جفت ارز NZDUSD به پایین ترین سطح خود در یک سال گذشته رسید

تحلیل جفت ارز NZDUSD

عوامل حمایتی تا حد زیادی با ظهور خرید جدید در اطراف دلار آمریکا خنثی شد، که به عنوان یک عامل کلیدی و به عنوان یک مانع برای جفت ارز NZD/USD عمل می کرد، تلقی می شد.  از آنجایی که سرمایه گذاران به گزارش مربوط به جلسه NFP ایالات متحده در روز جمعه نگاه می کردند، در میان انتظارات قوی تر برای تشدید سیاست های سریعتر توسط فدرال رزرو، دلار دوباره متقاضی‌های زیادی پیدا کرد.  اکنون به نظر می رسد سرمایه گذاران متقاعد شده اند که فدرال رزرو مجبور خواهد شد برای مهار تورم،  سیاست‌های تهاجمی تری اتخاذ کند.

 در واقع، بازارهای پول حاکی از احتمال بالای افزایش قیمت فدرال رزرو تا ماه مه 2022 است. این امر، همراه با بازگشت خوب در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده از پایین ترین سطح از سپتامبر، پشتوانه دلار آمریکا بود.  به نظر می‌رسد که پس‌زمینه اساسی به شدت به نفع دلار آمریکا متمایل است و از چشم‌انداز حرکت کاهشی بیشتر برای جفت ارز NZD/USD حمایت می‌کند.  از این رو، اقدام قیمتی محدود، ممکن است همچنان به عنوان یک مرحله تثبیت نزولی طبقه بندی شود.

 ترکیبی از نیروهای واگرا نتوانسته انگیزه معناداری برای جفت ارز NZD/USD ایجاد کنند، در عوض منجر به کاهش قیمت در اولین روز هفته جدید شدند.  احساس خطر جهانی در واکنش به گزارش‌های آفریقای جنوبی کمی تثبیت شد و نشان داد که بیماران مبتلا به Omicron علائم نسبتاً خفیفی داشتند.  این از لحن کلی مثبت در اطراف بازارهای سهام مشهود بود، که مقدار حمایت از دلار نیوزلند را افزایش داد.

 هیچ داده مهم اقتصادی در بازار وجود ندارد که قرار باشد در روز دوشنبه از ایالات متحده منتشر شود و دلار را تحت الشعاع بازده اوراق قرضه ایالات متحده قرار می دهد.  جدای از این، تحولات جدید پیرامون حماسه ویروس کرونا و احساس ریسک گسترده تر بازار باید به معامله گران اجازه دهد تا از فرصت های کوتاه مدت در اطراف جفت ارز NZD/USD بهره ببرند.


منبع: https://boorsa.org/post/3670/%D8%AC%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-nzdusd-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF

جفت ارز NZD/USD در بازار معاملاتی روز دوشنبه، نرخ خود را تا پایین ترین سطح از نوامبر 2020 کاهش داد و در اطراف محدوده 40-0.6750 نوسان داشت.

تحلیل فاندامنتال