عمق نوسان بازار فارکس، بورس و ارز دیجیتال را اندازه بگیرید

برای مثال، اگر میانگین متحرک ساده 20-SMA را به یک نمودار روزانه اضافه کرده باشید، این میانگین متحرک به شما میانگین حرکت برای 20 روز گذشته را نشان خواهد داد.

گونه‌های دیگری از میانگین‌های متحرک مانند نمایی و وزنی وجود دارند اما با توجه به هدف این درس خیلی وارد جزییات آنها نخواهیم شد.

بنابراین اگر آن را روی 20 تنظیم کنیم، یک میانگین متحرک ساده 20-SMA و دو خط دیگر خواهیم داشت. یک خط به فاصله 2+ انحراف معیار در بالای آن و خط دیگر به فاصله 2- انحراف معیار در زیر آن رسم می‌شود.

باندهای بولینگر ابزاری بسیار خوب برای اندازه‌گیری عمق نوسان هستند چرا که دقیقا برای همین منظور طراحی شده‌اند.

3. تقویم اقتصادی فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/1785/%D8%B9%D9%85%D9%82-%D9%86%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D8%A8%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AF

فاصله گرفتن باندها از یکدیگر به ما می‌گوید که عمق نوسان زیاد است.

شما تنها دو قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

عمق نوسان، نوسانات کلی قیمت را در طول یک زمان مشخص اندازه‌گیری می‌نماید و این اطلاعات می‌تواند برای یافتن خروج قیمت‌های بالقوه مورد استفاده قرار گیرند.

ATR ابزاری بسیار خوب برای اندازه‌گیری عمق نوسان است زیرا بازه معاملاتی میانگین بازار را برای زمانی به طول X بیان می‌کند در جاییکه X می‌تواند هر عدد دلخواهی باشد.

اندازه گیری میزان نوسان بازار

باندهای بولینگر اساسا دو خط هستند که به فاصله دو انحراف معیار در بالا و پایین یک میانگین متحرک برای یک بازه زمانی به طول X رسم می‌شوند در جاییکه X می‌تواند هر عدد دلخواهی باشد.

 

نزدیک شدن باندها به یکدیگر به ما می‌گوید که عمق نوسان کم است.

برای توضیحات کامل‌تر به درس باندهای بولینگر مراجعه فرمایید.

میانگین متحرک احتمالا رایج‌ترین اندیکاتوری است که توسط معامله‌گران فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرد و با اینکه ابزار ساده‌ای است، داده‌های گرانبهایی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

هنگامی که به دنبال فرصت‌های خوب معاملاتی بر اساس خروج قیمت‌ها هستیم، عمق نوسان چیزی است که می‌توانیم از آن بهره ببریم.

2. آموزش فارکس

آموزش شکست ها


  • میانگین بازه صحیح (ATR)

وقتی که ATR در حال سقوط باشد، نشانه‌ای از این است که عمق نوسان در حال کاهش است. زمانی که ATR در حال صعود باشد، نشانه‌ای از این است که عمق نوسان در حال افزایش می‌باشد.

تعداد کمی اندیکاتور وجود دارند که می‌توانند به شما برای اندازه‌گیری عمق نوسان فعلی یک جفت ارز کمک کنند. هنگامی که به دنبال فرصت‌های ناشی از خروج قیمت هستید، استفاده از این اندیکاتورها می‌تواند به شما کمک شایانی نماید.


  • میانگین متحرک

برای اطلاعات بیشتر در مورد میانگین‌های متحرک یا در صوت نیاز به تازه کردن اطلاعات خود در مورد آنها، به دروس ما در مورد میانگین‌های متحرک مراجعه نمایید.

به عبارت ساده میانگین متحرک، میانگین حرکت بازار را برای یک بازه زمانی به طول X اندازه‌گیری می‌کند در حالیکه X می‌تواند هر عدد دلخواهی باشد.

آخرین اندیکاتور ATR است.

آموزش شکست ها


  • بولینگر بندز یا باندهای بولینگر

1. ثبت نام فارکس

بنابراین اگر ATR را در یک نمودار روزانه روی 20 تنظیم کنید، بازه معاملاتی میانگین را برای 20 روز گذشته به شما نشان خواهد داد.