معامله گران دلار آمریکا منتظر گزارش FOMC Minutes باشند

بر همین اساس بایستی معامله گران دلار آمریکا به گزارش FOMC Minutes توجه کنند. این گزارش دیدگاه مقامات فدرال رزرو آمریکا در رابطه با آینده نرخ‌های بهره و تورم را مشخص خواهد کرد.


منبع: https://iranbourseonline.info/194617

داده‌های تورمی آمریکا از کاهش فشارهای تورمی حکایت داشتند. در نتیجه بازار هم چنین تصور کرده که فدرال رزرو با سرعت کمتری نرخ بهره را بالا خواهد برد. تضعیف انتظارات نرخ بهره عامل اصلی تضعیف ارزش دلار آمریکا در معاملات اخیر بوده است. اما اگر گزارش آخرین نشست فدرال رزرو آمریکا موسوم به FOMC Minutes از تغییر دیدگاه مقامات فدرال رزرو حکایت داشته باشد، روند دلار آمریکا هم تغییر خواهد کرد.

آیا دیدگاه مقامات فدرال رزرو نسبت به آینده تورم تغییر کرده است؟

یکشنبه 23 مرداد 1401 – 13:21


شاید در گزارش FOMC Minutes به کاهش سرعت افزایش نرخ بهره آمریکا اشاره شود. در این صورت فدرال رزرو در ماه‌های آینده نرخ بهره را در اندازه‌های کوچک‌تری بالا خواهد برد. اما اگر در گزارش FOMC Minutes که تا آخرین لحظه انتشار به روز رسانی می‌شود، به عدم تغییر دیدگاه مقامات اشاره شود، در این صورت دلار آمریکا دوباره تقویت خواهد شد.

شاخص دلار آمریکا از کف ماهانه جدید خود در ۱۰۴٫۶۴ جهش کرد و سعی کرد افت‌های ناشی از انتشار داده‌های تورمی را جبران کند. با این حال روند بعدی دلار آمریکا به گزارش نشست ماه ژوئیه فدرال رزرو آمریکا (FOMC Minutes) بستگی دارد. آیا مقامات فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ بهره را پایین می‌آورند؟

چرا دلار تضعیف شد؟