نحوه محاسبه همبستگی ارزها در بازار فارکس با کمک اکسل

3. تقویم اقتصادی فارکس

1. ثبت نام فارکس

همبستگی ارز

  1. پس از کاما، محدوده داده‌های قیمت USD/JPY را درست مانند همان کاری که برای EUR/USD کردید، انتخاب نمایید.

همبستگی ارز

  1. سپس محدوده‌ای از خانه‌های مربوط به داده‌های قیمت EUR/USD را انتخاب کرده و پس از آن یک کاما (,) بگذارید. در این حالت جعبه‌ای به شکل زیر این محدوده را احاطه می‌کند.

همبستگی ارز

  1. حال داده‌های خود را مرتب کنید تا به شکل زیر یا چیزی شبیه آن به نظر آیند. رنگ‌ها و فونت‌ها به خودتان بستگی دارد! از آنها لذت ببرید. هر چند رنگ زرد ممکن است بهترین گزینه نباشد!

خوشبختانه همبستگی‌های فعلی ارزها را می‌توانید خودتان در خانه و با استفاده از محبو‌ترین برنامه صفحه گسترده خود محاسبه نمایید.

محاسبه همبستگی ارز با اکسل

4. تحلیل فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/2851/%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%A8%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%84

همبستگی ارز ها

شما تنها سه  قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

همبستگی ارز

  1. در این زمان باید چهارچوب زمانی خود را انتخاب کنید. آیا همبستگی ارز در هفته گذشته را می‌خواهید؟ ماه گذشته؟ سال گذشته؟ مقدار داده قیمتی که در اختیار دارید این موضوع را دیکته می‌کند اما همیشه داده‌های بیشتری جمع‌آوری کنید. برای این مثال ما از داده‌های ماه گذشته استفاده می‌کنیم.

همبستگی ارز

  1. دکمه Enter را بر روی صفحه کلید بزنید تا ضریب همبستگی برای جفت‌ارزهای EUR/USD و USD/JPY محاسبه گردد.

همبستگی ارز

  1. گام‌های 5 تا 9 را برای سایر جفت‌ارزها و برای چهارچوب‌های زمانی دیگر تکرار کنید. وقتی کارتان تمام شد، می‌توانید داده‌های جدید خود را به دست آورده و جدول دیگری درست مانند آنچه در گام‌های بالا ایجاد کردیم، بوجود آورید. اوه، این یک وضعیت حرفه‌ای است!

اگر دیدید که هر ساعت در حال بروزرسانی جدول‌های همبستگی ارز خود به صورت دستی در اکسل هستید، احتمالا باید بیشتر از خانه بیرون بروید و به دنبال یک سرگرمی بگردید.

همبستگی ارز

همبستگی ارز

  1. در اولین خانه خالی زیر اولین جفت‌ارز مورد مقایسه (ما در حال محاسبه همبستگی EUR/USD با سایر جفت‌ارزها هستیم بنابراین با EUR/USD و USD/JPY شروع می‌کنیم)، این عبارت را بنویسید: =correl(

2. آموزش فارکس

دوره‌های زمانی یک هفته‌ای، یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و یک ساله، کامل‌ترین چشم‌انداز از همبستگی‌های میان جفت‌ارزها را فراهم می‌آورند. اما به خودتان بستگی دارد که تصمیم بگیرید که کدام دوره زمانی یا چه تعداد از آنها را برای تجزیه و تحلیل نیاز دارید. من هر ماه همبستگی ارز ها را محاسبه می کنم.

برای توضیح این مطلب، ما از نرم‌افزار مایکروسافت اکسل استفاده می‌کنیم اما هر نرم‌افزار دیگری که از فرمول همبستگی بهره می‌گیرد، قابل استفاده خواهد بود.

  1. فرض می‌کنیم که شما داده‌های روزانه قیمت را به صورت جادویی از هیچ جا به دست نمی‌آورید بلکه از طریق منابع آنلاین به آنها دست می‌یابید. بنابراین گام اول انجام این کار است! داده‌های خود را مثلا برای 6 ماه گذشته به دست آورید. به یاد داشته باشید به داده‌هایی نیاز دارید که شامل قیمت‌های بسته شدن روزانه باشند.
  2. نرم‌افزار اکسل را اجرا کنید.
  3. داده‌های خود را کپی کرده و در یک صفحه خالی اکسل پیست کنید یا فایل خروجی داده‌های به دست آمده از گام اول را در آن باز کنید. حال داده‌های 6 ماه اخیر را در اختیار دارید!

همانگونه که در بخش قبلی خوانده‌اید، همبستگی‌ها در طول زمان جابجا شده و تغییر می‌کنند. بنابراین آگاهی داشتن از قوت‌ها و جهت‌گیری ضریب‌های فعلی بسیار اهمیت پیدا می‌کند.

با این حال ممکن است بروزرسانی این اعداد به صورت روزانه کار اضافه‌ای باشد مگر اینگه به همبستگی ارز اعتیاد پیدا کرده باشید. بروزرسانی آنها حداقل هر یک هفته باید کافی باشد.