مقایسه جامع انواع روش های پرایس اکشن

حالا این سوال پیش می آیندپرایس اکشن RTM چه مزیتی نسبت به دیگر روش های تحلیل تکنیکال دارد؟

مزیتی که پرایس اکشن ال بروکس نسبت به دیگر تحلیل ها دارد این است که، نیاز به ابزارهای زیادی برای تحلیل کردن ندارید. تنها ابزار مورد نیاز برای تحلیل، همان نمودارهای شمعی یا داده های قیمتی است..

می توان گفت که این دو نوع الگوی قیمتی، به عنوان گره های معاملاتی محسوب می شوند. این نکته را در نظر داشته باشید که TM در تایم پایین تر شامل دو QM است و هر QM در یک تایم پایین از TM تشکیل شده است.  در آموزش صفر تا صد پرایس اکشن به صورت کامل این مفاهیم را توضیح می دهیم.

اهمیت سطوح در پرایس اکشن به سمت RTM

پرایس اکشن شاخه های متفاوتی دارد ولی پرایس اکشن RTM ساخته شده برای بازار ارز دیجیتال. شاید دو روش قبلی بیشترین بازدهی را روی بازار فارکس داشته باشند ولی RTM درصد موفقیت بیشتری را در مقایسه با دو روش قبلی در بازار ارز دیجیتال دارد.پرایس اکشن به روش RTM  دست معامله گر را برای معامله گری باز می گذارد و ما قصد داریم تا در این قسمت از پرایس اکشن  RTM ، به عنوان یک روش کاربردی در مقایسه انواع روش های پرایس اکشن استفاده کنیم. سرمایه گذاران بزرگ ارز دیجیتال از روش پرایس اکشن به عنوان یک روش برتر برای انجام معاملات خود استفاده می کنند.ما در بازار ارز دیجیتال دلیل نوسانات را ردیابی می کنیم و هیچ روشی مثل روش پرایس اکشن نمی تواند ابزار مناسب را در اختیار ما قرار دهد. گروه بورسا برای این روش آموزش خصوصی دارد و شما می توانید با استاد مجموعه کلاس یک نفره داشته باشید و این روش را یاد گرفته و از پشتیبانی 1 ساله آن هم بهره ببرید.

پرایس اکشن لنس بگز

سبک پرایس اکشن لنس بگز چیست؟

تاکنون با سه  روش پرایس اکشن ال بروکس، لنس و RTM آشنا شدید، که از آن به عنوان مقایسه جامع انواع روش های پرایس اکشن استفاده می شود. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که کدام روش بهتر است. بدون شک برای شروع، روش پرایس اکشن ال بروکس انتخاب مطمئن تری است. اما اینکه کدام روش نسبت به دیگری بهتر است را در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم.

در پرایس اکشن تنها از داده های قیمت استفاده می کنیم. قاعدتا هرچه نمودار مشخصات بیشتری را در اختیار ما قرار دهد راحت تر می توانیم تحلیل های خود را پیاده سازی کنیم. الگوها در پرایس اکشن بخاطر تکرارهایی که داشتند به وجود آمده و کار ما را برای معامله راحت کرده اند. شما هم در پکیج اموزش فارکس از صفر تا صد و هم در اموزش ترید ارز دیجیتال از صفر تا صد پرایس اکشن را یاد خواهید گرفت.

شما می توانید از روش پرایس اکشن نوین برای انواع سرمایه گذاری بلند مدت و کوتاه مدت با اهداف مختلف مورد استفاده کنید. در این سبک از پرایس اکشن ، هیچ اندیکاتوری به کار نمی آیند و تنها از قیمت برای تحلیل در بازار استفاده می شود.تنها واقعیتی که وجود دارد بررسی روند تغییرات براساس میزان عرضه و تقاضا، متغیر است و تنها عاملی که می تواند برهم زننده معادله عرضه و تقاضا باشد، همان قیمت است. 

اعتقادی که پرایس اکشن لنس نسبت به بازار دارد، این است که بازار یک موجود عاطفی است و دلیل آن هم برمبنای تصمیمات معامله گران است. هدفی که پرایس اکشن لنس در بازارهای مالی دارد، افزایش آگاهی موقعیتی نسبت به شرایط کنونی قیمت بازار و حفظ تمرکز است. بدان معنا که نقاط ضعف و قدرت کنونی قیمت و حرکت آتی قیمت را حس کنند.

در پرایس اکشن لنس، تمامی تحلیل ها براساس روندهای قیمتی، امکان پذیر است. به همین دلیل است که از ستاپ های معاملاتی مختلفی برای بررسی روند حرکت قیمت استفاده می کند. چنانچه بخواهیم روش پرایس اکشن RTM، را نسبت به پرایس اکشن لنس مقایسه کنیم، می توان گفت که در پرایس اکشن لنس، برای بررسی روند بازار، کاملا منطق را در نظر گرفته و بر اساس روند قیمت، کاملا ستاپ های معاملاتش را ایجاد می کند، در صورتی که در RTM، تحلیل به شکل دیگری است.

به صورت کلی روش پرایس اکشن لنس بگز جزئیات بیشتری را دارد و ما برای تصمیم گیری هایمان باید به سوال های بیشتری پاسخ دهیم.. اما در مورد پرایس اکشن  RTM، باید در نظر گرفت، که نیاز به مهارت بیشتری داشته و به همین خاطر است که، این روش مناسب معامله گران حرفه ای  و کار کشته است.

پرایس اکشن وودز در مقابل با دیگر روش های پرایس اکشن

برای درک بیشتر اهمیت سطوح در پرایس اکشن به روش RTM که آشنا شوید با یک مثال شروع می کنیم.

پرایس اکشن ال بروکس

در شرایطی که اصلی بازار، شما نیاز به تئوری چینی اضافه ندارید و باید تمام تمرکز شما روی نمودار و حرکت قیمت ها باشد. وقتی شما می خواهید از اموزش ترید ارز دیجیتال از صفر تا صد به نتیجه درستی برسید باید گام اول که درک این موضوع است که تحلیل را پیچیده نکنید یاد بگیرید از دید روش پرایس اکشن لنس بگز معامله ای موفقیت آمیز است که براساس موقعیتی از قیمت ها باشد که بر مبنای سایه ها تشکیل شده اند. در اصل این سایه ها، اندیکاتورها و الگوها را تشکیل می دهند که می توان حرکت قیمت را تشخیص داد. 

آقای ال بروکس جراح چشم است و شاید همین ریزبینی در شغل اولیه اش باعث شده به بازارهای مالی روی بیاورد. او از تمام تایم فریم ها در روش های تحلیلی اش استفاده می کند. اما نمودار 5 دقیقه ای بیشترین نموداری است که ال بروکس در تحلیل پرایس اکشن از آن بهره می گیرد.

در این مقاله قصد دارم روش های مختلف پرایس اکشن را برای شما توضیح دهیم. بی شک همه افراد به دنبال یادگیری بهترین اموزش پرایس اکشن هستند و در قدم اول باید بدانند که روش های کاربری این سبک از تحلیل به چه شکل است. بی شک پرایس اکشن کامل ترین روش تحلیلی است و شما می توانید با این روش و با تمرین بسیار به سود دلخواهتان برسید. اما همانطور که گفته شد، تمرین زیاد می تواند به شما در این مسیر به موفقیت نزدیک کند. پس از خواندن این مقاله متوجه می شوید که بهترین اموزش پرایس اکشن چیست و چگونه می توانید مسیر آموزشی خود را با این روش تحلیلی آغاز کنید. فقط در نظر داشته باشید که نیاز دارید تا واقع گرا باشید، پرایس اکشن نمی تواند معجزه کند و شما را به سود حتمی برساند. این شمایید که باید سروکله بزنید و این روش تحلیلی را یاد بگیرید و مدام آن را با توجه به سیستم معاملاتی خودتان اصلاح کنید. البته ما در اموزش پرایس اکشن از صفر تا صد به صورت کامل این روش تحلیلی را به شما اموزش می دهیم و شما تفاوت تحلیل تکنیکال با پرایس اکشن خالص را متوجه می شوید.

فکر کنید که دو سطح A و B دارید، در این صورت است که در سطح A دارای 350 هزار سفارش خرید و در سطح B دارای 270 هزار سفارش فروش هستیم. قیمت خود را با تشکیل گره های معاملاتی به سطح A می رساند و 350 هزار سفارش خرید را برمی دارد، در رسیدن به گره های معاملاتی که دارای 50 هزار سفارش هستند، آن ها را منصرف می کند. زمانی که به سطح B می رسد، چون 100 هزار سفارش خرید را مصرف کرده است، با 300 هزار سفارش خرید به سطح B می رسد، چرا که این سطح دارای 270 هزار سفارش است. بنابراین قیمت همه را منصرف کرده و با 20 هزار سفارش به روند خود ادامه داده تا اینکه به گره بعدی برسد. 

پرایس اکشن RTM در مقابله با پرایس اکشن Lance

شاید بتوانیم بگوییم که پرایس اکشن ال بروکس از جمله کامل ترین استراتژی های معاملاتی است که از آن برای کسب سود در بازار فارکس، بورس و ارز دیجیتال می توان استفاده کرد . در این قسمت می خواهیم با بررسی خصوصیت های آن برای مقایسه جامع انواع روش های پرایس اکشن، استفاده کنیم.

دقت کار ال بروکس بیش از دیگر مدرسان است. او مانند یک جراح نمودار را می شکافد و به شما توضیح می دهد که در دل هر حرکت چه اتفاقی افتاده و راه درمان و معامله کردن چیست. به مرور سرعت شما برای تحلیل و معامله کردن بالا می رود و به بازده دلخواه خود در معامله کردن می رسید. ال بروکس می خواهد شما یک ذهنیت درستی داشته باشید و روی ذهن شما کار می کند. در اموزش صفر تا صد پرایس اکشن بورسا به صورت کامل روش اقای ال بروکس را اموزش داده ایم. شما در روش پرایس اکشن ال بروکس می توانید مدیریت سرمایه را هم با فرمول های دقیق یاد بگیرید و به درستی پیاده سازی کنید. اموزش های گروه بورسا پشتیبانی ویژه ای دارد و شما همیشه با اساتید دوره در ارتباط بوده و می توانید سوال های خود را بپرسید.

پرایس اکشن لنس بگز

شما در این روش معامله گری، فرا می گیرید که به چه شکل می توان حرکت های قیمت را در چهار چوب نواحی حمایت و مقاومت تحلیل و بررسی کرد و براساس آن اطلاعات جامعی نسبت به آینده بازار کسب کرد. البته مزیتی که پرایس اکشن لنس بگز نسبت به استفاده صِرف از اندیکاتورها دارد، این است که تاکید بیشتری روی نمودار قیمتی می شود.

این روش ورود و خروج پول هوشمند را بهتر به شما نشان می دهد.

شما در دوره آموزش صفر تا صد پرایس اکشن می توانید هر کدام از این روش هایی که می خواهید را یاد بگیرید.

یکی از روش های دیگر تحلیل پرایس اکشن که می توان از آن برای مقایسه جامع انواع روش های پرایس اکشن، استفاده کرد، پرایس اکشن وودز است. این نوع از پرایس اکشن کمتر شنیده شده و به همین علت است که طرفدار کمتری دارد. در حالت کلی، این روش پرایس اکشن نسبت به روش پرایس اکشن لنس، پیچیده تر بوده اما نسبت به روش پرایس اکشن RTM، ساده تر و کامل تر است. این روش دارای 6 ستاپ معاملاتی است که می توان برای بررسی روند قیمت مورد استفاده قرار داد اما در حالت کلی، روش پرایس اکشن ال بروکس نسبت به دیگر روش های معاملاتی پرایس اکشن، روش کامل تری است و به همین خاطر  طرفداران بیشتری دارد. 

به صورت کلی می توان گفت که اندیکاتورها تابعی از قیمت ها هستند. بنابراین وقتی می توانیم نوسانات قیمت ها را مورد بررسی قرار دهیم چرا باید به اندیکاتور ها که با تاخیر جریان حرکت بازار را نشان می دهند، رجوع کنیم وقتی قیمت ها جلوی چشمان است. در پرایس اکشن RTM با گره های معاملاتی و ناحیه های رنج سروکار داریم. این ناحیه های رنج به صورت دو الگوی کلی نمایش داده می شود. 

  1. الگوی ادامه دهنده (TM)
  2. الگوی برگشتی یا بازگشتی(QM)

پرایس اکشن RTM چیست؟

در این روزها روش های جدید پرایس اکشن وارد بازار ایران شده اما در گذشته افراد برای دیدن اموزش صفر تا صد پرایس اکشن به سراغ ال بروکس یا لنس بگز می رفتند.روش پرایس اکشن لنس بگز برای شناسایی رفتار بازارهای مالی و روندهای قیمت مورد استفاده قرار می گیرد. شما در این روش باید مدام بازار را زیر نظر داشته باشید و تحلیل کنید. رد پای تحلیل فاندامنتال هم در روش لنس بگز وجود دارد. پرایس اکشن لنس بگز از نظر جامع بودن رقیب اصلی پرایس اکشن ال بروکس محسوب می شود. شما از قوی شدن و ضعیف شدن روند ها برای معامله کردن در بازارهای مالی استفاده می کنید.

تا الان با دو روش تحلیلی پرایس اکشن آشنا شدید و متوجه شدید که تمام تحلیل های ال بروکس از دقت بیشتری برخوردار بوده و برای تحلیل های خود از نمودار قیمت استفاده می کند. در صورتی که در پرایس اکشن لنس، با شناسایی نقاط ضعف و قوت بازار، جهت احتمالی روند مشخص خواهد شد. در واقع مسیر آینده بازار در مسیر قدرت و عکس آن در مسیر ضعف خواهد بود و تمامی ستاپ های معاملاتی که در پرایس اکشن لنس وجود دارد، بر این اساس طراحی شده است.

پکیج صفر تا صد ال بروکس

 

بیشتر بخوانیم:6تفاوت تحلیل تکنیکال کلاسیک با پرایس اکشن

 تشخیص روند  در بازارهای مالی با روش پرایس اکشن لنس بگز

شاید جالب باشد که بدانید که روش های مختلفی از تحلیل پرایس اکشن قابل استفاده است که از مجموعه این روش ها، می توان به پرایس اکشن ال بروکس، وودز، لنس و RTM اشاره کرد. در ادامه  این مقاله، به بررسی و مقایسه جامع انواع روش های پرایس اکشن خواهیم پرداخت. پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید. 

پرایس اکشن ال بروکس

شما ابتدا در روش پرایس اکشن لنس با این موضوع درگیر هستید که رفتار قیمت را مطالعه کرده و زیر ذره بین قرار دهید. سپس به دنبال دلیل هر نوسان در بازار باشید.روش لنس بگز جزئیات روش ال بروکس را ندارد. شما در روش ال بروکس می خواهید در جهت سرمایه های کلان معامله کنید و برای آن تئوری سازی کنید ولی در روش پرایس اکشن لنس بگز تمام تمرکز شما روی قیمت کنونی بازار و مقایسه اش با گذشته است.

تحلیل بازار در پرایس اکشن لنس بگز چه هدفی دارد؟

ال بروکس در روش پرایس اکشن خود سعی می کند مفاهیم پایه را ابتدا جا بیندازد. بدون آنگه سریع روی نمودار آموزش را شروع کند، توضیح می دهد که خودش چه نگاهی نسبت به بازار دارد و چه کارهایی را قادر است انجام دهد. در جایی که شما با او هم مسیر می شوید حالا به سراغ مفاهیمی می رود که روی مفاهیم اولیه چیده شده اند. سناریو های مختلف برای شما به تصویر کشیده شده و مثال های زیادی زده می شود که می توانید در این مبحث به آمادگی برسید. در اموزش فارکس از صفر تا صد و اموزش ترید ارز دیجیتال از صفر تا صد آموزش های ال بروکس وجود دارد که تقریبا می شود گفت بهترین اموزش پرایس اکشن برای افرادی است که تازه این روش را انتخاب کرده اند.

 در حال حاضر روش پرایس اکشن ال بروکس، جزو بهترین روش های تحلیل بازارهای مالی است که از سطح مبتدی آغاز می شود و مطالب را برای شما جا می اندازد و سپس به سراغ مباحث پیچیده تر می رود. شما با ال بروکس تفاوت تحلیل تکنیکال با پرایس اکشن خالص را بهتر از هر روشی متوجه می شوید. اصطلاحا به روش تحلیل تکنیکال ال بروکس روش پرایس اکشن کلاسیک گفته می شود.

ماهیت حرکت های بازار فارکس و ارز دیجیتال در حال تغییر است و باید برای این نوع از نوسانات جدید روش های جدید را مورد استفاده قرار داد.پرایس اکشن نوین به نوعی از پرایس اکشن گفته می شود که در تلاش است از طریق تحلیل الگوهای قیمتی، روند حاکم بر بازار که در برخی از مواقع به صورت تصادفی است را تحلیل کند.  

 

پرایس اکشن RTM چیست؟

در روش پرایس اکشن به روش لنس بگز شما روی قدرت تصمیم گیری خود کار می کنید تا بتوانید نشانه ها را معنی کرده و روند آتی بازار را تحلیل کنید. اما یک تفاوت عمده ای که روش لنس بگز با روش ال بروکس دارد گرفتن تاییدیه های مختلف در تایم فریم های مجزاست.شما ماهیت حرکت بازار را در یک تایم فریم تحلیل کرده و سپس با تایم فریم بالاتر و پایین تر مقایسه می کنید. تکیه روی سطوح حمایت و مقاومت مثل هر روش دیگری در پرایس اکشن لنس بگز وجود دارد. اما نحوه واکنش نشان دادن و باز و بسته کردن معاملات به عوامل متعددی نیاز دارد که شما می توانید به وسیله آن، درصد سود خود را بالا ببرید.

به صورت کلی می توان گفت که باید پرایس اکشن لنس بگز را به عنوان یکی از روش های تحلیل تکنیکال در نظر گرفت که با استفاده از روش های تحلیل تکنیکال و شاخه پرایس اکشن ها، از طریق روند قیمت ها سعی در شناسایی وضعیت بازار و روند آینده قیمت ها دارد.

بسیاری از افرادی که در بازارهای مالی ازین روش استفاده می کنند این عقیده را دارند که آن دسته از معامله گرانی که از طریق این روش بازار را تحلیل می کنند، دید بهتری برای تصمیم گیری داشته و نقاط چرخشی بازار را بهتر پیدا می کنند.

در پرایس اکشن لنس، ستاپ های معاملاتی مختلفی وجود دارد که منظور از ستاپ های معاملاتی، ترکیب چندین پارامتر در کنار یکدیگر برای درک درستی از شرایط بازار است. ستاپ های معاملاتی در پرایس اکشن لنس، از طریق شناسایی ضعف های موجود در روند فعلی قیمت و معامله گران گرفتار ایجاد می شود. پرایس اکشن لنس دارای ستاپ های معاملاتی مختلفی است که در ادامه به معرفی هر یک از این ستاپ ها می پردازیم:

  1. ستاپ شکست ناموفق
  2. ستاپ پول بک بعد از شکست
  3. ستاپ تست حمایت و مقاومت
  4. ستاپ پول بک بعد از شکست
  5. ستاپ پول بک ساده در روند
  6. ستاپ پول بک پیچیده در روند

معامله کردن با بازی کردن فرق دارد. شما در روش پرایس اکشن لنس بگز به صورت خیلی واضحی این مفهوم را درک خواهید کرد. لنس بگز این تفکر را دارد که اغلب معامله گران در حال بازی هستند و درک درستی از شرایط بازار ندارند. به همین دلیل، شکست معامله گران در دستیابی به سود مستمر و موفقیت است. شما باید ماهیت هر کالا را درک کنید و با توجه به آن معامله هایتان را باز و بسته کنید. شما در روش لنس بگز می فهمید که باید نمودار خام را تحلیل کنید و به اگر ها کاری نداشته باشید. تنها هنر شما این است که ماهیت حرکت ها را تشخیص دهید و دیگر نیازی به پیچیده کردن کار وجود ندارد. لنس بگز هم مثل ال بروکس معتقد است که برخی از افراد درک درستی از شرایط بازار ندارند و تنها از شرایط بازار، فقط نمودارها را می بینند و بر این باور هستند که حرکت قیمت در نتیجه سیگنال الگوهای تحلیل تکنیکال و اندیکاتور است.

تقریبا می شود گفت که پر اهمیت ترین مزیتی که از طریق استفاده از پرایس اکشن لنس بگز دارد، این است که معامله براساس واقعیت بازار و ترکیبی از شرایط مختلف نشان داده می شود. از جمله این شرایط می توان به روند معاملات به سمت سود و ضرر را اشاره کرد. تکلیف شما در روش پرایس اکشن لنس بگز بسیار مشخص است. وقتی معامله تان وارد فاز ضرردهی می شود باید تصمیم بگیرید که می خواهید نگهش دارید تا به حد ضرر برسد یا اینکه همینجا معامله را ببندید. روش پرایس اکشن لنس بگز در این مسیر به شما کمک خواهد کرد.

اگر به دنبای اموزش صفر تا صد پرایس اکشن هستید می توانید در سایت بورسا آن را تهیه کرده و از پشتیبانی بی نظیرش استفاده کنید. همانطور که در این مقاله هم اشاره کردیم روش پرایس اکشن ال بروکس شما را با تمام جوانب معامله گری آشنا می سازد و به همین خاطر در پکیج اموزش فارکس از صفر تا صد و اموزش ترید ارز دیجیتال از صفر تا صد هم در موردش توضیح داده ایم. اگر می خواهید به عنوان یک معامله گر در بازارهای مالی برای مدت طولانی فعال باشید باید زمان بگذارید. دیدن یکباره اموزش پرایس اکشن نمی تواند ضامن موفقیت شما باشد. و نیاز دارید تا دوره ها را ببینید مرتب سوال های خود را بپرسید. سپس پیاده سازی کنید و اگر به جواب نرسیدید از اساتید مجموعه بورسا بخواهید که اشتباهاتتان را تحلیل کنند. معامله کردن مثل یک رژیم غذایی است و باید در ابتدا زیر نظر یک معامله گر مجرب باشید تا حد کارها دستتان بیاید و پس از مدتی خودتان می توانید هم سودمند باشید و هم دیگران را به بهترین روش تحلیل تکنیکال یعنی پرایس اکشن سوق دهید.


منبع: https://boorsa.org/post/6468/%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B3-%D8%A7%DA%A9%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%88%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D9%86

 جهت استفاده از روش تحلیل روش پرایس اکشن  RTM مثل روش ال بروکس، نیازی به استفاده از هیچ اندیکاتوری نیست و می توان به راحتی با استفاده از قیمت و بررسی روند گذشته جفت ارزها، توکن ها و دیگر کالا ها تحلیل کرد. برای آشنایی بیشتر با روش پرایس اکشن RTM ، بهتر است در ابتدا با پرایس اکشن نوین آشنا شوید.