صرافی غیرمتمرکز dYdX کیف پول‌های مرتبط با پلتفرم تورنادو کش را مسدود کرد!

مسدود شدن حساب‌ها صرفا برای افرادی است که به طور مستقیم با پلتفرم تورنادو کش ارتباط داشته‌اند. 

از آنجایی که ماهیت صرافی غیرمتمرکز این است که یک قدرت آن را مدیریت نکند، با مسدود شدن حساب برخی از کاربران صرافی DYDX، آیا می‌توان هنوز به این صرافی، غیر متمرکز (DEX) گفت؟

براساس نظرات بسیاری از کاربران این صرافی اعتماد دوباره به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز به صرافی DYDX یک کار اشتباه است و مسدود شدن برخی از حساب‌ها به دلیل پیروی نکردن از یک دولت، سبب می‌شود تا افراد دیگر به این صرافی به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز اعتماد نکنند.


منبع: https://iranbroker.org/%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D9%85%D8%AA%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-dydx-%DA%A9%DB%8C%D9%81-%D9%BE%D9%88%D9%84%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7

جدیدترین خبر چند وقت اخیر که موجب تعجب بسیاری از فعالان حوزه کریپتوکارنسی شده است، خبر مسدودیت حساب‌های افراد در صرافی غیر متمرکز DYDX است.

صرافی غیرمتمرکز  DYDX در 11 اوت 2022، معادل 20 مرداد 1401 در توییتر خود اعلام کرد که کاربرانی که در گذشته از پلتفرم تورنادوکش‌ (Tornado Cash) استفاده کرده‌اند، حسابشان مسدود شده است. این مسدودیت شامل افرادی می‌شود که به صورت مستقیم با این پلتفرم ارتباط داشته‌اند. همچنین بیان کرده است که برخی از حساب‌های مسدود شده صرفا به دلیل انتقال مقدار کمی رمزارز با استفاده از پلتفرم تورنادو کش، مسدود شده‌اند.

lJHrVdS0lA70fJcqKJNmgqauig0o

تورنادو کش چیست؟

صرافی غیرمتمرکز dYdX کیف پول‌های مرتبط با پلتفرم تورنادو کش را مسدود کرد.

صرافی dYdX توانایی تصرف وجوه مشتریان را ندارد و کاربران همیشه می‌توانند به سرمایه خود دسترسی داشته باشند. صرافی dydx فقط می‌تواند حساب کاربری، کاربران را ببندد و دیگر به آنها خدمات ارائه ندهد.

منبع: سایت صرافی dydx

صرافی متمرکز یا غیرمتمرکز؟

صرافی dydx به دلیل عقد قرارداد با یک سازمان بازرگانی انطباق دهنده، قرار است با قانون کشور آمریکا همکاری کند. از آنجایی که مدتی قبل وزارت خزانه داری ایالات متحده استفاده از پلتفرم تورنادو کش را برای شهروندان خود ممنوع کرد و آدرس‌های مرتبط با این شبکه را در لیست تحریم قرار داد، صرافی‌ها نباید به آدرس‌هایی که با پلتفرم تورنادوکش در تعامل هستند؛ سرویس ارائه دهند.

صرافی dydx با انتشار مقاله‌ای در سایت خود بیان کرد که:

جدیدترین خبر چند وقت اخیر که موجب تعجب بسیاری از فعالان حوزه کریپتوکارنسی شده است، خبر مسدودیت حساب‌های افراد در صرافی غیر متمرکز DYDX است.

آیا خبر مسدودیت حساب‌ کاربران صرافی DYDX حقیقت دارد؟ 

همچنین بیان کرده است که :

تورنادو کش (Tornado Cash) سرویسی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های خصوصی و ناشناس بر روی بستر اتریوم داشته باشند. این پروتکل با از بین بردن زنجیره میانی بین آدرس فرستنده و آدرس گیرنده، از ردیابی انتقال رمز ارزها جلوگیری می کند و سبب می‌شود تا تراکنش‌ها به صورت محرمانه باقی بمانند.

Tornado Cash

چرا صرافی dydx آدرس‌ حساب‌های مرتبط با تورنادو کش را مسدود می‌کند؟

افرادی که به واسطه دیگر راه‌ها با این پلتفرم در ارتباط بوده و یا خود از این ارتباط اطلاع نداشته‌اند می‌توانند با ارسال پیام به ایمیل صرافی DYDX، مسدودیت حساب کاربری خود را رفع کنند.