حال اقتصاد ناحیه یورو خوب نیست!

اما در اروپا موج گرما کل قاره اروپا را تحت تأثیر قرار داده است. برخی از رودخانه‌های اروپایی تبخیر شدند. رودخانه راین که ستون اقتصاد آلمان، هلند و سوئیس است، فعلاً برای کشتی‌ها قابل استفاده نیست. این یعنی اقتصاد کل قاره اروپا تحت فشار قرار دارد و با ریسک‌های جدی مواجه است. امیدوار بودن به آینده اقتصادی ناحیه یورو هم در چنین شرایطی کار سختی است.

تقویم اقتصادی فارکس…

یکشنبه 23 مرداد 1401 – 13:07


در آمریکا هم تا نشست ماه سپتامبر فدرال رزرو داده‌های اقتصادی زیادی منتشر خواهند شد. اما در کوتاه‌مدت تمرکز اصلی بازار به شاخص تولیدات صنعتی و خرده‌فروشی آمریکا خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود که هر دو شاخص در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ بهبود یافته باشند. رشد شاخص‌های اقتصادی آمریکا به نفع دلار آمریکا خواهد بود. رشد شاخص‌های اقتصادی به معنی دوری از رکود اقتصادی است و این هم یعنی فدرال رزرو می‌تواند به افزایش نرخ بهره ادامه دهد.


منبع: https://iranbourseonline.info/194614

هفته گذشته یورو عملکرد خوبی را در برابر دلار آمریکا به نمایش گذاشت. جفت ارز EURUSD از ۱٫۰۱۷ دلار صعود کرد و به اوج هفتگی ۱٫۰۳۷ دلار رسید. اما در ادامه دوباره به زیر ۱٫۰۳ دلار بازگشت.

یورو به خاطر تضعیف دیگران رشد کرد!

رالی صعودی یورو به خاطر تضعیف ارزش دلار آمریکا بود. داده‌های تورمی ضعیف آمریکا باعث تضعیف ارزش دلار آمریکا شدند و در نتیجه رقبای دلار مثل یورو تقویت شدند. از دید بازار، فدرال رزرو آمریکا در نشست ماه سپتامبر به جای افزایش ۰٫۷۵ واحد درصدی، نرخ بهره را تنها ۰٫۵۰ واحد درصد بالا خواهد برد.

فدرال رزرو با انتظارات نرخ بهره‌ای بازار مخالف است

در پایان هفته مقامات فدرال رزرو آمریکا به داده‌های تورمی و تضعیف انتظارات نرخ بهره‌ای بازار واکنش نشان دادند. رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس تأکید کرد که تا پایان سال، فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد و حتی افزایش نرخ بهره در سال آینده میلادی هم ادامه خواهد یافت. رئیس فدرال رزرو شیکاگو و رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو هم نظرات مشابهی داشتند. حتی رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو از احتمال افزایش ۰٫۷۵ واحد درصدی نرخ بهره در نشست ماه سپتامبر حرف زده است.

اقتصاد اروپا حال خوبی ندارد!

در هفته پیش رو داده‌های اقتصادی زیادی از ناحیه یورو منتشر خواهند شد. این یعنی به احتمال زیاد بازار جفت ارز EURUSD در معاملات هفته پیش رو متلاطم خواهد بود. در هفته پیش رو ارزیابی سنتیمنت اقتصادی ZEW، داده‌های اولیه از رشد GDP در سه ماهه دوم سال و داده‌های تورمی ناحیه یورو منتشر خواهند شد.

این ارائه دهنده در توسعه نرم افزارهای ورزش های الکترونیکی تخصص دارد.