جفت ارز USDJPY در حال تثبیت قیمت در زیر سطح 140.00 است


جفت دلار/ین قیمت خود را به زیر سطح حمایت کلیدی 140.00 در بازه معاملاتی توکیو تغییر داده است. این دارایی به دنبال ردپای شاخص دلار آمریکا (DXY) حساس شد. شاخص USD پس از ناکامی در حفظ بالاترین سطح دو ماهه خود در 104.31، اصلاح خود را تا نزدیک 104.11 افزایش داد. اصلاح جفت دلار/ین نسبت به اصلاح شاخص USD بالاتر به نظر می رسد، که همچنین نشان می دهد که ین ژاپن نیز تا حدی قدرت پیدا کرده است.

قراردادهای آتی S&P500 در بازه معلاملاتی توکیو با افزایش زیان مواجه شده اند که نشان دهنده تمدید موضوع ریسک گریزی است. در بازار سهام آمریکا در روز پنجشنبه به طور قابل توجهی خرید انجام شد که منجر به بهبود قابل توجه در سهام فناوری و مالی شد. در همین حال، سرمایه گذاران مضطرب می شوند زیرا مذاکرات بین مقامات کاخ سفید و رهبران جمهوری خواه پایان ناپذیر به نظر می رسد و به همین دلیل اقتصاد آمریکا به سرعت به وضعیت پیش فرض نزدیک می شود.

ترس از نکول توسط اقتصاد آمریکا باعث افزایش بازدهی خزانه داری آمریکا شده است. بازده ارائه شده در اوراق قرضه 10 ساله دولت آمریکا به بالای 3.83% رسیده است.

در روز جمعه، در بحبوحه انتشار داده‌های سفارشات کالاهای بادوام آمریکا (آوریل) از شاخص USD انتظار می‌رود که با قدرت ظاهر شود. داده های اقتصادی در برابر رشد 3.2% که قبلا گزارش شده بود، 1.0% کاهش یافته است.

سیاست گذاران فدرال رزرو از افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن حمایت نمی کنند

بسیاری از تحلیلگران اقتصادی در اقتصاد آمریکا خواستار توقف طلسم سخت‌گیری سیاست‌های فدرال رزرو  در نشست سیاست پولی ژوئن خود هستند. شرایط بازار کار آمریکا شروع به انتشار گرما کرده است، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) به طور مداوم در حال کاهش است، و شرکت ها چشم انداز اقتصادی تیره ای را پیش بینی می کنند. روز پنجشنبه، رویترز گزارش داد که وام‌های اضطراری هفتگی فدرال رزرو به بانک‌ها به پایین‌ترین سطح خود از زمان مشکلات بخش بانکی در ماه مارس رسیده است. این نشان می‌دهد که شرکت‌ها از سود انباشته خود برای تامین نیازهای سرمایه در گردش خود استفاده می‌کنند تا از نرخ‌های بهره بالاتر اجتناب کنند یا با ظرفیت کمتری کار می‌کنند.

سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال ماه می (FOMC) حکم می کند که چندین سیاست گذار فدرال رزرو ذکر کرده اند که به دلیل شرایط سخت اعتباری بانک های منطقه ای آمریکا، نرخ های بهره بیشتر کمتر قطعی است.

پس از اظهارنظر سوزان کالینز، رئیس بانک فدرال رزرو بوستون، سوزان کالینز، رئیس بانک فدرال رزرو بوستون در روز پنجشنبه گفت که فدرال رزرو “ممکن است نزدیک یا نزدیک به” زمان توقف افزایش نرخ بهره باشد، انتظارات برای توقف افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن بیشتر شد. توسط رویترز وی همچنین افزود: «در حالی که تورم هنوز خیلی بالاست، نشانه‌های امیدوارکننده‌ای از اعتدال وجود دارد.»

بانک مرکزی ژاپن می تواند منحنی کنترل بازدهی را تغییر دهد

کازوئو اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) روز پنجشنبه گفت که اگر تعادل بین سود و هزینه سیاست تغییر کند، می‌توانند استراتژی کنترل منحنی بازده (YCC) را تغییر دهند. بانک ژاپن فرصتی برای کوتاه کردن مدت اهداف بازده اوراق قرضه به منطقه 5 ساله از 10 سال فعلی به عنوان بخشی از YCC باز کرده است.

در همین حال، ین ژاپن پس از انتشار داده‌های کاهش‌یافته CPI توکیو (مه) تا حدودی تقویت شده است. تورم سرفصل به 3.2% نسبت به انتشار قبلی 3.5% کاهش یافته است در حالی که خیابان پیش بینی شتاب به 3.9% بود. CPI اصلی که به استثنای قیمت نفت و مواد غذایی است، در مقایسه با 3.9% کاهش یافت. برآوردهای 4.3٪ اما بالاتر از انتشار قبلی 3.8٪ باقی مانده است.

چشم انداز تکنیکال دلار/ین

دلار/ین پس از ارائه یک شکست الگوی نمودار مثلث صعودی که در مقیاس روزانه شکل گرفته است، سود قابل توجهی اضافه کرده است. این دارایی به شدت به سمت مقاومت افقی ترسیم شده از 11 نوامبر 2022 در 142.25 حرکت می کند.اندیکاتور (RSI) (14) در محدوده صعودی 60.00-80.00 در نوسان است که نشان می دهد سناریو حرکت صعودی فعال است.

تحلیل تکنیکال USDJPY


منبع: https://boorsa.org/post/12241/%D8%AC%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-usdjpy-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%AB%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-14000-%D8%A7%D8%B3%D8%AA