راه های درمان میگرن و سردرد میگرنی چیست؟ بهروزی

از همین رو، در این مقاله سعی شده است به معرفی پنج راهکار فوری و تجربه شده سردرد حاد بپردازیم. ضمن آرزوی سلامتی شما کاربران عزیز، توجه شما را به خواندن این مقاله جلب می کنیم. تمرینات یوگا راهکاری مناسب برای افزایش انعطاف، تمرکز و کاهش استرس و درد هستند. طبق تحقیقاتی که روی ۶ نفر انجام شده، نشان می دهد که شدت سردرد با انجام تمرینات یوگا کاهش پیدا می‌کند. مطالعات دیگری نشان داد، افرادی که یوگا انجام می‌دهند به‌ندرت دچار سردردهای میگرنی می‌شوند. سردرد یکی از عارضه‌های شایع است که بسیاری از افراد در طول روز با آن دست‌ و پنجه نرم می‌کنند.

اگر چند برگ نعناع را بکویید و روی پیشانی بگذارید، سردردتان سریعاً برطرف می‌شود. اگر مدام دچار سردرد میگرنی می‌شوید، از روغن ریحان استفاده کنید. می‌توانید برگ ریحان را بجوید و یا اینکه روغن ریحان را روی پیشانی بمالید، این کار سبب کاهش سردرد شدید می‌شود. یوگا یک روش عالی برای کاهش استرس، افزایش انعطاف‌پذیری، کاهش درد و بهبود کلی کیفیت زندگی محسوب می‌شود.

اما توجه داشته باشید که استفاده زیاد از این داروها می‌تواند منجر به بروز سردرد طولانی‌مدت روزانه شود. مطالعات نشان داده‌اند که حدود ۳۹ درصد از افراد، در اولین هفته پس از زایمان، سردرد را تجربه می‌کنند. دلیل سردرد بعد از زایمان طبیعی و سزارین، تغییرات در سطح استروژن است.

برای اینکه مصرف نیتریت را به حداقل برسانید، گوشت‌های فرآوری شده‌ی کمتری مصرف کنید و در صورت امکان، محصولاتی را بخرید که فاقد آن هستند. قارچ واژن یا عفونت قارچی واژینال که به نام کاندیدیازیس نیز شناخته‌ می‌شود‌، یک بیماری شایع است. اما وقتی تعادل باکتری‌ها و قارچ تغییر‌ می‌کند‌، سلول‌های قارچی می‌توانند تکثیر شوند.

سردرد در بارداری یکی از نشانه‌های خطر مسمومیت حاملگی بوده و در کسانی‌ که ورم یا فشار خون بالا دارند، اهمیت زیادی پیدا می‌کند؛ چراکه می‌تواند پیش درآمد تشنج مسمومیت حاملگی باشد. بیشتر افراد به احتمال زیاد در مقطعی دچار سردرد تنشی شده‌اند. می‌تواند در هر سنی ایجاد شود ، اما بیشتر در نوجوانان و بزرگسالان دیده می‌شود. برخی از بزرگسالان حداقل 3 ماه متوالی بیش از 15 بار در ماه سردردهای تنشی را تجربه می کنند.

ورزش‌های سبک، استراحت کافی و دقت به تغذیه در دوران پریودی بهترین راهکارها برای پیشگیری از سردرد پیرودی هستند. میزان هورمون‌های پروژسترون و استروژن در بدن خانم‌ها پیش از شروع پریودی، به پایین‌ترین میزان خود می‌رسد و ریزش دیواره‌های رحم با خون‌ریزی شروع می‌شود. میزان توصیه شده این دارو، یک قاشق سوپخوری سه بار در روز است. در موارد نادر، ممکن است جراحی برای اصلاح مشکلی مانند اتساع عروق که منجر به درد پیشانی شده است، انجام شود.

سپس حالت تهوع، استفراغ، اختلالات بینایی و اغلب بیزاری از نور دارد. درصورت تمایل می‌توانید از محصولات بابونه‌ی گاوی که معمولا از برگ‌های خشک‌شده‌ی این گیاه ساخته می‌شوند، استفاده کنید. مکمل‌های بابونه‌ی گاوی در انواع مختلفی به‌شکل تازه، فریزشده-خشک‌شده و خشک‌شده قابل خریداری‌اند. بابونه‌ی گاوی همچنین به‌شکل قرص، کپسول و عصاره‌ی مایع به‌فروش می‌رسد و دُز مصرفی عصاره‌ی آن جهت تسکین و درمان سردرد ۵۰ تا ۱۰۰ میلی‌گرم توصیه شده است. باید ببینید که وقتی گلوتن بیشتری می‌خورید، چه تغییراتی در علائم‌تان به‌وجود می‌آید. به‌این‌ترتیب می‌توانید بفهمید که مصرف گلوتن تا حداکثر چه مقداری موجب تحریک علائم‌تان نخواهد شد.

در سالمندان میزان شیوع سردرد چیز در حدود ۵۵ درصد در مردان و ۲۲ درصد در زنان می‌باشد. همچنین آنها به علت ابتلاء به بیماری‌های متعدد کلکسیونی از داروها را مصرف نموده و سردردهای ناشی از عوارض جانبی دارو در آنها شایع است. چنانچه سردرد شما در بخش پیشانی است، یعنی به خواب بیشتری نیاز دارید و چنانچه در بالای سر خود احساس درد می‌کنید، باید آب بیشتری بنوشید ویا غذای بیشتری بخورید. سردردی که از انواع سردرد پشت سر است، یعنی باید استرس خود را کم کنید و عامل استرس را از بین ببرید. اگر احساس می‌کنید یک حلقه دور سر شما قرار دارد و فشار وارد می‌کند، سردرد شما از انواع سردرد تنشی است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار