مراقب سپردن مدیریت حساب فارکس خود به دیگران باشید!

منبع: babypips.com

حتی بعضی پلتفرم‌های معاملاتی گزینه‌ای دارند که به معامله‌گر این امکان را می‌دهند که مدیر حساب داشته باشد و کسی به عنوان مدیر حساب، به حساب معامله‌گر دسترسی داشته باشد (حساب های پم).

هرچند که این امکان بهتر از آن است که سرمایه‌تان را به طور کامل به دست یک فرد دیگر بدهید، اما از یاد نبرید که اگر مدیریت حساب فارکس خود را به دست یک مدیر حساب بسپارید، خودتان را از تجربه ارزشمندی که از طریق معامله کردن به دست می‌آورید، محروم می‌کنید.

در سیستم مدیریت حساب فارکس شما پولتان را در اختیار یک معامله‌گر به اصطلاح حرفه‌ای می‌دهید که به جای شما معامله کند. به این معامله گر مدیر گفته می‌شود.

احتمالا آرزوی پولدار شدن در سر دارید و از طرفی وقت هم ندارید که نحوه کار در فارکس را یاد بگیرید، مراقب باشید چون اینجاست که ممکن است فریب افرادی را بخورید که به شما وعده مدیریت حساب فارکس را می‌دهند!

مدیریت حساب فارکس

نحوه کلاهبرداری از طریق سیستم مدیریت حساب فارکس!

بله، می‌دانم، من بدترین احتمال را گفتم اما اکثرا همین اتفاق می‌افتد و در این سناریوها شما و کسانی که مثل شما هستند، غالبا همه سرمایه خود را از دست می‌دهند.

اگر قرار باشد فقط یک توصیه به معامله‌گران بکنم، آموزش است.

در خیلی از این حساب‌های مدیریت‌ شده، مدیر حساب پول را در جای دیگری مثل خرید خودرو، ساختمان‌سازی و غیره خرج می‌کند!

اما کسانی هم هستند که از این امکان برای سواستفاده و کلاهبرداری استفاده می‌کنند. این کلاه‌برداری به این صورت است که افرادی شما را تشویق می‌کنند تا از طریق یک معامله‌گر حرفه‌ای سرمایه‌گذاری کنید؛ این معامله‌گر درصدی از سود را می‌گیرد و با سرمایه شما معامله می‌کند.

مشکل اینجاست که شما به کسی که او را نمی‌شناسید اعتماد می‌کنید و مدیریت پول و سرمایه‌تان را به او می‌دهید.

اگر شما در این بازار تازه‌کار هستید و از طرفی وقت و حوصله یادگیری هم ندارید، شاید در نگاه اول این روش برای شما جذاب باشد که سرمایه‌تان را دست یک آدم حرفه‌ای بدهید و او معامله کند و سودش را به شما بدهد. به خودتان می‌گویید: این آدم حرفه‌ای است، می‌داند چه کار کند، بلد است چه طور سرمایه من را چند برابر کند پس بهتر است به جای اینکه خودم روی سرمایه‌ام ریسک کنم، پولم را به این آدم بدهم و سودم را بگیرم.

به نظرتان منطقی است که به یک غریبه اعتماد کنید و سرمایه‌ای را که به سختی به دست آورده‌اید و حاصل یک عمر زحمت شماست، به او بدهید؟

مثل این است که با یک آب نبات یک بچه را گول بزنند.

مدیریت حساب فارکس

اگر هنوز تصمیم دارید که سیستم مدیریت حساب فارکس را امتحان کنید، اول در مورد مدیر مطمئن شوید و یک شخص مطمئن را پیدا کنید.

این را هم اضافه کنیم که این طور نیست که همه حساب‌های مدیریت‌شده بد باشند. بعضی از مدیرها این گونه حساب‌ها، تجربه معاملاتی زیادی دارند و گزینه مناسبی هستند برای اینکه سرمایه‌تان را به دست‌شان بسپرید، اما خبر بد اینکه این گونه افراد خیلی کم و نادر هستند.

ترجمه اختصاصی: سایت ایران بروکر


منبع: https://iranbroker.org/%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8-%D8%B3%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%DB%8C

این امکان، مانع از این می‌شود که مدیر حساب، پول را در جای دیگری جز ترید کردن خرج کند.

در پایان فقط این نکته را بگویم که تنها راه مطمئن برای پول درآوردن در بازار فارکس این است که دانش آن را به دست بیاورید، تمرین کنید و منظم باشید.

در آخر یک سؤال از شما می‌پرسیم.

وقتی سرمایه‌گذاران متوجه کلاه‌برداری می‌شوند و از مدیر حساب شکایت می‌کنند و او در نهایت دستگیر می‌شود، نمی‌تواند کل پول سرمایه‌گذاران را پس بدهد و فقط یک سری شکایت چند میلیاردی باقی می‌ماند.

forex-scammer

کاربران بیشتر در دام کدام کلاهبرداری‌های اینترنتی می‌افتند؟.