فرمول سودآوری با استفاده از الگوی پرچم

 در حالیکه قیمت هنوز ثابت است، معمولا خریداران و فروشندگان بیشتری تصمیم می گیرند که در این حرکت قوی وارد شوند، و قیمت را مجبور به شکستن شکل پرچم کنند.

 

 

پرچم صعودی ، درست مانند آنچه از اسمش بر می آید، سیگنال  میدهد که خریداران باز هم به سمت دوباره  شارژ شدن میروند. این بدین معناست که بالا رفتن (صعود) شدید در قیمت ، ممکن است ، پس از یک دوره کوتاه از تثبیت، وقتی خریداران انرژی کافی را برای گرفتن قیمت بالاتر به دست آوردند، از سر گرفته شود.

آموزش الگوی پرچم صعودی

 

یک پرچم نزولی در حین روند نزولی شدید و تقریبا عمودی تشکیل میشود. پس از اینکه افت شدید در قیمت رخ داد، برخی فروشندگان پوزیشن خود را میبندند در حالیکه سایر فروشندگان تصمیم میگ یرند به روند بپیوندند، که برای یک مدت، باعث تثبیت قیمت می شود.

 

آموزش الگوی پرچم صعودی

به محض اینکه فروشندگان کافی وارد شدند، قیمت در پایین ِ انتهای پرچم می شکند  و به پایین رفتن ادامه میدهد.

1. ثبت نام فارکس

همانطور که میبینید،  افت، پس از اینکه قیمت یک شکست به بیرون به انتها را ایجاد شد، دوباره از سر گرفته شد. برای معامله در این الگوی نموداری، ما سفارش فروش را در انتهای پرچم با حد ضرر در بالای پرچم میدهیم. به این ترتیب، ما در موردی که شکست به بیرون جعلی باشد، بلافاصله از معامله خارج خواهیم شد

3. دنبال کردن اخبار از تقویم اقتصادی فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/1636/%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%85%D9%88%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%85%D9%88%D9%84-%D8%B3%D9%88%D8%AF%D8%A2%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%DA%86%D9%85

همانطور که پیش بینی میشد قیمت، یک حرکت صعودی قوی دیگر را، پس از شکست به بیرون،  ایجاد نمود . در اینجا ما سفارش خرید را بالای پرچم قرار داده و برای اجتناب از فریب،  حد توقف خود را زیر ِ پایین پرچم قرار میدهیم. 

همانطور که قبلا توضیح دادیم، اندازه حرکت شکست به بیرون؛ در حدود ارتفاع  دکل ( یا اندازه آخرین حرکت) است. میبینید که پرچمها ممکن است از نظر اندازه کوچک باشند اما میتوانند حرکتهای عظیم قیمت را سیگنال دهی کنند، پس آنها را دست کم نگیرید!

2. آموزش فارکس صفر تا صد

پس از یک حرکت بزرگ  صعودی و یا نزولی، معمولا خریداران و فروشندگان توقف میکنند تا قبل از بردن جفت ارز بیشتر به همان سو، نفس بگیرند. به این دلیل، معمولا قیمت ثابت می‌شود و مثلثهای متقارن کوچک ، با نام پرچم تشکیل میشود.

مشابه مستطیلها، پرچمها الگوهای نموداری استمراری هستند که پس از حرکتهای قوی تشکیل میشوند.

در این مثال، قیمت قبل از اینکه استراحت کند، یک صعود عمودی تیز را ایجاد نموده است. من میتوانیم ببینم که خریداران پایکوبی میکنند و دوباره برای یک از سر گرفته شدن مجدد دور برمیدارند!!!!

شما تنها سه قدم تا ورود به دنیای فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

بر عکس دیگر الگوهای نموداری که در آن اندازه حرکت بعدی تقریبا، ارتفاع صورت بندی (شکل) است،  پرچمها ، حرکتهای خیلی شدید تر را علامت دهی (سیگنال دهی) میکنند. معمولا، ارتفاع آخرین حرکت (که دکل نامیده میشود) برای تخمین اندازه حرکت شکست استفاده میشود.

پرچم های صعودی

آموزش الگوی پرچم نزولی

آموزش الگوی پرچم نزولی

پرچم های نزولی