معامله گران به داده های تورمی استرالیا توجه کنند!

هفته گذشته جفت ارز AUDUSD به بالاترین سطح قیمتی دو ماه اخیر صعود کرد. سقوط ارزش دلار آمریکا عامل اصلی تقویت جفت ارز بود.

فدرال رزرو از سیاست‌های تهاجمی عقب‌نشینی کرد

با این حال این گزارش دویش بود و به اندازه نشست‌های قبلی متمایل به سیاست‌های انقباضی نبود. به همین دلیل نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری بلندمدت پایین آمد و دلار آمریکا تضعیف شد.

بانک رزرو نیوزیلند همچنان هاوکیش است!

یکشنبه 6 آذر 1401 – 9:53

هر چند که انتظارات نرخ بهره‌ای بازار نسبت به دلار آمریکا تضعیف شده، اما بانک رزرو نیوزیلند نرخ بهره را به اندازه ۰٫۷۵ واحد درصد بالا برد. در جلسات قبلی هم نرخ بهره نیوزیلند ۰٫۵۰ واحد درصد افزایش داد. نرخ بهره فعلی بانک رزرو نیوزیلند ۴٫۲۵ درصد است. بانک مرکزی به سیاست‌های تهاجمی ادامه می‌دهد.

بانک رزرو استرالیا عقب افتاد!

این در حالی است که بانک رزرو استرالیا از سیاست‌های انقباضی و تهاجمی عقب‌نشینی کرده است. بانک رزرو استرالیا در نشست قبلی خود نرخ بهره را تنها ۰٫۲۵ واحد درصد بالا برد. در حال حاضر نرخ بهره استرالیا ۲٫۸۲ درصد است. نرخ رشد تورم استرالیا و نیوزیلند بالای ۷ درصد است.

دویش بودن بانک رزرو استرالیا در مقایسه با بانک رزرو نیوزیلند کاملاً مشهود است و به همین دلیل جفت ارز AUDNZD به پایین‌ترین سطح ۸ ماه اخیر سقوط کرده است.

تقویم اقتصادی فارکس

در هفته پیش رو، داده‌های تورمی استرالیا منتشر خواهند شد. این اولین بار است که داده‌های تورمی ماهانه استرالیا منتشر می‌شوند.

بازار فارکس – پیش بینی بزرگان بازار فارکس از آینده جفت ارز AUDUSD


منبع: https://iranbourseonline.info/235089/faw/%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7

به نظر می‌رسد که بانک رزرو استرالیا با وضعیت تورم کنار آمده است. فدرال رزرو هم در سال ۲۰۲۱ چنین وضعیتی داشت، اما در نهایت مجبور شد نرخ بهره را به شدت بالا ببرد.

صورت جلسه ماه نوامبر فدرال رزرو آمریکا (FOMC Minutes) انتظارات بازار را برآورده کرد. فدرال رزرو در نشست‌های بعدی، نرخ بهره را کمتر از ۰٫۷۵ واحد درصد بالا خواهد برد. از دید بازار، فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را در نشست ماه دسامبر به اندازه ۰٫۵۰ واحد درصد بالا خواهد برد. پیش از انتشار صورت جلسه فدرال رزرو هم بازار چنین پیش‌بینی داشت.