قیمت طلا به دلیل درگیری در خاورمیانه به روند صعودی خود ادامه می دهد

قیمت طلا (XAU/USD) در روز چهارشنبه کشش مثبت شدیدی به دست آورد و در پی خطر تشدید درگیری در خاورمیانه، به قله اوایل آگوست، در محدوده 1962-1963 دلار رسید. با این حال، افزایش بیشتر بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، به دلیل انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو  نرخ ها را برای مدت طولانی تری بالاتر نگه دارد، تقویت شده است و افزایش قیمت فلز زرد غیر بازده را محدود کرده است. جدای از این، افزایش تقاضای دلار آمریکا (USD) باعث افزایش سود در سطوح بالاتر شد و منجر به عقب نشینی متوسط شد.در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

حرکت‌های بازار دیلی دایجست: قیمت طلا همچنان تحت حمایت جنگ اسرائیل و حماس است

بهای امن طلا همچنان از نگرانی‌ها در مورد سرایت درگیری اسرائیل و حماس به بقیه منطقه خاورمیانه حمایت می‌کند.

رهبران مصر و فلسطین پس از انفجار در بیمارستانی در غزه که صدها فلسطینی را کشت، دیدار با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را لغو کردند.

روزنامه بریتانیایی تایمز گزارش داد که نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از حمایت خصوصی بایدن برای ادامه حمله زمینی به غزه برخوردار شده است.

بایدن گفت که آمریکا مطمئن خواهد شد که اسرائیل آنچه را که برای دفاع از خود نیاز دارد دارد و حماس مرتکب جنایاتی شده است که داعش را منطقی‌تر نشان می‌دهد.

ارقام خوش‌بینانه شاخص  خرده‌فروشی آمریکا که در روز سه‌شنبه منتشر شد، حاکی از آن است که اقتصاد سه ماهه سوم را با سرعت بالایی به پایان رساند و برآوردهای تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه سوم را افزایش داد.

این داده ها همچنین ترس از تورم چسبنده را افزایش داد، که می تواند به فدرال رزرو اجازه دهد به سیاست انقباضی خود پایبند بماند و نرخ های بهره را برای مدت طولانی تری بالاتر نگه دارد.

این به نوبه خود منجر به افزایش بیشتر بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا می شود و همچنان به حمایت از دلار آمریکا ادامه می دهد، که مشاهده می شود که افزایش قیمت XAU/USD را محدود می کند.

بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت آمریکا به بالاترین حد خود در 16 سال اخیر رسیده و در فاصله قابل توجهی از مرز روانی 5 درصد حرکت می کند.

سرمایه‌گذاران اکنون به ادعای بیکاری اولیه هفتگی آمریکا، شاخص تولید فیلی فدرال رزرو و داده‌های فروش خانه موجود برای انگیزه کوتاه مدت نگاه می‌کنند.

تمرکز روی سخنرانی برنامه ریزی شده جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، که به دقت برای نشانه هایی در مورد مسیر افزایش نرخ بهره در آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت، باقی خواهد ماند.

تحلیل تکنیکال: به نظر می رسد قیمت طلا بر اساس حرکت افزایشی قوی اخیر خود، آماده است

شکست پایدار یک شبه از سطح میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) و قدرت متعاقب آن فراتر از منطقه عرضه 1947-1948 دلار به عنوان یک محرک تازه برای خریدران تلقی شد. علاوه بر این، نوسانگرهای نمودار روزانه در قلمرو مثبت قرار دارند و هنوز تا منطقه خرید بیش از حد فاصله دارند. این به نوبه خود نشان می دهد روند اخیر طلا صعودی می باشد. با این اوصاف، هنوز عاقلانه است که منتظر خریدهای بعدی فراتر از نوسان یک شبه، در حدود منطقه 1,962-1,963 دلار، قبل از موقعیت برای هر گونه سود بیشتر باشیم. پس از آن XAU/USD ممکن است حرکت به سمت سطح مقاومت 1982 دلاری را تسریع کند و سپس برای اولین بار از ماه می به دنبال بازپس گیری مارک روانی 2000 دلار باشد.

اگر هنوز وارد بازار فارکس نشده اید یا می خواهید بروکر خود را عوض کنید به صفحه ثبت نام فارکس سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15652/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF-%D8%B5%D8%B9%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D9%87%D8%AF

بیشتر بخوانید: آموزش 9 استراتژی معاملاتی طلا

با این حال، لغزش اصلاحی فاقد تبعیت است و در نزدیکی منطقه 1938 دلار متوقف شد. تنش‌های ژئوپلیتیکی همچنان به جریان‌های صعودی ادامه می‌دهد و به قیمت طلا اجازه داد تا در روز پنجشنبه برای سومین روز متوالی در منطقه مثبت معامله شود. با این حال، به نظر می‌رسدخریداران تمایلی به ریسک پذیری تهاجمی ندارند و ترجیح می‌دهند قبل از سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در حاشیه بمانند. معامله گران به دنبال نشانه های تازه ای در مورد مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در آینده خواهند بود، که به نوبه خود، دلار را به حرکت در می آورد و انگیزه معناداری برای XAU/USD ایجاد می کند.