جفت ارز USD/CAD به پایین ترین سطح در یک هفته اخیر رسید


از سوی دیگر، دلار آمریکا همچنان به تقویت انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو برای مهار تورم، سیاست های پولی خود را زودتر تشدید خواهد کرد، ادامه داد.  این، همراه با بهبود بیشتر در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، به عنوان یک مانع برای دلار عمل کرد، اگرچه کمک چندان‌هم به جفت ارز USD/CAD نکرد.

2. آموزش فارکس

 با توجه به ریسک در رویداد بانک مرکزی، معامله‌گران در روز سه‌شنبه ممکن است از انتشار داده‌های تراز تجاری ایالات متحده و کانادا سرنخ بگیرند.  این به همراه شاخص PMI کانادا Ivey و پویایی قیمت نفت، روی دلار کانادا تاثیر خواهد گذاشت.  از سوی دیگر، تمایل گسترده‌تر ریسک بازار، تقاضای دلار را افزایش می‌دهد و فرصت‌های معاملاتی را در اطراف جفت ارز USD/CAD ایجاد می‌کند.

 نگرانی ها در مورد تأثیر نوع جدید کروناویروس بر تقاضای جهانی سوخت، نشان داد که بیماران مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا (Omicron) فقط علائم خفیف از خود نشان داده‌اند.  جدای از این، مذاکرات متوقف شده هسته ای ایران بازگشت عرضه اضافی نفت خام را به تعویق انداخت و در بحبوحه روحیه ریسک پذیری قوی در بازارهای مالی، طلای سیاه را بیشتر تقویت کرد.

تحلیل جفت ارز USDCAD

3. تحلیل فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/3685/%D8%AC%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-usdcad-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF

 این جفت ارز روند  نزولی روز قبل را از نزدیکی سطح 1.2800 یا بالاترین سطح از 20 سپتامبر افزایش داد و برای دومین روز متوالی در روز سه شنبه شاهد فروش سنگین بود.  قیمت نفت خام بر اساس رقابت قوی یک شبه رشد کرد و باعث افزایش نرخ ارز شد که به نوبه خود فشار زیادی را بر جفت ارز USD/CAD وارد کرد. برای دنبال کردن اخبار و تحلیل فاندامنتال  این جفت ارز، به تقویم اقتصادی فارکس سر بزنید

شما تنها سه قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

 با این اوصاف، با توجه به شرایط فروش در نمودار 1 ساعته، باید قبل از ایجاد معاملات نزولی جدید در اطراف جفت ارز USD/CAD، احتیاط کرد. سرمایه گذاران همچنین ممکن است از انجام معاملات تهاجمی قبل از نشست سیاست پولی بانک مرکزی کانادا در روز چهارشنبه خودداری کنند.  این به نوبه خود، از چشم انداز ظهور مقداری خرید و بهبودی متوسط   در روز حمایت می کند.

جفت ارز USD/CAD در طول بازار معاملاتی  اروپا روند نزولی خود را ادامه داد و در یک ساعت گذشته به پایین‌ترین سطح در یک هفته اخیر، تا حدود سطح 1.2680، سقوط کرد.

تحلیل فاندامنتال

1. ثبت نام فارکس