شکل گرفتن الگوی مثلث صعودی پرایس اکشن

همانطور که در شکل مشخص است این جفت ارز درون یک مثلث صعودی قرار گرفته است. هم اکنون کف این مثلث شکسته شده و احتمال حرکت نزولی بیشتر هم وجود دارد. فشار فروش زیاد در کندل ها قابل مشاهده است. هر سیگنال ورود فروش را مشاهده کردید وارد معامله شوید.

عوامل مختلفی باعث شدند که این جفت ارز آنطور که باید و شاید در بازه زمانی نیویورک و لندن رشد نداشته باشد. در ابتدای روز سه شنبه، فشار فروش این جفت ارز بسیار زیاد شده که شاید تا شب هم ادامه دارد شود. پوند دلار وقتی به 1.4200 رسید با ریزش روبرو شد. این ریزش در دو زمان معاملات قبل  ادامه دار بوده و باید دید که تا کجا ادامه پیدا می کند.

دولت انگلیس این قول را داده که تا 13 روز دیگر، کسب و کارها به حالت عادی باز می گردد اما شک و گمانه زنی ها راجع به این تاریخ وجود داشته و به همین خاطر شاهد نشانه های ترکیبی در نوسان های این جفت ارز بوده ایم. وقتی کسب و کارها به حالت عادی باز گردند تازه تاثیرات برگزیت و روابط تجاری بین انگلیس و آمریکا مشخص خواهد شد. همین عامل می تواند فشار حرکت نزولی را در هفته های آینده بیشتر کند.

3. دنبال کردن اخبار از فارکس فکتوری


منبع: https://boorsa.org/post/1334/%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84-gbp-%D8%B4%DA%A9%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D9%85%D8%AB%D9%84%D8%AB-%D9%BE%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B3-%D8%A7%DA%A9%D8%B4%D9%86

2. دوره آموزش پرایس اکشن

شما تنها سه قدم تا ورود به دنیای فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

  • جفت ارز پوند دلار به سطح تقاضای جدیدی در روز سه شنبه رسیده و به کاهش قیمت آرام خودش ادامه می دهد
  • موارد مشکوک کرونا در انگلیس رو به کم شدن بوده و تاثیرات برگزیت هم به آرامی در بازار قابل مشاهده است
  • ریزش سود اوراق قرضه 10 ساله، رشد دلار را متوقف کرده و همین امر می تواند باعث جلوگیری از ریزش بیشتر قیمت را داشته باشد

تحلیل پرایس اکشن GBPUSD

1. ورود به بازار فارکس

دولت انگلیس در قبال دیگر کشورهای بریتانیا قول هایی را داده که در پیمان برگزیت مکتوب شده است. یکی از این موارد در مورد پروتکل های ایرلند شمالی است که اتحادیه اروپا با دقت زیر نظرش گرفته است. اگر انگلیس نتواند از عهده تعهداتش بر بیاید، تقاضا برای دلار بیشتر شده و ریزش این جفت ارز شدید تر خواهد شد.

تحلیل از دید پرایس اکشن

با باز شدن بازار معاملاتی در اروپا کمی از سرعت حرکت نزولی پوند به دلار کاسته شده و در حال نزدیک شدن به پایین ترین نقطه رِنج نوسانی روزانه خود است. این ناحیه در نزدیکی 1.4100 قرار دارد.