جفت ارز USDCAD به قله دوماهه اش رسید و خریداران در حال افزایشند

علیرغم ناامیدی جزئی از اعلام داده NFP، رشد دستمزد ثابت و کاهش غیرمنتظره نرخ بیکاری به ادامه انقباض در بازار کار آمریکا اشاره کرد. این به نوبه خود، احتمال فرود نرم را برای اقتصاد آمریکا افزایش داد و باید به بانک مرکزی آمریکا اجازه دهد که به سیاست های انقباضی خود پایبند بماند. علاوه بر این، میشل بومن، رئیس فدرال رزرو آتالانتا روز دوشنبه  برای افزایش 25 واحدی نرخ بهره دیگر در سپتامبر یا نوامبر صحبت کرد.  میشل بومن همچنان از افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا حمایت می کند.

دلار کانادا (CAD) همچنان تحت تاثیر انتشار ناامیدکننده گزارش مشاغل خانگی در روز جمعه قرار دارد که انتظارات مبنی بر توقف کمپین افزایش نرخ بهره توسط بانک کانادا (BoC) را تایید کرد. علاوه بر این، قیمت نفت خام برای دومین روز متوالی کاهش می یابد و از قله چهار ماهه که در روز دوشنبه ثبت شد،دور میشود و عامل دیگری برای تضعیف دلار کانادا مرتبط با کالا است.در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

جفت ارز دلار/دلار کانادا در بازه معاملاتی توکیو در روزسه‌شنبه به قله دو ماهه خود رسید و خریداران جفت ارز دلار/دلارکانادا قبل از ریسک پذیری منتظر حرکتی پایدار بالاتر از سطح  میانگین متحرک ساده 100 روزه (SMA) در اطراف سطح 1.3400 هستند.

فعالان بازار اکنون به دنبال انتشار داده‌های  تجاری از آمریکا و کانادا هستند تا بعداً در اوایل بازه معاملاتی نیویورک انگیزه‌ای برای معامله داشته باشند. جدای از این،  بازده اوراق قرضه آمریکا و احساسات ریسکی گسترده تر، تقاضای دلار را افزایش خواهند داد. معامله گران بیشتر از پویایی قیمت نفت برای استفاده از فرصت های کوتاه مدت در اطراف جفت ارز USD/CAD استفاده خواهند کرد. با این حال، تمرکز بر آخرین ارقام تورم مصرف کننده آمریکا در روز پنجشنبه باقی خواهد ماند، که بر انتظارات در مورد مسیر افزایش نرخ بهره در آینده فدرال رزرو تاثیر می گذارد و یک انگیزه جهت دار جدید برای معامله گران ایجاد می کند.برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/14949/%D8%AC%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-usdcad-%D8%A8%D9%87-%D9%82%D9%84%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%87-%D8%A7%D8%B4-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4%D9%86%D8%AF

بومن در اظهاراتی که برای ارائه به رویداد “فدرال رزرو گوش می دهد” در آتلانتا آماده شده است، گفت که احتمالاً برای کاهش تورم به هدف 2%بانک مرکزی، افزایش بیشتری نرخ بهره لازم است. بومن اضافه کرد که تورم همچنان بالاست و رشد شغل و سایر نشانه های فعالیت نشان می دهد که اقتصاد با “سرعت متوسط” به رشد خود ادامه داده است. این، موضوع از دلار آمریکا حمایت می کند و نشان میدهد در حال حاضر روند این جفت ارز صعودی است، اگرچه خریداران  منتظر حرکت این جفت ارز بالاتر از میانگین متحرک 100 روزه هستند.