طلا همچنان به روند صعودی خود ادامه می دهد

با این حال، این ریزش به دلیل عقب نشینی اندک در بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، نتوانست به دلار کمک کند تا از حرکت صعودی قوی روز گذشته سرمایه گذاری کند و به قیمت طلا برای جذب خرید جدید در روز جمعه کمک کند. اظهارات اخیر چند مقام فدرال رزرو نشان داد که بانک مرکزی آمریکا به پایان چرخه افزایش نرخ خود نزدیک شده است. این امر بازده اوراق قرضه آمریکا را پوشش می دهد و بخشی از نیروی محرکه پشت سر یک دلار قوی را از بین می برد. جدای از این، مسائل ژئوپلیتیکی عامل دیگری است که به جریان‌های صعودی ادامه می‌دهد و به فلز زرد غیر بازده اجازه می‌دهد تا لحن قیمت پیشنهادی خود را در منطقه 1875 دلاری در بازه معاملاتی لندن حفظ کند.

قیمت طلا (XAU/USD)  در روز پنجشنبه به قله دو هفته‌ای رسید و در بحبوحه احیای پیش بینی برای افزایش نرخ بیشتربهره توسط فدرال رزرو  در نزدیکی انتهای محدوده روزانه خود قرار گرفت. رویداد بزرگ برای بازارهای جهانی در 24 ساعت گذشته، انتشارشاخص ارقام تورم مصرف‌کننده از آمریکا  بوده است که بیش از حد انتظار در سپتامبر افزایش یافت و از چشم‌اندازی برای انقباض بیشتر توسط فدرال رزرو حمایت کرد. این امر منجر به افزایش شدید یک شبه بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا شد و باعث افزایش شدید شاخص دلار آمریکا (USD) درکوتاه مدت شد که به نوبه خود به عنوان عاملی کلیدی برای اعمال فشارفروش طلا تلقی شد.بیشتر بخوانید: بهترین ساعت برای معامله طلا

دیلی دایجست محرک‌های بازار: قیمت طلا از کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا حمایت می‌کند،

در بحبوحه عقب نشینی بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا و کاهش ارزش دلار آمریکا، قیمت طلا در روز گذشته کاهش قیمت پس از کاهش شاحص CPIآمریکا را از بالاترین رقم دو هفته اخیر متوقف کرد.

اظهارات اخیر چندین مقام فدرال رزرو باعث افزایش ابهام در مورد چشم انداز کوتاه مدت سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا می شود.

با این حال، آخرین ارقام تورم مصرف کننده آمریکا که در روز پنجشنبه منتشر شد، در را برای حداقل یک افزایش 25 واحد پایه (bps) دیگر تا پایان سال جاری باز نگه داشت.

شاخص CPI آمریکا در ماه سپتامبر 0.4% افزایش یافت و نرخ سالانه در 3.7% ثابت ماند در مقایسه با انتظارات بازار برای کاهش تا 3.6%.

شاخص CPI اصلی، که قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را حذف می‌کند، با برآوردها مطابقت داشت و به نرخ 4.1 درصدی در ماه سپتامبر کاهش یافت و به پایین‌ترین حد در 24 ماه گذشته رسید.در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

تورم همچنان بالاتر از هدف 2 درصدی فدرال رزرو است و از چشم انداز سخت گیری بیشتر سیاست ها حمایت می کند، که احتیاط را برای صعودهای XAU/USD تضمین می کند.

سوزان کالینز، رئیس فدرال رزرو بوستون، گفت که بانک مرکزی ممکن است مجبور شود دوباره نرخ بهره را برای مبارزه با تورم افزایش دهد،و داده ها بر پیشرفت نابرابر به سمت بازگرداندن ثبات قیمت ها تاکید دارند.

درگیری‌های نظامی بین اسرائیل و گروه اسلام‌گرای فلسطینی، حماس، ممکن است به تقویت شمش‌های امن ادامه دهند و به محدود کردن روند نزولی کمک کنند.

معامله گران اکنون به سخنرانی پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا و شاخص اولیه سنتیمنت مصرف کننده میشیگان برای یک انگیزه جدید نگاه می کنند.

این فلز گرانبها همچنان در مسیر ثبت سود هفتگی قوی با بیش از 2 درصد قرار دارد که بیشترین میزان از اواسط ماه مارس بوده است.

تحلیل تکنیکال: قیمت طلا ممکن است برای سرمایه گذاری از حرکت مثبت روزانه دچار مشکل شود

از منظر تکنیکال، ظهور خرید تازه قبل از سطح حمایت 1865 دلاری به نفع معامله گران صعودی است. با این حال، شاخص های فنی در نمودار روزانه هنوز یک سوگیری مثبت را تأیید نکرده اند. این به نوبه خود، قبل از موقعیت یابی برای هر حرکت قدردانی بیشتر، کمی احتیاط را تضمین می کند. از این رو، هر قدرت بعدی به احتمال زیاد باسطح مقاومت نزدیک به نوسان یک شبه، در اطراف منطقه 1885 دلار مواجه خواهد شد. این به طور دقیق با علامت 1900 دلار دنبال می شود که در صورت پاک شدن، زمینه را برای سودهای بیشتر فراهم می کند.برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.

 


منبع: https://boorsa.org/post/15599/%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D9%87%D9%85%DA%86%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF-%D8%B5%D8%B9%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D9%87%D8%AF


فعالان بازار اکنون مشتاقانه منتظر شاخص اولیه اطمینان مصرف کننده آمریکا میشیگان هستند که شامل انتظارات تورمی 5 تا 10 ساله نیز می شود که از قله 3.1 درصدی در ماه مه اندکی کاهش یافته است. این، همراه با سخنرانی برنامه ریزی شده توسط پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا و بازده اوراق قرضه آمریکا، بر پویایی قیمت دلار تأثیر می گذارد و فرصت های معاملاتی کوتاه مدت را در اطراف قیمت طلا در آخرین روز هفته ایجاد می کند.