نفت خام حرکت های صعودی را محدود می کند

1. ورود به بازار فارکس

تحلیل نفت خام

تحلیل فاندامنتال

  • جفت ارز دلار به دلار کانادا در بازار رِنج 4 هفته ای خود محصور شده و این در حالی است که در روز جمعه به بالاترین قیمت این بازار رِنج رسید.
  • روند صعودی نفت خام، حرکت های دلار کانادا را تحت شعاع قرار داده است. این افزایش قیمت به صورت کامل لونی (دلار کانادا) را در یک قفس محبوس کرده است
  • قدرت نسبی دلار آمریکا و خبرهای مثبت پیرامون این ارز، نقش سطح حمایت در تحلیل فاندامنتال را بازی می کنند.

2. آموزش فارکس

سرمایه گذاران بسیار محتاطانه تر در بازار حرکت می کنند. فردا و پس فردا سیاست های جدید مالی در آمریکا مشخص خواهد شد و ما شاهد نوسان های زیادی در این جفت ارز خواهیم بود.

با باز شدن بازار معاملاتی اروپا، به نظر می رسید که جفت ارز دلار آمریکا به دلار کانادا از حال رِنج خود خارج شود که این طور نشد. این جفت ارز در محدوده نوسانی هفته های گذشته خود یعنی در نزدیکی 1.2100 در حال معامله است.

وضعیت کرونا در اروپا و آمریکای شمالی در حال بهبود است. این عامل منفی در رشد قیمت دلار آمریکا به دلار کانادا با اخبار مثبتی که از اقتصاد آمریکا به گوش می رسد در حال کشمکش است و باید دید که تاثیر کدام یک، می تواند حرکت کوتاه مدت این جفت ارز را تحت کنترل بگیرد. در آمریکا بر سر خرید دارایی های مهم، جلساتی در جریان است. از طرفی شاخص تورم در ماه می در آمریکا در بالاترین سطح خود در 13 سال گذاشته رسیده است.

شما تنها سه قدم تا ورود به دنیای فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

3. دنبال کردن اخبار از فارکس فکتوری


منبع: https://boorsa.org/post/1398/%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84-usdcad-%D9%86%D9%81%D8%AA-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B5%D8%B9%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF

واگرایی هایی که در اعلام شاخص های اقتصادی وجود داشت تاثیر خبرهای مثبت را گرفته و اجازه نداد که این جفت ارز سقف محدوده نوسانی خود را شکسته و به حرکت صعودی اش ادامه دهد. به نظر می رسید که با باز شدن بازار اروپا این اتفاق بیفتد که نفت خام این اجازه را نداد. این کالا، مثل یک درپوش محکم، اجازه خروج لونی را از بشکه بزرگش نداد. قیمت نفت خام به بالاترین قیمت خود از اکتبر سال 2018 رسیده است. این افزایش قیمت با افزایش تقاضا همراه بوده و توقف ناپذیر به نظر می رسد.