قیمت طلا در تلاش برای جذب خریداران است

حرکت‌های بازار دیلی دایجست: قیمت طلا پس از 9 روز متوالی کاهش یک نفس نفس می‌کشد

قیمت طلا در روز جمعه کشش مثبتی را به دست آورد و از کف هفت ماهه خود که روز گذشته لمس کرده بود، در بحبوحه تغییر موقعیت معاملات در آستانه گزارش مهم NFP آمریکا، پولبک زد.

انتظار می‌رود اقتصاد آمریکا در ماه سپتامبر 170 هزار شغل ایجاد کند که کمتر از 187 هزار شغل در ماه قبل است، در حالی که پیش‌بینی می‌شود نرخ بیکاری از 3.8 % در آگوست به 3.7% کاهش یابد.

بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا در نزدیکی قله 16 ساله خود با توجه به انتظارات تندرو فدرال رزرو ثابت می ماند و زیربنای دلار آمریکا است که به نظر می رسد برای XAU/USD در حال افزایش است.

مقامات فدرال رزرو در روز پنجشنبه نگرانی چندانی در مورد افزایش اخیر در بازده اوراق قرضه آمریکا نشان ندادند و گفتند که این امر واقعا می تواند به بانک مرکزی در مبارزه با تورم بالا کمک کند.

مقامات فدرال رزرو هشدار داده‌اند که احتمالاً نرخ‌ها همچنان بالا خواهند ماند، اگرچه بازارها با احتمال کمتر از 40 % برای افزایش مجدد نرخ‌ها قبل از پایان سال جاری قیمت‌گذاری می‌کنند.

داده‌های کلان آمریکا در روز پنجشنبه نشان داد که مطالبات بیکاری هفتگی با افزایش متوسطی به 207 هزار نفر در هفته گذشته رسیده است، اگرچه در کف اخیر باقی مانده است و به شرایط بازار کار هنوز هم محدود اشاره می‌کند.

ادامه انقباض در بازار کار می‌تواند بر تورم فشار صعودی وارد کند و افزایش بیشتر نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکارا ضروری کند و به نفع شاخص دلار آمریکا باشد.

تحلیل تکنیکال: قیمت طلا ضررهای سنگین اخیر خود را در کف هفت ماهه خود تثبیت می کند

وقوع تلاقی مرگ، با ریزش میانگین متحرک 50 روزه (SMA) به زیرسطح میانگین متحرک 200 روزه برای اولین بار از جولای 2022، نشان دهنده احتمال ضعف بیشتر در قیمت طلا است. همانطور که گفته شد، اندیکاتور (RSI) در نمودار روزانه همچنان به شرایط فروش بیش از حد کوتاه مدت اشاره می کند و انتظار برای تثبیت کوتاه مدت بیشتر یا یک جهش متوسط قبل از مرحله بعدی نزولی را محتاطانه می کند. با این وجود، تحلیل تکنیکال به شدت به نفع معامله گران نزولی باقی می ماند و نشان می دهد رومد قیمتی طلا نزولی می باشد.برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.

 


منبع: https://boorsa.org/post/15533/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%84%D8%A7%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

قیمت طلا (XAU/USD) در روز جمعه خریداران زیادی را به خود جلب کرد و در حال حاضر، به نظر می رسد که روند نزولی 9 روزه را در منطقه 1813$ در روز گذشته شکسته است. با این حال، افزایش روزانه بدون پیگیری استو معامله گران ترجیح می دهند قبل از انتشار جزئیات مهم استخدام ماهانه از آمریکا  در حاشیه منتظر بمانند.

به نظر می‌رسدمعامله گران بازار متقاعد شده‌اند که فدرال رزرو به سیاست ها انقباضی خود در پی داده‌های کلان انعطاف‌پذیرآمریکا، که با انتظارات برای رشد پایدار در سه ماهه سوم مطابقت دارد، ادامه خواهد داد. علاوه بر این، داده‌های قوی‌تر مشاغل آمریکا به معنای فشار بیشتر بر دستمزدها و تورم است که ممکن است فدرال رزرو را مجبور کند که نرخ‌ها را برای مدت طولانی‌تری بالاتر نگه دارد. این به نوبه خود، بایدشاخص دلار را تقویت کند و بر قیمت طلای  تأثیر بگذارد.

گزارش گسترده شناخته شده حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) بر انتظارات در مورد مسیر افزایش نرخ بهره در آینده فدرال رزرو  تأثیر می گذارد و یک انگیزه جهت دار جدید برای قیمت طلا ایجاد می کند. در این میان، چشم‌انداز سیاست‌های انقباضی بیشتر توسط فدرال رزرو همچنان از افزایش بازده اوراق قرضه آمریکا حمایت می‌کند، که به دلار آمریکا کمک می‌کند تا یک لغزش اصلاحی دو روزه از قله YTD را متوقف کند و باید افزایش را برای فلز گرانبها محدود کند.در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.