جفت ارز USDJPY در جهت یابی دچار مشکل شده است

جفت USD/JPY تلاش می کند تا از جهش یک شبه از منطقه 133.75 یا پایین ترین سطح یک هفته ای خود رشد داشته باشد و در یک باند معاملاتی باریک در طول بازه معاملاتی توکیو روز جمعه در حال نوسان است. این جفت در حال حاضر دقیقاً بالای اواسط 134.00 ثانیه قرار دارد، تقریباً بدون تغییر برای روز، و تحت تأثیر ترکیبی از نیروهای واگرا قرار دارد.

در بحبوحه نگرانی‌ها در مورد کُندی اقتصاد جهانی که با ارقام پایین‌تر تورم چین و داده‌های بازار کار آمریکا در روز پنجشنبه تشدید شده است، احساسات بازار همچنان شکننده است. این، همراه با نگرانی در مورد سقف بدهی آمریکا، اشتهای سرمایه گذاران را برای دارایی های پرریسک تر کاهش می دهد، که تا حدودی از ین ژاپن (JPY) حمایت می کند و به عنوان یک باد مخالف برای جفت USD/JPY عمل می کند. از سوی دیگر، دلار آمریکا (USD) به دلیل کاهش اخیر در بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا تضعیف شده است. این بیشتر به محدود کردن سود برای شرکت اصلی کمک می کند.

گفته می‌شود، به نظر می‌رسد که در بحبوحه عدم قطعیت در مورد حرکت سیاست‌گذاری شده فدرال رزرو  از کاهش قیمت دلار جلوگیری شود. گزارش CPI آمریکا که روز چهارشنبه منتشر شد به نشانه های بیشتر فشارهای تورمی اشاره کرد و باید به بانک مرکزی آمریکا اجازه دهد چرخه افزایش نرخ بهره در طول سال را متوقف کند. با این حال، سرمایه گذاران بر سر احتمال کاهش نرخ بهره در اواخر سال جاری اختلاف نظر دارند. این امر، همراه با موضع غیرقابل قبولی که توسط بانک ژاپن (BoJ) اتخاذ شده است، باید معامله گران را از شرط بندی نزولی تهاجمی در اطراف جفت USD/JPY باز دارد.

به نظر می‌رسد که پس‌زمینه بنیادی فوق‌الذکر کمی به نفع معامله‌گران صعودی متمایل شده و از چشم‌انداز برخی حرکت‌های مثبت درون روز حمایت می‌کند. از این رو، مقداری قدرت پس از بازگشت به سمت بازیابی علامت روانی 135.00، در مسیر رسیدن به بالاترین سطح هفتگی، در حدود منطقه 135.45-135.50، به نظر یک احتمال متمایز است. فعالان بازار اکنون منتظر انتشار شاخص اولیه تمایل مصرف کننده میشیگان از آمریکا هستند، که ممکن است بر پویایی قیمت دلار تأثیر بگذارد و انگیزه ای برای جفت USD/JPY ایجاد کند.


منبع: https://boorsa.org/post/12129/%D8%AC%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-usdjpy-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%DA%86%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA