فریبِ آرامش بیت کوین را نخورید! بازار برای نوسانات شدید آماده می شود!

این هفته بازارهای مالی دنیا منتظر داده‌های تورمی آمریکا هستند. رشد سریع تورم به معنی افزایش سریع نرخ بهره خواهد بود. در چنین وضعی، قیمت تمام دارایی‌های ریسکی سقوط خواهند کرد. تاریخ نشان داده که قیمت بیت کوین هم سقوط خواهد کرد.


منبع: https://iranbourseonline.info/231630/crypto/%D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%A8%D9%90-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D8%AE%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1ارتفاع باند بولینگر فاصله بین باند بالایی و پایینی اندیکاتور است و یکی از بهترین ابزارهای تکنیکال برای بررسی تلاطم و نوسانات بازار است. وقتی فاصله باند بالایی و پایینی کاهش می‌یابد، یعنی بازار در وضعیت آرامش قبل از طوفان قرار دارد و به زودی بازار حرکت شدید و غیرمنتظره‌ای را تجربه خواهد کرد!

آیا تاریخ تکرار می‌شود؟

طبق اندیکاتور بولینگر، در طول دو سال گذشته اندیکاتور باند بولینگر پنج بار وضعیت مشابهی داشته است. در چهار مورد از این پنج بار، بیت کوین تقریباً در طول ۲۰ روز ۱۶ درصد سقوط کرد! اما در اکتبر ۲۰۲۰، بعد از کوتاه شدن فاصله باندهای بولینگر، قیمت بیت کوین جهش کرد و به محدوده ۶۹ هزار دلاری رسید.

برخی از تحلیلگران تکنیکال بر این باورند که کوتاه شدن فاصله باندهای بولینگر از یک حرکت شدید در آینده نزدیک حکایت دارد و به احتمال زیاد این حرکت، یک حرکت نزولی خواهد بود.

نمودار بیت کوین – در طول دو سال گذشته هر بار فاصله باند های بولینگر کاهش یافته، قیمت هم بیت کوین سقوط شدیدی را تجربه کرده است!

عامل اصلی سقوط قیمت بیت کوین: نرخ بهره آمریکا!

سیسی لو از مدیران شرکت Venn Link Partners گفته که من فکر نمی‌کنم در آینده نزدیک شاهد جهش صعودی قیمت بیت کوین باشیم. از نظر او تنها یک خبر منفی کافی است که باعث سقوط قیمت بیت کوین به زیر دامنه خنثی فعلی در بین ۱۹ تا ۲۴ هزار دلار شود.

داده‌های تورمی آمریکا

بزرگ‌ترین رمزارز دنیا به نوسانات شدید قیمتی معروف است، اما در چهار ماه گذشته به طور غیرعادی در اطراف ۲۰ هزار دلار در نوسان بوده است! اما اخیراً اندیکاتور بولینگر باند به کوتاه‌ترین وضعیت خود از سال ۲۰۲۰ رسیده است!

سیاست‌های انقباضی که در سرتاسر جهان در حال اجراست و نرخ‌های بهره به طور ماهانه افزایش می‌یابند، باعث سقوط ۶۰ درصدی قیمت بیت کوین تنها در سال ۲۰۲۲ شده‌اند. تقریباً ارزش بازار رمزارز ها از نوامبر ۲۰۲۱ تا به امروز نزدیک به ۲ تریلیون دلار کاهش یافته است.

اگر تاریخ تکرار شود، بیت کوینِ آرام شاید دوباره متلاطم شود و سقوط غیرمنتظره‌ای را تجربه کند!

فاصله باندهای بولینگر کوتاه شده است!

دوشنبه 18 مهر 1401 – 11:21