قیمت طلا عقب نشینی خود را از قله چند ماهه افزایش داد.

با این حال،  روندنزولی برای قیمت طلا احتمالا محدود باقی خواهد ماند و تمرکز بازار بر نتیجه نشست دو روزه سیاست پولی FOMC که قرار است بعداً در جلسه آمریکا اعلام شود، چسبیده است. جدای از این، نگرانی ها در مورد بهبود اقتصادی شکننده چین در آغاز سه ماهه چهارم می تواند به حمایت از فلز امن کمک کند و به محدود کردن زیان های عمیق تر کمک کند. این، به نوبه خود، قبل از تایید اینکه XAU/USD در کوتاه مدت بالاتر رفته است، احتیاط لازم را به همراه دارد.در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

حرکت‌های بازار دیجی دایجست: قیمت طلا از قله چند ماهه خود بیشتر عقب‌نشینی می‌کند

قیمت طلا بزرگترین افزایش ماهانه خود از نوامبر 2022 را به ثبت رساند، اگرچه در پی کاهش تقاضای پناهگاه امن، ماه جدید را با کاهش ضعیف‌تری آغاز کرد.

معامله گران با ریسک کمتری از جنگ اسرائیل و حماس قیمت گذاری می کنند، و هیچ قدرت عربی دیگری تاکنون به آن نپیوسته است. حماس اعلام کرد که گروگان های خارجی را در چند روز آینده آزاد خواهد کرد.

دلار آمریکا به دلیل انتظارات برای هرگونه غافلگیری سیاست انقباضی از نشست موردانتظار سیاست پولی FOMC به یک سوگیری مثبت پایبند است.

فدرال رزرو تصمیم خود را بعداً در طول جلسه آمریکا اعلام خواهد کرد و انتظار می رود برای دومین بار متوالی نرخ بهره را در بالاترین حد در 22 سال گذشته ثابت نگه دارد.

انعطاف‌پذیری اقتصادی آمریکا و تورم همچنان چسبنده باید به بانک مرکزی اجازه دهد تا سیاست های انقباضی خود را حفظ کند و درها را برای افزایش بیشتر نرخ بهره باز بگذارد.

بازدهی اوراق قرضه 10 ساله دولتی آمریکا نزدیک به 5 % یا قله 16 ساله که در اکتبر به ثبت رسید و زیربنای دلار آمریکا است، باقی می ماند.

یک نظرسنجی تحت حمایت Caixin نشان داد که فعالیت های تجاری در بخش تولید چین در ماه اکتبر برای اولین بار در سه ماه اخیر کاهش یافته است.

این نشان می‌دهد که تلاش‌های محرک چین تنها از بهبود شکننده اقتصادی حمایت می‌کند و می‌تواند از XAU/USD حمایت کند.

تجزیه و تحلیل تکنیکال: قیمت طلا می تواند برخی از خریدها را در سطوح پایین تر جذب کند

 کاهش مداوم ممکن است همچنان به عنوان یک عقب نشینی اصلاحی طبقه بندی شود، به خصوص پس از افزایش شدید بیش از 10 %ی نسبت به پایین ترین نوسان اکتبر. علاوه بر این، اندیکاتور (RSI) در نمودار روزانه از قلمرو بیش از حد خرید کاهش یافته است. از این رو، هر سقوط بعدی ممکن است همچنان به عنوان یک فرصت خرید تلقی شود و محدود بماند. منطقه 1970 دلاری احتمالاً از نزولی فوری محافظت می کند، که در زیر آن قیمت طلا می تواند به کف سطح نوسان هفته گذشته، در حدود منطقه 1954-1953 دلار سقوط کند.برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.

قیمت طلا (XAU/USD) روند اصلاحی روز قبل را از نزدیکی قله پنج ماهه و نیمه که هفته گذشته لمس کرد، افزایش داد و در بازه معاملاتی توکیو در روز چهارشنبه به روند نزولی ادامه داد. این سومین روز متوالی از یک حرکت نزولی است و کالا را به کف هفتگی، در محدوده منطقه 1978 دلار در آخرین ساعت می کشاند. کاهش نگرانی‌ها در مورد جنگ اسرائیل و حماس، همراه با پیش‌بینی سیاست انقباضی یکی از اعضای فدرال رزرو ، از عوامل کلیدی تاثیرگذار بر فلز زرد غیر بازده هستند.بیشتر بخوانید: بهترین ساعت برای معامله طلا

 


منبع: https://boorsa.org/post/15770/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D8%B9%D9%82%D8%A8-%D9%86%D8%B4%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D9%84%D9%87-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%87-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D8%AF