طلا در محدوده 1930$ در حال رنج زدن می باشد.

طلااحتمالاً پس از انتشار شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ضعیف‌تر از حد انتظار چین در ماه اوت، که در روز شنبه منتشر شد، تضعیف شد. این گزارش افزایش 0.1% را به صورت سالانه نشان می دهد که کمتر از انتظارات بازار  است. با این حال،  شاخص قیمت مصرف کننده نسبت به رقم 0.3 -% در ماه قبل بهبود یافته است.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا روز یکشنبه هنگام بازگشت از اجلاس سران گروه 20 بیانیه ای ارائه کرد. یلن سطح فزاینده ای از اعتماد به توانایی آمریکا برای مهار تورم بدون آسیب رساندن به بازار کار را نشان داد. یلن همچنین اظهار داشت: “هر معیاری از تورم در مسیر کاهش است.”

فعالان بازار چالش‌هایی را که مقامات چینی با آن مواجه هستند، مشاهده خواهند کرد و آنها برای اجرای اقدامات پولی و مالی لازم برای دستیابی به هدف پکن برای دستیابی به نرخ رشد تولید ناخالص داخلی 5 % برای سال جاری تلاش می‌کنند.برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15290/%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%D9%87-1930-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D9%86%D8%AC-%D8%B2%D8%AF%D9%86-%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF

همچنین، آستن گولسبی، رئیس بانک فدرال رزرو شیکاگو، هدف فدرال رزرو آمریکا (Fed) را برای هدایت اقتصاد به سمت “مسیر طلایی” بازگو کرد. این مسیر نشان‌دهنده وضعیتی است که در آن تورم بدون ایجاد رکود کاهش می‌یابد، تعادلی چالش‌برانگیز که بانک‌های مرکزی اغلب برای حفظ ثبات و رشد اقتصادی به دنبال آن هستند.در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

معامله گران  پیش بینی افزایش  ۲۵ واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در جلسات نوامبر یا دسامبر،رد نمی کنند. در کنار این، فدرال رزرو انتظار می رود نرخ بهره بالا را در یک دوره طولانی حفظ کند. 

قیمت طلا در محدوده 1930$ در هر اونس معامله می شود و بخشی از ضرر های هفته گذشته خود را جبران می کند. ریزش شاخص دلار آمریکا (USD) از تقویت قیمت طلا حمایت می کند.

با این حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا به 4.30% افزایش یافت،شاخص دلار آمریکا (DXY) علیرغم بازدهی مثبت خزانه داری آمریکا، در حال ریزش در بازه معاملاتی توکیو در روز دوشنبه می باشدو در حال حاضر در محدوده 104.60 قرار دارد.بیشتر بخوانید: آموزش 9 استراتژی معاملاتی طلا

انتظار می رود که دلار به دلیل جریان مداوم داده های اقتصادی مثبت از آمریکا انعطاف پذیری نشان دهد. سرمایه گذاران احتمالاً داده های آتی شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای ماه اوت از آمریکا را که قرار است چهارشنبه منتشر شود، رصد خواهند کرد. این داده ها می تواند بینش بیشتری در مورد سناریوی تورم کشور ارائه دهد.