معرفی سایت ویکی اف ایکس | Wikifx Review

تصویر دفتر فعال بروکر می‌تواند به کاربر اطمینان بیشتری برای انتخاب خود بدهد.


منبع: https://iranbroker.org/wikifx

سایت ویکی اف ایکس

افشاگری تخلف بروکرهای فارکس

ویکی اف ایکس

از قابلیت‌های وبسایت ویکی اف ایکس می‌توان به امکان شناسایی دامنه اصلی بروکرهای فارکس از دیگر شعبات آن اشاره کرد.

سایت ویکی اف ایکس دارای بخش ثبت تخلف و افشاگری تخلفات بروکرهای فارکس است. از طریق این بخش کاربران می‌توانند تخلفات بروکر خود را به همراه مدارک برای WikiFx ارسال کنند و آنها کیس تخلف را در سایت منتشر می‌کنند. اینکار بروکر را مجبور می‌کند تا پاسخگو باشد و شفاف سازی کند.

سایت wikifx

پس از اینکه مشتری مدارک خود را ارسال کرد، بروکر موظف است تا نسبت به آن پاسخی قانع کننده بدهد، در غیر اینصورت به شکل امتیاز منفی و تخلف در صفحه توضیحات بروکر مورد نظر ثبت خواهد شد.

لازم به ذکر است که وبسایت ایران بروکر نیز دارای سیستم گزارش تخلف بروکرهای فارکس است. شما می‌تواند از طریق صفحه ثبت تخلف، نسبت به ارسال مدارک و شکایت از بروکر خود اقدام کنید.

مشاهده دفتر بروکر بصورت 3 بعدی

WikiFx پنج معیار اصلی را برای بررسی بروکرهای وبسایت خود در نظر گرفته که بر اساس آنها رتبه‌بندی آنها را انجام داده است.

 • مجوز ثبت
 • رگولاتوری
 • شاخص کسب و کار
 • نرم افزارها و پلتفرم معاملاتی
 • ریسک فعالیت

بروکرهای فارکس با توجه به حوزه قضایی که در آن فعالیت می‌کنند، دارای محدودیت برای خدمات رسانی به مشتریان از دیگر نقاط جهان هستند. به همین دلیل برخی کارگزاران فارکس شعبات فرعی را در سایر نقاط جهان تاسیس می‌کنند تا بتوانند بدون مشکل به مشتریان حوزه‌های قضایی مختلف سرویس دهند.

وبسایت ویکی اف ایکس

وبسایت wikifx

وبسایت پس از بررسی موارد فنی و استعلام از بخش‌های مختلف، میانگین امتیاز معیارهای مختلف را محاسبه کرده و بر اساس آن به هر بروکر امتیاز می‌دهد. هر چه رتبه بروکر بیشتر باشد، از نظر WikiFx معتبرتر است!

اطلاعات بروکرهای فارکس

این پلتفرم تلاش زیادی کرده تا با ابزارهای مختلف بتوان اعتبار یک بروکر را سنجید. یکی از اصلی‌ترین بخش‌های سایت ویکی اف ایکس، سیستم رتبه‌بندی آن است. شما می‌توانید معتبرترین و بی اعتبارترین بروکرها را با توجه به رتبه‌ای که این سایت به آنها داده است، مشاهده کنید.

وبسایت WikiFx علاوه بر شناسایی شعبه‌های اصلی و فرعی، شعبه‌های تقلبی که با نام بروکر در حال فعالیت هستند را نیز شناسایی می‌کند.

سایت WikiFx اطلاعات کلی و شرکتی بروکرهای فارکس را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. این اطلاعات می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • نام شرکت
 • نام نهاد تنظیم کنند و اعتبار آن
 • آدرس بروکر
 • اطلاعات تماس
 • آدرس سایت بروکر
 • شبکه‌های اجتماعی و…

یکی از قابلیت‌های جالب سایت ویکی اف ایکس، امکان مشاهده نمای داخلی دفتر بروکرهای فارکس بصورت 3 بعدی است. البته این قابلیت تنها یک عکس از دفتر بروکر است و نمی‌تون آن را نمای زنده تلقی کرد!

اولین نکته ای که لازم است درباره سایت ویکی اف ایکس بدانید این است که بسیاری از بروکرهای معرفی شده در آن برای ثبت نام ایرانیان محدودیت قائل هستند و شما نمی‌توانید در آنها ثبت نام کنید! لذا برای مشاهده بروکرهای مناسب ایرانی از صفحه بروکرهای مناسب ایرانیان بازدیدنمایید.

در ادامه به ابزارها و قابلیت‌های این وبسایت اشاره خواهیم کرد تا ببینیم که چگونه باید از آنها بهره برد.

رتبه بندی بروکرهای فارکس

پلتفرم ویکی اف ایکس

شناسایی بروکرهای اصلی از شعبات آفشور