معرفی۱۰ بانک برتر جهان | ایران بروکر

CICHY در بازار فرابورس جای خود را محکم کرده است و به‌عنوان دومین بانک بزرگ چینی در لیست ۱۰ بانک برتر جهان قرار دارد. این بانک، با ارائه خدمات بانک‌داری شرکتی، از جمله: خدمات الکترونیکی، خطوط اعتباری و وام‌های تجاری به‌عنوان یک شریک مهم در مسیر موفقیت بسیاری از کسب‌وکارها و شرکت‌ها قرار دارد.

بانک بازرگانان چین (CMB) به داستانی از تجربه‌های مالی چشم‌گیر در قلب چین اشاره دارد. اعداد مالی این بانک چینی به شرح زیر است:

 • درآمدی به اندازه ۵۱.۷۹ میلیارد دلار در دوره ۱۲ ماه گذشته به دست آمده است.
 • درآمد خالص به میزان ۲۰.۳۰ میلیارد دلار در همان دوره بوده است.
 • ارزش بازاری که بانک بازرگانان چین دارد، به میزان ۱۳۳.۴ میلیارد دلار افزایش یافته است.
 • همچنین بازده کلی در یک سال گذشته ۳۲.۲- درصد بوده است.

HSBC طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات مالی خود را به مشتریان در بخش‌های مختلف فردی و شرکتی ارائه می‌دهد. HSBC علاوه بر تجارت اصلی بانکی خود، در بیمه، مدیریت دارایی و سایر خدمات مالی نیز حضور گسترده‌ای دارد.

بانک سانتاندر (SAN): از مادرید تا دنیای مالی

بانک بازرگانان چین (CMB) با دفتر مرکزی در شنژن چین، به‌عنوان یک بانک دولتی فعالیت می‌کند و در بیش از ۱۲ کشور خدمات مالی را ارائه می‌دهد.

BNP Paribas، به‌عنوان یک بانک بین‌المللی بزرگ، دفتر مرکزی خود را در پاریسِ فرانسه تاسیس کرده است. با حضور در بیش از ۶۰ کشور، این نهاد در اروپا، خاورمیانه و شمال آفریقا تاثیرگذاری خود را به‌جای گذاشته است. این بانک دسته گسترده‌ای از خدمات مالی، از جمله بانکداری خرد، بانکداری شرکتی، مدیریت دارایی و بانکداری خصوصی را به افراد، مشاغل و موسسات ارائه می‌دهد. بی ان پی پاریباس به دلیل تخصص در زمینه‌هایی مانند: تامین مالی، سرمایه‌گذاری و مدیریت ریسک به‌عنوان نهادی قابل اعتماد و مؤثر در دنیای مالی شناخته می‌شود.

هلدینگ HSBC: از هنگ کنگ تا دنیای مالی

لازم به ذکر است که تمامی اعداد و ارقام در این بررسی برگرفته از گزارشات تاریخ ۱۶ دسامبر ۲۰۲۲ است.

بانک صنعتی و تجاری چین (IDCBY)

این فهرست از ۱۰ بانک برتر جهان، بر اساس درآمد ۱۲ ماهه اخیر، مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند. همچنین تنها شامل بانک‌هایی است که به‌صورت مستقیم یا از طریق ADR در ایالات متحده یا کانادا، در حوزهٔ تجارت عمومی فعالیت می‌کنند. همچنین این مطلبی از وبسایت investopedia ترجمه شده است.

همچنین، بانک سازندگی چین با سرویس‌های بانک‌داری شخصی به اشخاص نیز خدماتی از جمله: وام‌های شخصی، سپرده‌ها، مدیریت سرمایه و کارت‌های اعتباری را ارائه می‌دهد. تنوع در خدمات CICHY، نشان از تمرکز این بانک بر ارائه یک تجربه بانک‌داری جامع و همه‌جانبه به مشتریان است.

۱۰ بانک برتر جهان

از جمله اطلاعاتی که در مورد این بانک حائز اهمیت است:

 • در دورهٔ ۱۲ ماهه اخیر درآمد خالص به مبلغی حدود ۱۲۶.۷۹ میلیارد دلار رسیده است که دال بر قدرت و استواری این موسسه در بخش مالی سراسر جهان می‌باشد.
 • درآمد خالص آن به ارزش ۴۸.۴۹ میلیارد دلار برای دورهٔ مشابه می‌باشد. این رقم، نه تنها به اندازه‌ای قابل‌توجه است که نشان از رشد و پیشرفت پایدار CICHY دارد، بلکه بیان می‌کند این بانک به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عواملِ تحت‌ِ پوششِ بازار مالی عمل می‌کند.
 • سهمی که CICHY در بازار به خود اختصاص داده است، به ارزشی حدود ۱۴۸.۵۰ میلیارد دلار است. این عدد، تلاش‌ها و تعهد CICHY به تحققِ رشد و پویایی در بازار مالی را نشان می‌دهد.
 • بازدهی کلی در یک دورهٔ یک ساله، یک معیار مهم برای اندازه‌گیری عملکرد شرکت‌ها است. در این بخش، CICHY باتوجه به شرایط چالش‌برانگیز با بازدهی ۴.۵- درصدی روبه‌رو شده است. این عدد، با توجه به رویارویی با عوامل متعددی از جمله: شرایط جهانی و تحولات بازار نشان‌دهنده توانمندی این بانک در مدیریت و تطابق با موقعیت‌های بحرانی و نامعلوم است.

در واقع بانک‌ها از اعطای وام تا جذب سپرده‌گذاران بهره می‌گیرند. راه اصلی تبدیل این معاملات به درآمد، در تفاوت نرخ بهره است که به سپرده‌گذاران پرداخت می‌شوند و نرخی که از وام‌گیرندگان دریافت می‌کنند. این اختلاف در نرخ بهره، منبع اصلی درآمد بانک‌ها به شمار می‌آید. آنها همچنین با ارائه خدمات مختلفی مانند مدیریت سرمایه، مشاوره مالی، بانکداری سرمایه‌گذاری و خدمات کارگزاری از دریافت کارمزد و کمیسیون به‌عنوان منابعی جهت کسب درآمد استفاده می‌کنند.


منبع: https://iranbroker.net/top-10-banks-in-the-world/

به احتمال بسیار زیاد شما از این همه ثروت و سرمایه ۱۰ بانک برتر جهان در تعجب باشید. اما باید بدانید که این داستان جذاب، پر از اجزا و عوامل مختلفی است که با هم ترکیب شده‌اند تا به این ثروت چشم‌گیر و قدرت نامحدود مالی دست یابند.

در این قسمت از مقاله ۱۰ بانک برتر جهان در مورد HSBC Holdings یا «اچ اس بی سی» صحبت می‌کنیم. اطلاعاتی که ارائه می‌شود، نشانگری از اهمیت و توان این نهاد در صحنه مالی جهانی است. آمار و ارقام این هلدینگ در گزارشات موجود به شرح زیر است:

این میزان بازده منفی در واقع اثرات جهانی و چالش‌های بازار مالی را بر عملکرد این مجموعه نشان می‌دهد. اما در این مسیری که همیشه پر از ریسک و چالش است، JPM با ایستادگی و قوت خود، به تجربه و توانایی در مواجه با مشکلات و تغییرات بازار قدرت‌نمایی کرده است.

بانک آمریکا (BAC)؛ از اُفت تا صعود

تاریخچه ۱۰ بانک برتر جهان، به واسطه ترکیب مجموعه‌ای از عوامل اصولی، از جمله رشد طبیعی، ادغام و تجمیع، نوآوری و کنترل در بازار داستانی بسیار جالب و پیچیده را تشکیل می‌دهد. این بانک‌ها با ارائه طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات مالی به افراد، شرکت‌ها و نهادهای مالی در طول زمان رشد چشمگیری را تجربه کرده‌اند.

به این نکته نیز توجه کنید که درصدی از شرکت‌های خارج از ایالات متحده، سود خود را به‌جای گزارش سه‌ماهه‌، در بازهٔ زمانی دیگری اعلام می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که داده‌های مربوط به دورهٔ ۱۲ ماهه، به‌روز‌ترین اطلاعات نباشند؛ زیرا ممکن است اطلاعات قدیمی‌تری نسبت به شرکت‌هایی که گزارش‌های سه‌ماهه ارائه می‌دهند، نمایش داده شود.

Citigroup Inc یا «سیتی گروپ»، به یک آرمان از خدمات متنوع و پیشرو در دنیای مالی تبدیل شده است. آمارهای انتشار داده شده این بانک بسیار چشم‌گیر هستند:

ولز فارگو به‌عنوان یک نهاد مالی مشهور جزو ۱۰ بانک برتر جهان، انواع خدمات بانکی از جمله: بانک‌داری شخصی و تجاری و مدیریت سرمایه را به افراد، مشاغل و سازمان‌ها ارائه می‌دهد. با شبکه و سرویس‌های متنوع، ولز فارگو برای بهبود تجربه مشتریانش تلاش می‌کند و نیازهای متنوع اقتصادی و مالی را تامین می‌کند.

شرکت سیتی گروپ (C)؛ از ایده تا عمل

بانک صنعتی و تجاری چین (IDCBY) اولین مورد از بررسی ۱۰ بانک برتر جهان است. گزارشات موجود از آمار مالی این بانک بزرگ به شرح زیر است:

۱۰ بانک برتر جهان

ارزش بازار یا همان مارکت کپ به تعریف ساده، ارزش یک شرکت یا بانک را با توجه به ضرب قیمت هر سهم آن در تعداد کل سهامی که در بازار عرضه شده است، اندازه‌گیری می‌کند. این معیار نشان‌دهنده حجم و تاثیر یک نهاد مالی در بازار سهام است.

حقیقت تلخ این است که تمامی بازارهای مالی از بورس نزدک گرفته تا فارکس و ارزهای دیجیتال، تحت سلطه بانک‌های بزرگ هستند. این بانک‌ها هستند که به‌عنوان یک بازیگر مهم و قدرتمند، روندها را در بازارهای مختلف حتی ارزهای دیجیتال به‌وجود می‌آورند.

درآمد بانک‌ها از کجاست؟

تصور کنید اگر بانک‌ها موجودی پول را به‌طور جادویی و از هیچ، ایجاد کنند! چقدر عالی و حتی غیرممکن به نظر می‌رسند؟ اما واقعیت چیزی کمتر از یک جادو است؛ آن‌ها پول را تولید نمی‌کنند، اما چگونه آن را به درآمد تبدیل می‌کنند؟

HSBC (که مخففِ The Hongkong and Shanghai Banking Corporation است) به‌عنوان یک بانک چندملیتی و شرکت خدمات مالی، دفتر مرکزی خود را در لندن، تاسیس کرده است. این نهاد به لحاظ داراییجزو یکی از ۱۰ بانک برتر جهان به‌شمار می‌رود و در بیش از ۶۰ کشور فعالیت دارد.

امروزه، بانک‌های بزرگ با ارائه حساب‌های پس‌انداز و جاری، گواهی‌های سپرده، وام‌ها و خدمات مشابه به نیازهای مختلف مشتریان خود پاسخ می‌دهند. همچنین، بسیاری از بانک‌ها فعالیت‌هایی را در زمینه سرمایه‌گذاری انجام می‌دهند؛ به این ترتیب، با ارائه پیشنهادهای مرتبط با سهام، خدمات کارگزاری و مشاوره در زمینه ادغام و تجمیع شرکت‌ها با مشتریان شرکتی و سازمانی خود همکاری می‌کنند.

بانک آمریکا، با تاریخچه و تجربه بزرگ، خدمات بسیار وسیعی را به مشتریان و کسب‌وکارهای مختلف ارائه می‌دهد؛ از سپرده‌گذاری و حساب‌های جاری تا خدمات تجاری و مدیریت سرمایه. ارائه خدمات این بانک شامل همه طبقات اقتصادی است. بانک آمریکا با ارائه خدمات مالی از طریق شعب بانک‌داری مصرف‌کننده و شبکه جهانی خود، دارای میزان بالایی از تنوع و تخصص در ارائه خدمات اعتباری است. با در نظر گرفتن تمام این عوامل، بانک آمریکا (BAC) به‌عنوان یکی از ۱۰ بانک برتر جهان در این مقاله جای دارد.

ولز فارگو (WFC)

بانک‌ها هدفشان را در اختیار داشته‌ها و اجتماعی که با آن تعامل دارند، قرار می‌دهند. در واقع بانک‌ها از اعطای وام تا جذب سپرده‌گذاران بهره می‌گیرند. راه اصلی تبدیل این معاملات به درآمد، در تفاوت نرخ بهره است که به سپرده‌گذاران پرداخت می‌شوند و نرخی که از وام‌گیرندگان دریافت می‌کنند. این اختلاف در نرخ بهره، به‌عنوان «سود خالص» یا «سود ناخالص» شناخته می‌شود و منبع اصلی درآمد بانک‌ها به شمار می‌آید.

به‌عنوان مثال فرض کنید بزرگ‌ترین بانک جهان در چین و یا جی پی مورگان اقدام به خرید بسیار زیاد سهام S&P500 و یا بیت کوین کنند. به‌محض این‌که چنین اقدامی رسانه‌ای شود، سهام یا بیت کوین یک رشد انفجاری را تجربه می‌کنند. بنابراین بسیار مهم است که علاقه‌مندان به معاملات در فارکس یا سایر بازارها، بانک‌های بزرگ را شناسایی کنند و برخی از الگوهای درست حرکتی آن‌ها را در سرمایه‌گذاری‌های خود تقلید کنند.

سوالات متداول ۱۰ بانک برتر جهان

۱۰ بانک برتر جهان از نظر ارزش بازار یا مارکت کپ به ترتیب کدام است؟

شرکت بانک سازندگی چین یا به عبارتی CICHY (به معنای ساکت) در آغاز پیشرفت در حوزه‌های اقتصادی، با اعداد مالی قابل‌توجهی قدرت‌نمایی کرده است. آخرین گزارشات درآمدی این بانک به‌عنوان دومین مورد از ۱۰ بانک برتر جهان، نشان می‌دهد که اعداد شگفت‌انگیزی داشته است.

در ادامه این مطلب، نگاهی به ۱۰ بانک برتر جهان بر اساس ارزش بازار می‌اندازیم. این لیست، که ممکن است با تغییر قیمت سهام، ترتیب نسبی خود را تغییر دهد، تا تاریخ ۲۰ مارس ۲۰۲۳، شامل موارد زیر است:

نام بانک نماد ارزش بازار (مارکت کپ)
جی پی مورگان JPM ۳۷۶ میلیارد دلار
بانک آمریکا BAC ۲۲۵ میلیارد دلار
بانک صنعتی و تجاری چین (ICBC) IDCBY ۲۲۴ میلیارد دلار
بانک سازندگی چین CICHY ۱۶۳ میلیارد دلار
بانک چین BACHF ۱۵۸ میلیارد دلار
بانک کشاورزی چین ACGBY ۱۵۴ میلیارد دلار
مورگان استنلی MS ۱۴۵ میلیارد دلار
ولز فارگو WFC ۱۴۴ میلیارد دلار
HSBC HSBC ۱۳۳ میلیارد دلار
رویال بانک کانادا RY ۱۳۰ میلیارد دلار

راز موفقیت بانک‌ها؛ بانک‌ها چگونه سودآوری به وجود می‌آورند؟

جی پی مورگان چیس
بانک آمریکا
بانک صنعتی و تجاری چین (ICBC)
بانک سازندگی چین
بانک کشاورزی چین
مورگان استنلی
ولز فارگو
HSBC
رویال بانک کانادا

چرا شناسایی و مطالعه روی رفتار بانک‌ها حائز اهمیت است؟

شما در این قسمت از مقاله وارد یک داستان مالی جذاب و مهم می‌شوید؛ داستان بانک آمریکا (BAC)، جاده‌ای از چالش‌ها و پیروزی‌ها در دنیای مالی است. با نگاهی به آخرین اعداد مالی در گزارشات موجود، اطلاعات به دست آمده به شرح زیر می‌باشد:

 • درآمد ۹۲.۴۸ میلیارد دلاری طی ۱۲ ماه اخیر برای این بانک به ثبت رسیده است. این اعداد نه تنها از پشتوانه مالی بانک آمریکا خبر می‌دهند؛ بلکه نشان‌دهنده قدرت و توانایی این نهاد در مواجهه با رقابت شدید در بازار مالی هستند.
 • از دیگر عددهای تاثیرگذار در داستان این بانک، درآمد خالص ۲۷.۴۱ میلیارد دلاری است که نه تنها از تعهد و تلاش مستمر بانک آمریکا خبر می‌دهد، بلکه به پیشرفت و رشد پایدار آن در مسیر بهبود خدمات اشاره می‌کند.
 • بانک آمریکا با ارزش بازاری حدود ۲۵۴.۹ میلیارد دلار یکی از ۱۰ بانک برتر جهان است.
 • بازده کلی عملکرد این بانک در یک سال گذشته با ۲۶- درصد، نشان از چالش‌های اقتصادی و بحرانی است که تمام جهان را در بر گرفته است.
۱۰ بانک برتر جهان

بانک‌های بزرگ، به کمک ترکیبی از مؤلفه‌ها، از جمله رشد ارگانیک، ادغام و ترکیب، نوآوری و کنترل بازار به بزرگی و رتبه‌آوری فعلی خود دست پیدا کرده‌اند.

اما سودآوری بانک‌ها فقط به این مورد محدود نمی‌شود. آن‌ها همچنین با ارائه خدمات مختلفی مانند مدیریت سرمایه، مشاوره مالی، بانکداری سرمایه‌گذاری و خدمات کارگزاری از دریافت کارمزد و کمیسیون به‌عنوان منابعی جهت کسب درآمد استفاده می‌کنند.

بانک صنعتی و تجاری چین، بزرگ‌ترین بانک جهان در مورد دارایی‌های تحت مدیریت (به انگلیسی: Assets Under Management و به اختصار: AUM) و همچنین بانکی با درآمد ناخالص با مسئولیت محدود است. این مؤسسه خدماتی همچون کارت‌های اعتباری، وام‌ها، تامین مالی برای کسب‌وکارها و خدمات مدیریت پول را به شرکت‌ها و اشخاص ارائه می‌دهد. اگرچه این بانک به‌عنوان یک بانک تجاری شناخته می‌شود، اما متعلق به دولت است و افرادی که دارایی‌های بسیار زیادی در آن دارند نیز از خدمات آن استفاده می‌کنند.

بانک سازندگی چین (CICHY)

بانک سانتاندر با رشد و توانمندی‌هایش در صحنه مالی جهانی به معروفیت رسیده است.

به دنیایی از امکانات مالی مهم خوش آمدید؛ دنیای Wells Fargo & Co یا به عبارتی «ولز فارگو» یک جاده از توانایی‌ها و خدمات بانکی چشم‌گیر است. بررسی اعداد مالی این بانک به شرح زیر است:

 • درآمد در ۱۲ ماه اخیر به مبلغ ۷۴.۹۸ میلیارد دلار است.
 • درآمد خالص ۱۶.۰۷ میلیارد دلاری که در دوره ۱۲ ماه به دست آمده است.
 • ارزش بازاری که ولز فارگو در اختیار دارد، به عددی حدود ۱۵۷.۶ میلیارد دلار رسیده است که نشان‌دهنده تلاش‌های این موسسه در مواجهه با رقبا و تغییرات بازاری و توانایی حفظ و تقویت موقعیت خود است.
 • بازده کلی در یک سال گذشته این موسسه ۱۳.۵- درصد بوده است که انعکاسی از چالش‌ها و تغییرات بازاری است که این مجموعه با انعطاف‌پذیری و تعهد خود با آن‌ها مواجه شده است.
۱۰ بانک برتر جهان

در این مقاله از مجموعه ایران بروکر، به بررسی ۱۰ بانک برتر جهان می‌پردازیم که بیشترین درآمد و فعالیت مالی را در سرتاسر جهان ارائه داده‌اند.

ملاک ارزیابی ۱۰ بانک برتر جهان

رشد ارگانیک زمانی به وقوع می‌پیوندد که بانک‌ها پایگاه مشتریان خود را گسترش می‌دهند، محصولات و خدمات جدید ارائه می‌دهند؛ به‌دنبال آن دارایی‌های تحت مدیریت خود را نیز افزایش می‌دهند. اما ادغام و تملک (M&A) نقش بسیار مهمی در پیشرفت بانک‌های بزرگ داشته‌است؛ زیرا با خرید یا ادغام با سایر موسسات مالی، موقعیت خود را در بازار تثبیت می‌کنند و امکان دست‌یابی به دارایی‌ها و منابع جدید را دارند.

آنچه در نوشته معرفی۱۰ بانک برتر جهان بررسی کردیم:

با در نظر گرفتن تمامی این عوامل، بانک سازندگی چین (CICHY)، نه تنها یک نهاد مالی که جزو ۱۰ بانک برتر جهان است، بلکه به‌عنوان یک تکه پازل از داستان اقتصادی چین و جهان نقش به سزایی را ایفا می‌کند.

جی پی مورگان (JPM)

اعداد مالی این بانک به‌صورت زیر می‌باشد:

 • درآمدی به اندازه ۵۴.۶۴ میلیارد دلار در دوره ۱۲ ماه.
 • درآمد خالص به اندازه ۱۰.۴۰ میلیارد دلار در همان دوره.
 • ارزش بازاری که این نهاد دارد، به اندازه ۴۷.۵ میلیارد دلار افزایش یافته است.
 • همچنین بازده کلی در یک سال گذشته ۱.۲- درصد بوده است.
۱۰ بانک برتر جهان

همچنین، در نظر داشته باشید که فهرست ذکر شده در این مقاله، با توجه به ارتباط تنگاتنگ با ارزش بازار، نیازمند نگاهی دقیق‌تر است. علاوه بر ارزش بازار، نهادهای مالی برتر می‌توانند از نظر درآمد یا اهمیت در حوزه‌های مختلف نیز مهم شناخته شوند.

در انتها، متوجه خواهیم شد که علم اقتصاد و مالی دارای شیفتگی‌های جذاب و پیچیدگی‌هایی است که در هر روز بانک‌ها را به کار کشیده؛ به آن‌ها اجازه می‌دهد از منابع خود سودآوری حداکثری را داشته باشند.

سرنخ‌های رازآلود بودن بانک‌ها: از صفر تا بی نهایت

بانک‌ها به‌عنوان مؤسسات مالی، گستره‌ی بسیار وسیعی از خدمات و محصولات مالی از جمله: مدیریت سپرده‌ها، اعطای وام، مدیریت دارایی‌ها، تبادل ارز و … را به مشتریان خود ارائه می‌دهند. بانک‌ها با مخاطبان و مشتریان متنوعی از افراد عادی گرفته تا شرکت‌ها و نهادهای مختلف، سروکار دارند. با این وجود، در چند دهه گذشته، تعریف بانک به‌طرز چشم‌گیری تغییر کرده است.

بانک BNP Paribas (BNPQY) یا «بی ان پی پاریباس»، یک بانک پر از اقدامات و خدمات بانکی جذاب در سطح بین‌المللی است. اگر به اعداد مالی گزارشات موجود توجه کنیم:

 • درآمدی به مبلغ ۷۰.۳۳ میلیارد دلار در دوره ۱۲ ماه گذشته داشته است. این عدد، بی ان پی پاریباس را به‌عنوان یکی از ۱۰ بانک برتر جهان معرفی می‌کند و به قدرت و توانمندی آن در ارائه خدمات اشاره دارد.
 • از دیگر اعداد مهم، درآمد خالص به میزان ۱۱.۱۷ میلیارد دلار در همان دوره است.
 • ارزش بازاری که این نهاد در اختیار دارد، حدود ۶۷.۷ میلیارد دلار افزایش یافته است.
 • بازده کلی یک سال گذشته نیز ۷.۱- درصد در ۱۲ ماه اخیر گزارش شده است؛ این عدد از تغییرات پویا در بازار و تلاش‌های این نهاد در مقابله با چالش‌های اقتصادی خبر می‌دهد.
۱۰ بانک برتر جهان

شاید برای شما در انتهای این مقاله سوالی به وجود آید که چرا باید بانک‌های برتر در جهان را شناسایی کنیم؟ و اصلا چرا مطالعه روی رفتار بانک‌ها حائز اهمیت است؟ جواب این سوالات و سایر سوالات دیگر بسیار ساده است. حقیقت تلخ این است که تمامی بازارهای مالی از بورس نزدک گرفته تا فارکس و ارزهای دیجیتال، تحت سلطه بانک‌های بزرگ هستند. این بانک‌ها هستند که به‌عنوان یک بازیگر مهم و قدرتمند، روندها را در بازارهای مختلف حتی ارزهای دیجیتال به‌وجود می‌آورند.

سانتاندر، با دفتر مرکزی در مادریدِ اسپانیا، به‌عنوان یک بانک چندملیتی و شرکت خدمات مالی فعالیت می‌کند و در بیش از ۱۰ کشور به تأمین خدمات مالی می‌پردازد. این نهاد علاوه بر اراپه خدمات در بخش بانکداری اصلی، در حوزه مدیریت دارایی و بیمه نیز فعالیت گسترده‌ای دارد.

بانک بازرگانان چین (CIHKY): از شنژن تا دنیای مالی

این بانک با دستگاه‌های خودپرداز، وجود شبکه‌های بزرگی از شعب و به دلیل تمرکز قوی خود بر بانکداری خرد، به نیازهای مشتریان خود پاسخ می‌دهد.

جدول ۱۰ بانک برتر جهان بر اساس ارزش بازار

سیتی گروپ، به‌عنوان یک نهاد سرمایه‌گذاری چندملیتی و شرکت خدمات مالی که مستقر در نیویورک است، مجموعه‌ای از خدمات ارزشمند را به جامعه مالی ارائه می‌دهد؛ از خدمات اوراق بهادار تا خدمات مالی نهادی و بانک‌داری خرده‌فروشی جهانی. سیتی گروپ به‌عنوان یکی از ۱۰ بانک برتر جهان در راستای تامین نیازهای متنوع افراد و سازمان‌ها قرار دارد.

BNP Paribas (BNPQY) از پاریس

می‌توان این‌گونه بیان کرد که تمام کسانی که وارد بازار مالی شده‌اند برای یک بار هم که شده نام جی پی مورگان را شنیده‌اند. ارقام ذکر شده در گزارشات مالی این بانک بزرگ، چالش‌هایی را که در جهت موفقیت و پیشرفت این موسسه ایجاد می‌شود را نشان می‌دهد.

 • درآمد ۱۲ ماه آخر این بانک تاثیرگذار، عددی بیش از ۱۲۳.۴۲ میلیارد دلار بوده است.
 • درآمد خالص جاری این انجمن مالی، عددی نزدیک به ۳۷.۰۷ میلیارد دلار گزارش شده است. این عدد، نه تنها بر اعتماد به نفس و رشد تدریجی JPM تأکید می‌کند؛ بلکه بر سرعت پیشرفت و شکوفایی این انجمن اشاره دارد.
 • جی پی مورگان حتی زیر بار فشارهای اقتصادی و مالیاتی، به ارزش بازاری در حدود ۳۸۱.۶۰ میلیارد دلار دست یافته است.
 • جی پی مورگان به‌عنوان یک بانک بزرگ و جزو ۱۰ بانک برتر جهان، شاهد بازده کل یک ساله ۱۵.۰- درصد بوده است.

در دنیای پویای اقتصادی و مالی، شناخت ۱۰ بانک برتر جهان و معتبرترین نهادهای مالی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تعیین برترین‌ها در این حوزه به چندین جنبه و شاخص مختلف بستگی دارد؛ اما ارزش بازار به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین شاخص‌ها به‌عنوان معیار، بسیار حائز اهمیت است.

این آمار و ارقام، جهت و تلاش‌های سیتی گروپ برای تقویت موقعیتش در میان رقبا و تغییرات بازار را نشان می‌دهند.

۱۰ بانک برتر جهان