جفت ارز NZD/USD تلاش می کند تا روند صعودی را ادامه دهد

 گفته می شود ، انتشارات کلان این هفته ایالات متحده – داده های تولید صنعتی و بازار مسکن – به تضعیف فعالیت های اقتصادی و تعدیل انتظارات برای واکنش تهاجمی تر از سوی فدرال رزرو اشاره کرد.  این می تواند هرگونه سود قابل توجهی را برای دلار حفظ کند و از جفت ارز NZD/USD حمایت کند.  این امر به دلیل افزایش معاملات مبنی بر افزایش نرخ بهره توسط RBNZ (بانک مرکزی نیوزلند) برای مهار تورم سرسختانه ، به معامله گران نزولی احتیاط می کند.

جفت ارز NZD/USD روند صعودی خود را از پایین ترین سطح در چند ماه اخیر افزایش داد و آخرین بار این جفت ارز در نزدیکی انتهای محدوده معاملات روزانه خود ، در سطح 0.7175 ، در حال حرکت بود.

تحلیل فاندامنتال

تحلیل جفت ارز NZDUSD


بازده اوراق قرضه ایالات متحده از اواخر سپتامبر در شرایطی که سیاست فدرال رزرو تنگ تر می شود ، افزایش یافته است.  صورت‌جلسه نشست FOMC که چهارشنبه گذشته منتشر شد ، تأیید کرد که فدرال رزرو همچنان در مسیر خود است تا محرک های عظیم دوران پاندمی خود را از ماه نوامبر عقب بکشد.  بازارها همچنین احتمال افزایش نرخ بهره را در سال 2022 در میان نگرانی ها در مورد افزایش سریعتر تورم از حد انتظار قیمت گذاری کرده اند.

 گروه بدهکار چین اورگراند روز چهارشنبه اعلام کرد که قرارداد 2.6 میلیارد دلاری برای فروش سهام کنترلی در تجارت مدیریت دارایی خود شکست خورد.  این توسعه تاثیر خود را بر احساس خطر جهانی گذاشت ، که از لحن ضعیف تر در بازارهای سهام مشهود بود.  جدا از این ، افزایش اخیر اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده به عنوان یکی دیگر از عواملی شناخته شد که بعنوان یک عامل محرک برای دلار آمریکا عمل کرد.

 در حال حاضر معامله گران در بازار مشتاقانه منتظر طرح اقتصادی ایالات متحده هستند – که شامل انتشار شاخص تولید Philly Fed و ادعاهای معمول هفتگی بیکاری در هفته می‌باشد.  این ، همراه با سخنرانی برنامه ریزی شده توسط کریستوفر والر ، فرماندار فدرال رزرو و بازده اوراق قرضه ایالات متحده ، ممکن است در اوایل بازار معاملاتی آمریکای شمالی بر دلار آمریکا تأثیر بگذارد.  معامله گران بیشتر از احساسات ریسک بازار بیشتر استفاده می کنند تا از فرصت هایی در اطراف جفت ارز NZD/USD بهره ببرند.

 علاوه بر این ، عقب نشینی روز پنجشنبه هنوز هم می تواند ناشی از سودآوری در برابر افزایش شدید پیپ اخیر با بیش از 300 پیپ از مرز 0.6900 باشد که در 13 اکتبر لمس شد. این امر باعث می شود تا منتظر یک پیگیری قوی باشید.  میزان فروش جفت ارز NZD/USD در کوتاه افزایش یافته است و برای هرگونه اسلاید اصلاحی معنی دار تعیین شده است.

 پس از صعود به بالاترین سطح از 11 ژوئن در اوایل این پنجشنبه ، جفت ارز NZD/USD شاهد یک دور برگشت روزانه از منطقه 0.7220 در میان افزایش شدید تقاضای دلار آمریکا بود.  نگرانی های تازه در مورد تنگنای اعتباری در بخش املاک و مستغلات چین ، اشتهای سرمایه گذاران را برای دارایی های ریسک پذیرتر کاهش داد.  این ، به نوبه خود ، به دلار امن کمک کرد تا بتواند از پایین ترین سطح سه هفته اخیر یک جهش ملایم ایجاد کند و باعث ناامیدی طولانی مدت در اطراف اصلی شد. برای دنبال کردن اخبار و تحلیل فاندامنتال  این جفت ارز، به تقویم اقتصادی فارکس سر بزنید.

2. آموزش فارکس

1. ثبت نام فارکس

 

3. تحلیل فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/3193/%D8%AC%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-nzdusd-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%84%D8%A7%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF-%D8%B5%D8%B9%D9%88%D8%AF%DB%8C

شما تنها سه قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):