دانلود اندیکاتور سیگنال‌دهی به همراه استاپ | ATR_sl

اگر شما هم برای استراتژی خود نیازمند یک تایید برای نقطه ورود در معاملاتتون هستید، می‌توانید از اندیکاتور سیگنال‌دهی ATR_sl استفاده کنید.

در بخش تغییر رنگ اجزای اندیکاتور در تنظیمات نیز می‌توانید رنگ برخی از اجزای اندیکاتور را باتوجه به تصویر بالا تغییر دهید.

دانلود اندیکاتور ATR_sl

اندیکاتور ATR_sl، یک اندیکاتور سیگنال‌دهی توسط فلش است که به‌همراه آن می‌تواند مقدار حد ضرر برای هر سیگنال معاملاتی را نیز تایین کند.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از استفاده از این اندیکاتور در حساب ریل، مدتی آن را در حساب دمو و در حساب ریل سنتی با دارایی پایین، تست کرده و با ترکیب کردن استراتژ‌ی‌های معاملاتی با یکدیگر، مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

معرفی اندیکاتور

سیگنال‌دهی این اندیکاتور بر اساس اندیکاتور Average True Range یا ATR بوده که یکی از اصلی‌ترین اندیکاتورهای فارکس به شمار می‌رود.

ATR sl 1

با ورود به بخش تنظیمات اندیکاتور، می‌توان پارامترهای مختلفی را تغییر داده که پارامترهای مهم آن عبارت‌اند از:

  1. TimeFrame: در این بخش می‌توانید تنظیمات مربوط به تایم‌فریم سیگنال‌ها را تنظیم کنید که بهترین مقدار آن current بوده که در پیش‌فرض تنظیم شده‌ است.
  2. Multiplier: با تغییر مقادیر این بخش، می‌توانید سیگنال‌دهی اندیکاتور را بر مبنای کوتاه‌مدت و بلندمدت بودن سیگنال‌ها تنظیم کنید. با افزودن مقادیر این بخش، سیگنال‌ها بلندمدت‌تر شده و خطای سیگنال‌ها کمتر می‌شود.
  3. ATRLength: در این بخش می‌توانید تنظیمات مربوط به طول اندیکاتور ATR که این اندیکاتور بر مبنای آن سیگنال می‌دهد را تغییر دهید.
  4. AlertMe: این بخش تنظیمات مربوط به آلارم‌دهی اندیکاتور را نشان می‌دهد.
  5. ShowRiskPrice: این بخش مربوط به تنظیمات نمایش یا عدم نمایش ATR SL است.
  6. ShowArrow: این بخش مربوط به تنظیمات نمایش یا عدم نمایش فلش‌های سیگنال‌دهی است.
  7. ATR_SLColor: در این بخش می‌توانید رنگ ATR SL را در چارت معاملاتی خود تغییر دهید.
ATR sl colors

برای دانلود این اندیکاتور می‌توانید از قسمت پایین بر روی گزینه “دانلود ATR_sl” یا سمت چپ تصویر بر روی گزینه “دانلود کنید” کلیک کنید. همچنین می‌توانید در صفحه “بانک دانلود” علاوه بر مشاهده اندیکاتور ATR_sl، لیست اندیکاتورهای پرطرفدار فارکس را نیز مشاهده کنید.

فراموش نکنید که استفاده از اندیکاتورها به تنهایی کار اشتباهی است. اندیکاتورهای فارکس به‌ خصوص اندیکاتورهای سیگنال‌دهی، ابزارهایی برای یاری رساندن به ما برای تاییدیه گرفتن نقاط ورود و خروج مناسب است. شما باید همواره از استراتژی شخصی خود استفاده کرده و در کنار آن از این ابزارها استفاده کنید.


منبع: https://iranbroker.org/download-atr-slهمان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، در این اندیکاتور با تغییر جهت قیمت، فلشی ظاهر شده که در آن فلش قرمز رنگ سیگنال ورود به معامله‌ی فروش و فلش آبی رنگ سیگنال ورود به معامله‌ی خرید بوده و نقاطی همرنگ فلش‌، نمایان می‌گردند که می‌توانند محل قرار گیری حدضرر باشند (البته با احتساب اسپرد اندکی بالاتر یا زیر نقاط). همچنین محل دقیق آخرین نقطه نیز در گوشه‌ سمت راست قسمت پایین چارت درج شده تا به سادگی بتوانید حدضرر را با آن تنظیم کنید. لازم به ذکر است که نقاط پس از بسته‌شدن کندل در چارت تثبیت می‌شوند.

تنظیمات اندیکاتور ATR_sl

ATR sl inputs