معامله گران USDCAD احتیاط کنند!

جفت ارز USDCAD معاملات هفته گذشته را نسبتاً پایین‌تر از هفته قبل به پایان رساند. دلار کانادا از افزایش قیمت نفت خام منتفع شده و به همین دلیل جفت ارز USDCAD تضعیف شد. با این حال جریانات ریسک گریزی بازارهای مالی مانع از تقویت ادامه‌دار ارزش دلار کانادا و سقوط USDCAD شدند.

آینده سیاست‌های پولی اهمیت زیادی برای USDCAD ندارد!

در این میان جریانات ریسکی یا همان سنتیمنت بازار عامل تعیین کننده‌ای برای بازار است. اخیراً جریانات ریسک گریزی تشدید شده‌اند و در چنین شرایطی هم تقاضا برای دلار آمریکا افزایش می‌یابد. به همین دلیل معامله گران USDCAD بایستی بیش از هر چیز به جریانات ریسکی تمرکز کنند. جریانات ریسک گریزی باعث تقویت USDCAD و جریانات ریسک‌پذیری باعث تضعیف USDCAD خواهند شد.

رشد قیمت نفت خام به معنی تضعیف USDCAD خواهد بود!

یکشنبه 17 مهر 1401 – 13:00

علاوه بر جریانات ریسکی و قیمت نفت خام، این هفته داده‌های تورمی آمریکا را هم در پیش رو داریم. درصورتی‌که رشد تورم آمریکا پایین آمده باشد، جریانات ریسک‌پذیری در بازارهای مالی به راه خواهد افتاد که به نفع دلار کانادا تمام خواهد شد. اما اگر داده‌های تورمی آمریکا باز هم بالاتر از پیش‌بینی‌ها باشد، جفت ارز USDCAD به دلیل جریانات ریسک گریزی و تقویت ارزش دلار آمریکا رشد خواهد کرد.


منبع: https://iranbourseonline.info/231266/faw/%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-usdcad-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B7-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF-2

انتظار می‌رود که روند میان‌مدت جفت ارز USDCAD خنثی و یا اندکی متمایل به نزولی باشد. داده‌های اشتغال آمریکا بهتر از پیش‌بینی‌ها بودند و به همین دلیل انتظار می‌رود که فدرال رزرو آمریکا به افزایش نرخ بهره ادامه دهد. وضعیت بنیادی اقتصاد کانادا هم خوب است و از افزایش نرخ بهره این کشور حمایت می‌کند! این یعنی سیاست‌های پولی شاید به اندازه‌ای که برای دیگران اهمیت دارد، برای جفت ارز USDCAD اهمیتی نداشته باشد.

جریانات ریسکی محرک اصلی USDCAD است!

دلار کانادا به دلیل همبستگی خوبی که با قیمت نفت خام دارد، واکنش مثبتی به افزایش قیمت نفت خام نشان می‌دهد. یعنی اگر رشد قیمت نفت خام ادامه یابد، دلار کانادا هم تقویت خواهد شد و USDCAD پایین خواهد آمد.

تورم آمریکا!