پشتیبانی شبکه و نکات حیاتی در انتخاب شرکت نگهداری شبکه

مدیریت شبکه های کامپیوتری کاری کاملا تخصصی و حرفه ای است که باید آن را به یک شرکت معتبر شبکه واگذار نمود. محل انجام خدمات پشتیبانی نیز، بسته به نیاز کارفرما می تواند هم در محل مشتری و هم به صورت از راه دور و آنلاین باشد که در این صورت با ریموت زدن بر شبکه کلیه خدمات انجام می شود. از سرورها گرفته تا راه حل های امنیت سایبری ، محل کار مدرن برای عملکرد روان و … به همین دلیل شما برای اطمینان از عملکرد مطلوب شبکه و بهره وری از بازده سرمایه گذاری کسب و کار خود ، به پشتیبانی شبکه مناسب نیاز دارید. پشتیبانی شبکه به عنوان قسمت نگهداری خدمات شبکه این شرکت، در دو قسمت انجام می گردد. قسمت اول تهیه مستندات و رفع مشکلات موجود و مرحله دوم نگهداری از شبکه آماده به کار می باشد.

در سازمان‌های مختلف، امنیت شبکه و کامپیوتر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. با افزایش تعداد ویروس‌ها، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم،بدافزارها و به تازگی باج افزارها ، سازمان‌ها در معرض تهدیدات کامپیوتری یا شبکه‌ای قرار دارند. متخصصان پشتیبانی شبکه می‌توانند به سازمان‌ها در ایجاد شبکه‌های امن و نصب آنتی ویروس و نرم افزارهای امنیتی برای حفاظت از شبکه‌ها و کامپیوتر‌های شخصی کمک کنند. طراحی و نقشه برداری شبکه، کابل کشی، چیدمان رک، بهینه سازی زیرساخت، راه اندازی اتاق سرور، راه اندازی تجهیزات اعلام حریق، نصب سوئیچ و روتر، کانال کشی شبکه و … از جمله خدمات پسیو می باشد. نگهداری و پشتیبانی شبکه کامپیوتری به روش های مختلفی قابل ارایه است. قرارداد خدمات پشتیبانی شبکه مطابق با نوع کار و درخواست شما بسته می شود.

هیچ ازدحامی وجود ندارد – شبکه به اندازه کافی گسترده است تا همه ترافیک بتواند سریع عبور کرده پشتیبانی شبکه چیه و حرکت کند. قرارداد پشتیبانی شبکه یک سند حقوقی‌ست که بین شما به عنوان کارفرما و شرکت پشتیبانی شبکه به عنوان پیمانکار منعقد می‌شود. با برون سپاری نیاز های IT خود به یک شرکت پشتیبانی و نگهداری شبکه، شما از مزیت تجربه و دانش آن‌ها بهره می‌برید. بخش های استراتژیک خود را در داخل سازمان نگه دارید و تمام وظایف دیگر را برون سپاری کنید. اگر هر کدام از موارد بالا دغدغه شماست، نیاز به یک یا چند کارشناس شبکه در حوزه فناوری اطلاعات دارید. چنانچه تصمیم شما سپردن این وظیفه به یک شرکت پشتیبانی شبکه است، همراه ما باشید تا قبل از تصمیم‌گیری، راهنمایی‌تان کنیم.

  • نصب و پشتیبانی سیستم های کامپیوتری بخشی از خدمات شرکت پیشگام رایانه است.
  • اما در پشتیبانی آنلاین، متخصص شبکه به صورت ریموت کارهای شبکه را انجام می دهد.
  • شرکت ایمن شبکه هوشمند جزوشرکت های شبکه کامپیوتری در تهرانمی باشد که با سابقه چندین ساله در ارائه خدمات شبکه و همکاری با سازمانی های دولتی و خصوصی بسیار زیاد آماده ارائه خدمات شبکه در اقصی نقاط تهران می باشد.
  • بنابراین این تجهیزات در مدت زمان طولانی مستهلک می‌شوند و نیاز به تعمیر خواهند داشت.
  • با افزایش تعداد ویروس‌ها، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم،بدافزارها و به تازگی باج افزارها ، سازمان‌ها در معرض تهدیدات کامپیوتری یا شبکه‌ای قرار دارند.

از زمان آغاز تا کنون، مدیریت و ایده پردازی مجموعه بر عهده آقای مهدی ایزدپناه بوده است. کامکو در حال حاضر تمام خدمات مورد نیاز شبکه‌ های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز را ارائه می‌ دهد. در حال حاضر حدود 60 شرکت و کارخانه از خدمات این مجموعه استفاده میکنند. در راستای گسترش فعالیت‌ ها در سال ۹۱ تصمیم به ورود به صنعت ساخت و تولید نرم افزار و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری گرفته شد. بنابراین همکاری شرکت با مجموعه نرم‌افزاری شار که یک مجموعه ی کامل از نرم‌افزارهای مالی و اداری مورد نیاز شرکتها را در اختیار داشت، ‌آغاز گردید.

امنیت شبکه کامپیوتری

پشتیبانی شبکه و نکات حیاتی در انتخاب شرکت نگهداری شبکه

امنیت شبکه در مقابل بدافزارها ، باج افزارها ، ویروس ها و سایر تهدیدها حفظ می شود. این افزایش امنیت با استفاده از نصب فایروال ، نصب آنتی ویروس ها و … تحقق می یابد. ساختار passive ( کابل کشی ) بصورت طراحی و پیاده سازی شبکه های wire ،wireless و بستر پر سرعت فیبر نوری که از دسته شبکه های wire می باشد ارائه میگردد. حفظ یک شبکه به روز می تواند همه چیز را از امنیت گرفته تا کارایی شما بهبود بخشد. اما تلاش برای همگام شدن با آخرین پیشرفت ها در شبکه های کامپیوتری می تواند زمان بر باشد.

چه زمانی به پشتیبانی شبکه نیاز داریم؟