صرافی ترانزیت سواپ هک شد! سرقت 21 میلیون دلاری هکر

تنها یک روز پس از این اتفاق، عوامل صرافی در یک رشته توییت جدید، اعلام کردند که هکر 70 درصد از دارایی‌های سرقتی را به آن‌ها بازگردادنده است و تلاش برای بازپس گیری باقی وجوه ادامه دارد.

twitter Transit Swap 2

موفق و پر سود باشید، ایران بروکر
منبع: https://iranbroker.org/%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B2%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%BE-%D9%87%DA%A9-%D8%B4%D8%AF-%D8%B3%D8%B1%D9%82%D8%AA-21-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AF

بامداد روز 2 اکتبر 2022 (10 مهر 1401) عوامل صرافی ترانزیت سواپ اعلام کردند یک هکر با استفاده از یک باگ داخلی شبکه، موفق به سرقت 21 میلیون دلار از این صرافی شده است.

ترانزیت سواپ (Transit Swap) چیست؟

منبع: cointelegraph

ترانزیت سواپ یکی از پلتفرم‌های غیر متمرکز ارائه دهنده خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال است.

هک شدن ترانزیت سواپ و سرقت 21 میلیون دلاری

عوامل صرافی در این رشته توییت آدرس دو کیف پولی که سارق از طریق آن‌ها اقدام به بازگرداندن وجوه کرده است را منتشر کردند و همچنین به هکر مورد نظر اعلام کردند که می‌تواند از طریق ایمیل این صرافی پیشنهادات خود را ارائه دهد.

ترانزیت سواپ همچنین اعلام کرد:

ما عمیقاً متأسفیم. شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield حمله را به یک مشکل سازگاری در شبکه مرتبط کرده است.
Peckshield، همراه با دیگر محققان، از جمله SlowMist، Bitrace و TokenPocket به تعقیب برای ردیابی هکر پیوستند.
ما اکنون اطلاعات معتبر زیادی مانند IP هکر، آدرس ایمیل و آدرس‌های زنجیره‌ای مرتبط داریم. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا هکر را ردیابی کنیم و سعی کنیم با هکر ارتباط برقرار کنیم و به همه کمک کنیم تا ضررهای خود را جبران کنند.
تحقیقات در حال انجام حاکی از آن است که هکر ممکن است برداشت‌های قبلی را از صرافی‌های شناخته شده انجام داده باشد. همچنین تیم توسعه دهنده ترانزیت سواپ قول داده است که جزئیات بیشتری را در زمان مناسب با جامعه کریپتوکارنسی به اشتراک بگذارد و افزود: از درک و اعتماد شما متشکریم.

هکر 70 درصد از وجوه دزدیده شده را برگرداند!

پس از اعلام این خبر، ترانزیت سواپ در توییتر خود اعلام کرد که این اتفاق به دلیل اشکال در یکی از کدهای صرافی رخ داده است و عوامل این صرافی عمیقا از مشکل به وجود آمده متاسف اند و تمام وجوه از دست رفته کاربران را به آن‌ها باز می‌گردانند.

twitter Transit Swap