صعود USDJPY کی متوقف می شود؟

روز جمعه جفت ارز USDJPY سقوط کرد و به زیر ۱۴۳ نفوذ کرد، اما با این حال باز هم هفته را در محدوده مثبتی به پایان رساند.

معامله گران USDJPY احتیاط کنند!

یکشنبه 27 شهریور 1401 – 12:29


فدرال رزرو می‌خواهد تورم را کنترل کند و به همین دلیل به سرعت در حال افزایش نرخ بهره است و پیش‌بینی می‌شود که نرخ بهره آمریکا در نشست این هفته به محدوده ۳ تا ۳٫۲۵ درصدی برسد. این یعنی نرخ بهره آمریکا از ماه مارس تا پایان ماه سپتامبر ۳٫۰۰ واحد درصد افزایش خواهد یافت!

این هفته دو رویداد مهم را در پیش رو داریم. در تقویم اقتصادی فارکس معامله گران باید اول به نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و در ادامه به نشست بانک مرکزی ژاپن توجه کنند.

صعود USDJPY کی متوقف خواهد شد؟

این یعنی بر خلاف دلار آمریکا که از سوی بانک مرکزی حمایت می‌شود، ین ژاپن از سوی سیاست‌های پولی بانک مرکزی ژاپن حمایت نخواهد شد! شاید دولت ژاپن برای جلوگیری از سقوط ارزش ین ژاپن و صعودی USDJPY در بازار مداخله کند، اما این مداخله خیلی زود بی‌اثر خواهد شد!


منبع: https://iranbourseonline.info/196985

جفت ارز USDJPY به بالاترین سطح چند دهه اخیر صعود کرده و بیشتر رشد جفت ارز هم در سال جاری اتفاق افتاده است. معامله گران هنوز نمی‌دانند که سیر صعودی جفت ارز USDJPY تا کجا ادامه خواهد یافت؟ آیا اصلاح نزولی در راه است؟
دلار آمریکا سیر صعودی دارد و وضعیت بنیادی اقتصاد آمریکا هم خوب است. اما ین ژاپن، طرف دیگر جفت ارز USDJPY، وضعیت جالبی ندارد و احتمال مداخله دولت ژاپن در بازار هم قوت گرفته است. در شرایط فعلی همه چیز به نفع دلار آمریکاست.

فدرال رزرو کی از افزایش نرخ بهره دست خواهد کشید؟

به احتمال زیاد فدرال رزرو آمریکا پیش‌بینی خود از نرخ بهره را هم بالا خواهد برد. به نظر می‌رسد که از دید بازار نرخ بهره نهایی فدرال رزرو ۴٫۴۸ درصد خواهد بود. یعنی فدرال رزرو در ۲۰۲۳ آوریل نرخ بهره را به ۴٫۴۸ درصد خواهد رساند. تا وقتی‌که این دیدگاه تغییر نکرده، سیر صعودی دلار آمریکا هم ادامه خواهد یافت.

بانک مرکزی ژاپن از ین حمایت نمی‌کند!

در بانک مرکزی ژاپن، هیچ‌کس به دنبال تغییر نرخ بهره و یا تغییر سیاست‌های پولی نیست. انتظار می‌رود که نرخ بهره منفی ۰٫۱۰ درصدی همچنان بدون تغییر باقی بماند. بانک مرکزی ژاپن از سال ۲۰۱۶ تا به امروز نرخ بهره را در این محدوده نگه داشته است.