نحوه استفاده از پیوت پوینت ها در بازار فارکس و ارز دیجیتال

اگر محافظه‌کار هستید، می‌توانید یک دستور حد ضرر کاملا باز درست زیر S2 قرار دهید. اگر قیمت از S2 عبور کند، این شانس وجود دارد که به بالا برنگشته و هر دو سطح S1 و S2 می‌توانند تبدیل به سطوح مقاومت شوند.

2. آموزش فارکس صفر تا صد

به علاوه، به طور معمول اغلب اوقات معامله بین اولین سطوح حمایت و مقاومت اتفاق می‌افتد. برخی اوقات، قیمت سطوح دوم را خواهد آزمود و هر چند وقت یکبار، سطوح سوم نیز آزموده خواهد شد.در آخر، شما باید این مساله را نیز به طور کامل درک کنید که بعضی وقت‌ها قیمت تمام سطوح را شکسته و از آنها عبور می‌کند.

اگر کمی تهاجمی‌تر هستید و مطمئنید که آن سطح حمایت در S1 حفظ خواهد شد، می‌توانید دستور حد ضرر خود را درست زیر S1 قرار دهید.در رابطه با نقاط حد سود خود، می‌توانید PP یا R1 را که می‌توانند به نوعی سطح مقاومت را فراهم نمایند، هدف‌گذاری کنید. بگذارید ببینیم اگر دستور خرید را در نزدیکی پیوت پوینت گذاشته بودید چه اتفاقی می‌افتاد.

شما تنها سه قدم تا ورود به دنیای فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

پیوت پوینت ها اکثر اوقات جواب می دهند. خوب، به نظر می‌آید که S1 به عنوان سطح حمایت نگه داشته شده است. علاوه بر این، اگر PP را به عنوان نقطه حد سود خود هدف‌گذاری کرده بودید، به آن می‌رسیدید و سود زیادی نسیبتان می‌شد!

در درس بعدی، به شما خواهیم آموخت که چگونه از در هم شکستن این سطوح بهره ببرید.


منبع: https://boorsa.org/post/1547/%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA-%D9%BE%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AA-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84

مسلما همیشه به این سادگی نیست. شما نباید صرفا بر سطوح پیوت پوینت تکیه کنید. بایستی توجه داشته باشید که آیا سطوح نقطه محوری با سطوح حمایت و مقاومت پیشین هماهنگ هستند یا خیر.همچنین می‌توانید تحلیل نمودارهای شمعی و انواع دیگر اندیکاتورها را به کار بگیرید تا برای به دست آوردن تاییدیه بیشتر به شما کمک کنند.

اجازه دهید نگاهی به یک مثال بیاندازیم تا بتوانید موضوع را بهتر تجسم کنید. در اینجا نمودار 15 دقیقه‌ای جفت ارز GBP/USD را داریم به سطوح پیوت پوینت دقت کنید:

ساده‌ترین راه برای استفاده از سطوح پیوت در معاملات فارکس این است که از آنها درست مانند سطوح عادی حمایت و مقاومت خود استفاده کنید. مانند سطوح حمایت و مقاومت قدیمی، قیمت این سطوح را نیز مکررا خواهد آزمود.

هر چه یک جفت ارز یک سطح پیوتی را بیشتر لمس کرده و بازگردد، این سطح قوی‌تر می‌باشد. در حقیقت “چرخش روی محور (Pivoting)” به معنی رسیدن به یک سطح حمایت یا مقاومت و سپس برگشتن از آن می‌باشد.

نگه داشته شدن یک سطح محوری می‌تواند فرصت‌های خوب معاملاتی را برای شما فراهم کند.

وقتی این اتفاق بیافتد چه کار خواهید کرد؟ آیا به نگه داشتن معامله خود ادامه داده و دچار ضرر شده و شاهد کاهش تدریجی موجودی حساب معاملاتی خود خواهید بود؟ یا از آن بهره برده و تعدادی از پیپ‌ها را برمی‌گردانید؟

1. ثبت نام فارکس

اگر قیمت در حال نزدیک شدن به سطح حمایت بود، می‌توانید دستور خرید گذاشته و دستور حد ضرر خود را درست زیر سطح مذکور تنظیم نمایید.

پیوت پوینت

پیوت پوینت

اگر قیمت در حال نزدیک شدن به سطح مقاومت بالایی باشد، می‌توانید دستور فروش جفت ارز را گذاشته و دستور حد ضرر را درست بالای سطح مقاومت قرار دهید.

به عنوان مثال اگر ببینید که یک الگوی دوجی بالای S1 تشکیل شده است یا اینکه اندیکاتور استوکستیک شرایط اشباع فروش را نشان می‌دهد، آنگاه احتمال اینکه S1 به عنوان سطح حمایت حفظ شود، بیشتر است.

همانطور که می‌بینید کار با آنها سخت نیست و درست مانند سطوح حمایت و مقاومت عادی هستند!

 

 

3. فارکس فکتوری

در نمودار بالا، می‌بینید که قیمت در حال آزمودن سطح حمایت S1 است. اگر فکر می‌کنید که این سطح حفظ خواهد شد، کاری که می‌توانید انجام دهید این است که دستور خرید گذاشته و سپس دستور حد ضرر را پس از سطح حمایت بعدی قرار دهید.