طلا سطح 1950$ را به چالش می کشد

سرمایه گذاران احتمالاً روی داده های مسکن و سخنرانی های مقامات فدرال رزرو در روز چهارشنبه تمرکز خواهند کرد، که می تواند نکاتی را در مورد مسیرهای سیاست پولی بیشتر ارائه دهد.برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15639/%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-1950-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%DA%86%D8%A7%D9%84%D8%B4-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D8%AF

شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از ارقام چینی که در تلاش برای حفظ جایگاه در نزدیکی 106.10  است، رشد روزانه خود را از دست می دهد. با این حال، بازدهی خزانه داری آمریکا بهبود یافت، با رسیدن بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا به 4.83 درصد، می تواند از گرینبک حمایت کند.در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

قیمت طلا همچنان به روند صعودی خود ادامه می دهد و در بازه معاملاتی توکیو روز چهارشنبه در محدوده 1940 دلار در هر اونس  معامله شد. افزایش تنش های ژئوپلیتیکی بین اسرائیل و حماس احتمالاً به افزایش تقاضا برای طلا به عنوان یک دارایی امن سنتی کمک می کند.

توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، تاکید کرد که سیاست فعلی در حال حاضر محدودکننده تلقی می شود. بارکین با ابراز عدم اطمینان در مورد نشست آتی سیاست پولی FOMC در ماه نوامبر، تأکید کرد که بانک مرکزی آمریکا نمی تواند برای اجرای اقدامات سختگیرانه در شرایط پولی صرفاً به بازده بلندمدت بالاتر اوراق قرضه وابسته باشد.بیشتر بخوانید: آموزش 9 استراتژی معاملاتی طلا

به گزارش رویترز، روز سه‌شنبه، گزارش‌های ضد و نقیضی درباره حمله هوایی اسرائیل به غزه منتشر شد که مقامات آنجا 500 قربانی در بیمارستانی را بر جای گذاشتند، در حالی که اسرائیل خسارات وارده را به حمله فلسطینیان نسبت داد.

نیل کشکاری، رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس، روز سه‌شنبه اظهار داشت که تورم برای مدت طولانی‌تر از آنچه که در ابتدا پیش‌بینی می‌شد ادامه داشته است و به شدت افزایش یافته است. این چشم انداز با مواضع کینه توزانه چندین مقام دیگر فدرال رزرو مطابقت دارد.

علاوه بر این، شاخص خرده فروشی چین (سالانه) افزایش 5.5 % را نشان داد که از رقم قبلی 4.6 درصد و انتظار 4.9 درصد فراتر رفت.

علاوه بر این، فلز زرد می تواند از داده های اقتصادی مثبت غیرمنتظره چین نیز بهره مند شود. در سه ماهه سوم، تولید ناخالص داخلی چین فراتر از انتظارات بود و رشدی 1.3 % را در مقایسه با 1.0 % پیش بینی شده نشان داد. گزارش سالانه برای سه ماهه مشابه افزایش 4.9 % را نشان داد که از 4.4 درصد پیش بینی شده فراتر رفت.

علاوه بر این، فدرال رزرو گزارش داد که تولید صنعتی 0.3٪ بهبود یافته است، برخلاف رکود مورد انتظار در 0.0٪.

دفتر تجزیه و تحلیل اقتصادی آمریکا (BEA) نشان داد که خرده فروشی از انتظارات 0.3 درصد در ماه گذشته فراتر رفت و در سپتامبر به 0.7 درصد افزایش یافت. علاوه بر این، گروه کنترل خرده فروشی افزایش قابل توجه 0.6٪ را در مقایسه با افزایش قبلی 0.2٪ ثبت کرد.