قیمت نفت خام بالا آمد!

قیمت نفت خام سبک (WTI) افزایش یافته و به بالای ۸۷ دلار رسیده است. این در حالی است که در دو جلسه معاملاتی اخیر شاهد کاهش ۳ درصدی قیمت‌ها بودیم. روز چهارشنبه فدرال رزرو آمریکا در رابطه با نرخ‌های بهره تصمیم‌گیری خواهد کرد و همه برای افزایش ۰٫۷۵ واحد درصدی نرخ بهره آماده‌اند. با این حال بازار امیدوار است که فدرال رزرو به پایان مراحل افزایش نرخ بهره در ماه‌های آینده اشاره کند.

آیا مصرف نفت خام چین دوباره افزایش می‌یابد؟

کاهش عرضه نفت خام از سوی اوپک پلاس با تحریم نفتی اروپا علیه روسیه همراه خواهد بود و بخش عرضه را بیش از گذشته پایین خواهد آورد. در این میان گفته می‌شود که روسیه هم در پیدا کردن بازارهای جدید برای نفت خام خود شکست خورده است. علاوه بر این غربی‌ها تا روز ۵ دسامبر سقف قیمتی برای نفت خام روسیه وضع نخواهند کرد. اما بعد از این تاریخ تنش‌های نفتی تشدید خواهد شد.


منبع: https://iranbourseonline.info/233305/tao/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D9%86%D9%81%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7-%D8%A2%D9%85%D8%AF

قیمت نفت خام هم‌زمان با تضعیف ارزش دلار آمریکا و رالی صعودی بازارهای سهام بالا آمد. پیش از نشست تعیین نرخ بهره بانک‌های مرکزی بزرگ دنیا شاهد رالی صعودی در بازارهای ریسکی هستیم.

تضعیف انتظارات نرخ بهره‌ای به بازار نفت خام هم کمک کرد!

قیمت نفت خام از اوایل ماه ژوئن تا به امروز تقریباً ۳۰ درصد افت کرده است. همچنین بعد از این‌که اوپک پلاس اعلام کرد که سطح عرضه نفت خام را به طور قابل‌توجهی کاهش خواهد داد، اولین ماه مثبت برای قیمت نفت خام ثبت شد.

در آسیا، بازار سهام چین رشد خوبی داشت. گفته می‌شود که دولت چین می‌خواهد سیاست‌های خود در قبال کرونا را کنار بگذارد و از اعمال محدودیت‌های کرونایی خودداری کند.

بخش عرضه جهانی نفت خام کاهش می‌یابد!