معامله گران دلار آمریکا به تقویم اقتصادی توجه ویژه ای داشته باشند!

افزایش تدریجی نرخ بهره می‌تواند ریسک ثبات مالی را هم پایین بیاورد و ریسک‌های اقتصادی آمریکا را تعدیل نماید. فدرال رزرو آمریکا در چهار نشست اخیر خود نرخ بهره را به اندازه ۰٫۷۵ واحد درصد بالا برده است. بازار انتظار دارد که فدرال رزرو در نشست بعدی خود (دسامبر) نرخ بهره را تنها به اندازه ۰٫۵۰ درصد بالا ببرد.

تقویم اقتصادی فارکس

بالا رفتن نرخ بیکاری خبر خوبی برای فدرال رزرو آمریکاست! افزایش بیکاری باعث کاهش نرخ رشد دستمزدها خواهد شد و در نتیجه فشارهای تورمی را پایین خواهد آورد. داده‌های این هفته آمریکا سرنوشت دلار در پایان سال ۲۰۲۲ را مشخص خواهد کرد.

شاخص دلار آمریکا ۸ درصد سقوط کرده است!

ماه گذشته شاخص Core PCE آمریکا نشانگر رشد تورم بود، اما این نرخ رشد تورم کمتر از پیش‌بینی بازار بود. به همین دلیل دلار آمریکا هم تضعیف شد. روز جمعه داده‌های NFP آمریکا هم منتشر خواهند شد. به احتمال زیاد شاخص NFP آمریکا هم نسبت به ماه‌های قبل رشد پایینی خواهد داشت و نرخ بیکاری هم اندکی بالا خواهد آمد.

یکشنبه 6 آذر 1401 – 14:16

فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را در اندازه‌های کوچک‌تری بالا خواهد برد. طبق گزارش FOMC Minutes اکثر مقامات فدرال رزرو به این نتیجه رسیده‌اند که نرخ بهره باید تدریجی افزایش یابد و دیگر نیازی به افزایش‌های بزرگ نرخ بهره نیست.

نرخ بهره با سرعت کمتری بالا خواهد رفت!

به دلیل انتظارات نرخ بهره‌ای بازار، دلار آمریکا سیر نزولی پیدا کرده است. بازار بر این باور است که فدرال رزرو نه تنها از سرعت افزایش خود خواهد کاست، بلکه در سال ۲۰۲۳ روند سیاست‌های پولی را هم تغییر خواهد داد. به همین دلیل شاخص دلار آمریکا از اوج‌های قیمتی اواخر سپتامبر ۸ درصد سقوط کرده است.

بازار فارکس – پیش بینی بزرگان بازار فارکس از آینده شاخص دلار آمریکا DXY


منبع: https://iranbourseonline.info/235109/faw/%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D9%85-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7

در هفته پیش رو داده‌های اقتصادی مهمی از آمریکا منتشر خواهند شد. در ابتدا شاخص اطمینان مصرف‌کنندگان آمریکا منتشر خواهد شد. در ادامه شاخص GDP فصل سوم سال ۲۰۲۲ منتشر می‌شود و در پایان هفته هم داده‌های تورمی و اشتغال آمریکا بر بازار تأثیر خواهند گذاشت.

افت فشارهای تورمی به ضرر دلار آمریکاست