مراقب سایت جعلی زولوترید باشید!


سواستفاده از شرکت‌ها و وبسایت‌های معتبر بواسطه کپی کردن نام آنها توسط کلاهبرداران همیشه وجود داشته و یکی از روش‌های کلاهبرداری حرفه‌ی است. یکی از وبسایت‌هایی که مدتی است در حال سواستفاده از نام یک برند معتبر می‌باشد، سایت zulu-trade.net است که از نام سایت zulutrade.com کپی برداری کرده است.

در ادامه به معرفی این پلتفرم خواهیم پرداخت.

زولو ترید چیست؟

زولوترید یکی از پلتفرم ترید اجتماعی (Social trading) در فارکس، سی اف دی‌ها و رمزارزها است که کاربران آن می‌توانند به صورت خودکار، معاملات تریدرهای با تجربه را در حساب بروکر خود کپی کنند. برای آشنایی بیشتر با این پلتفرم، می‌توانید صفحه اختصاصی پلتفرم زولوترید را مطالعه نمایید.

این پلتفرم با نزدیک به 1 میلیون کاربر و حجم معاملاتی نزدیک به ۸۰۰ میلیارد دلار، یکی از بسترهای محبوب کپی تریدینگ در بازارهای مالی است.

سایت جعلی Zulu Trade

وبسایت زولو ترید با دامنه zulu-trade.net اقدام به کپی برداری از نام زولوترید اصلی با دامنه zulutrade.com کرده است. خدمات این وبسایت هیچ ربطی به سایت اصلی ندارد و صرفا به سرمایه‌گذاری ارزدیجیتال محدود می‌شود.

zulutrade scam 4
تصویر سایت زولوترید جعلی

این وبسایت به تازگی تاسیس شده که می‌توانید اطلاعات آن را در زیر مشاهده کنید.

سایت جعلی زولوترید

علاوه بر اینکه هیچ مجوز قانونی از شرکت ارائه دهنده خدمات مالی در سایت وجود ندارد، هیچگونه اطلاعات حقوقی از مالکان یا گردانندگان آن نیز در دسترس نیست. با یک گشت و گذار ساده در آن متوجه خواهید شد که عملا یک سایت اسکم و بدون نام و نشان است!

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، هیچ اطلاعات تماس یا آدرسی در این سایت وجود ندارد! همچنین منو اصلی سایت کار نمی‌کند و دکوری است!

سایت جعلی زولوترید

نحوه کلاهبرداری سایت جعلی زولوترید!

عملکرد این وبسایت از نوع پرداخت سود روزانه برای سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال است. پرداخت سودهای جذاب طی بازه زمانی کوتاه، هر شخصی که اطلاعی از این بازار نداشته باشد را وسوسه خواهد کرد. در تصویر زیر می‌توانید پلن‌های سرمایه‌گذاری سایت zulu-trade.net را مشاهده نمایید.

سایت جعلی زولوترید

همانطور که مشاهده می‌کنید، این سایت 3 پلن را در دسترس قرار داده است که از 2.8 تا 15 درصد سود روزانه پرداخت می‌کند! به عنوان مثال شما با واریز حداقل 5000 دلار، طی 72 ساعت 8.3 درصد سود به شما پرداخت خواهد شد!

واقعیت این است که قرار نیست سودی به شما پرداخت شود! کلیه واریزها در این سایت با بیت کوین انجام می‌شود و بعد از واریز پول، نه کسی به شما پاسخگو است و نه راهی برای ارتباط با آنها خواهید داشت! عملا در این سایت پول خود را دو دستی به سارقان تقدیم می‌کنید!

گزارش تخلف سایت جعلی زولو ترید!

وبسایت ایران بروکر مستقیما گزارش تخلف این سایت را از کاربران دریافت کرده است. متاسفانه کاربران پس از سرمایه‌گذاری دیگر نتوانسته‌اند حتی اصل پول خود را بردارند.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که هنگام ورود به سایت‌های معتبر، حتما به دامنه و لوگو آن دقت لازم را داشته باشید. سواستفاده از نام سایت‌های معتبر برای فریب کاربران امری شایع است.

zulutrade scam 5

در صورتی که از اصلی بودن پلتفرم خاصی مطمئن نبودید، می‌توانید با مراجعه به پشتیبانی آنلاین ما نسبت به اعتبار آن اطلاعات کسب کنید. همچنین از طریق صفحه گزارش تخلف می‌توانید وبسایت‌های جعلی را به ما معرفی کنید تا آنها را در سایت اطلاع‌رسانی کنیم.


منبع: https://iranbroker.net/zulu-trade-scam