داستان زندگی CZ، کودکی روستایی که بایننس را ساخت

آشنایی با بیت کوین CZ را به شدت تحت تاثیر قرار داد به‌طوری که در سال 2014 با تمام توان به این ارز دیجیتال نوپا پرداخت و خانه خود را در شانگهای فروخت و بیت‌کوین را با قیمت متوسط 600 دلار به ازای هر واحد خریداری کرد.

چان پنگ ژائو که با نام سی زد (CZ) شناخته می‌شود، اولین بار در سال 2013 با بیت کوین آشنا شد و در آن زمان فناوری‌های بیت‌کوین ذهن او را به شدت درگیر کرده بود، باعث شد خانه خود را که همه دارایی‌اش بود در شانگهای بفروشد و با این کار نوعی قمار کرد.

CZ در سال 2005 شغل پردرآمد خود را ترک کرد تا سرمایه گذاری خود را آغاز کند. از همین رو به شانگهای بازگشت.

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، بنیانگذار و مدیر عامل صرافی بین المللی ارزهای دیجیتال یعنی بایننس (Binance)، یکی از تاثیرگذارترین شخصیت‌های ارز دیجیتال در دنیای امروز است و سرگذشت او یک داستان واقعی درباره به ثروت رسیدن یک فرد است.

او در سال 2013، پس از هشت سال تلاش برای تاسیس شرکت خود، سرانجام با بیت کوین آشنا شد. بیت‌کوینی که همه‌چیز را برای او تغییر داد.

او در دانشگاه در رشته مهندسی علوم کامپیوتر تحصیل کرد و چند سال بعد از زندگی خود را صرف ساخت سیستم‌های معاملاتی برای صرافی‌های محبوبی مانند صرافی بورس توکیو (Tokyo Stock Exchange) و صرافی Bloomberg Tradebook کرد.

پنج سال بعد، بایننس تبدیل به یکی از پیشروترین صرافی‌های ارز دیجیتال از نظر حجم معاملات روزانه گردید.


منبع: https://iranbroker.org/changpeng-zhao

CZ در روستایی در جیانگ سو واقع در استان شانگهای به دنیا آمد. خانواده‌‌ی ژائو در دهه 1980، زمانی که او 12 ساله بود به ونکوور در کانادا مهاجرت کردند.

ژائو نزدیک به چهار سال پس از آشنایی با بیت کوین، سرمایه‌گذاری خود را آغاز کرد و بایننس را در جولای 2017 در دوران اوج عرضه اولیه ارزهای دیجیتال راه‌اندازی کرد.

قیمت بیت کوین بلافاصله پس از آن به 200 دلار سقوط کرد، اما اعتقاد CZ به این فناوری به او کمک کرد تا از بازار نزولی عبور کند. پس از دو سال، قیمت بیت‌کوین مجددا افزایش یافت.

Cod : warzone 2 نحوه استفاده از رمزهای گنج دریایی در جزیره آشیکا.