول پنکیک سواپ

پنکیک سواپ چیست؟

در ادامه این بخش از مقاله ما به تحلیل و پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال پنکیک سواپ خواهیم پرداخت. این تحلیل با کمک داده‌های سایت PricePrediction است که برگرفته از ابزارهای تکنیکالی و هوش مصنوعی است. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا تمامی جوانب این ارز دیجیتال را بدون تعصب برای خرید یا فروش بررسی کنیم؛ لذا شما نیز تحقیقات و تحلیل‌های خود را انجام داده و تنها به این مقاله برای سرمایه‌گذاری بسنده نکنید.

پنکیک سواپ
نمودار ارز دیجیتال کیک در تایم فریم هفتگی
 • ۲۰۲۳: پیش‌بینی می‌شود که این ارز دیجیتال در چند ماه آینده کف قیمتی خود را پیدا کرده و بعد از تثبیت، کم‌کم از روند نزولی و رکود خارج شود و سپس تا انتهای سال ۲۰۲۳ به هدف قیمتی ۱.۷۳ دلار برسد.
 • ۲۰۲۴: سال ۲۰۲۴ به بهانه هاوینگ بیت کوین برای تمامی بازار ارزهای دیجیتال سال پررونقی خواهد بود و به احتمال زیاد ارز دیجیتال پنکیک سواپ نیز خود را به هدف قیمتی ۲.۴۸ دلار برساند.
 • ۲۰۲۵: صعود توکن کیک در این سال ادامه‌دار خواهد بود و می‌تواند تا محدوده‌ ۴ دلار رشد داشته باشد که در این صورت یک رشد ۲۰۰ درصدی را تقدیم جامعه خود می‌کند.
 • ۲۰۲۶ ـ ۲۰۲۷: ارز دیجیتال کیک در این سال‌ها به دلیل فراگیر شدن استفاده از صرافی‌های غیرمتمرکز می‌تواند در محدوده‌های ۵ الی ۷ دلار نوسان قیمتی داشته باشد. در نهایت تا سال ۲۰۳۰ خود را به قیمت ۳۰ دلار برساند.

خرید و فروش ارز دیجیتال پنکیک سواپ

این توکن الان در شرایط ریسکی و بحرانی قرار دارد و با یک رکود شدید مواجه شده است؛ زیرا در ۱۰۰ روز گذشته حدود ۵۵ درصد از ارزش قیمتی خود را از دست داده است. نمی‌توان بنیاد و مسائل فاندامنتالی این توکن را نادیده گرفت، با این حال از نظر منطق پرایس اکشن هنوز در شرایط ریسکی به‌سر می‌برد.

صرافی ارز دیجیتال پنکیک سواپ در۲۰ سپتامبر ۲۰۲۰، چند روز پس از راه‌اندازی زنجیره هوشمند بایننس فعالیت خود را آغاز کرد. این صرافی در حال حاضر، سومین پلتفرم بزرگ بازارساز خودکار بعد از یونی سواپ و  سوشی سواپ است.