جفت ارز GBPUSD منتظر نشست بانک های مرکزی انگلیس و آمریکاست!

یکشنبه 20 آذر 1401 – 10:59

پوند انگلیس برای هفته جدید معاملاتی آماده می‌شود. هفته‌ای که پر از نشست‌های بانک مرکزی است. پوند هفته گذشته را در محدوده مثبتی به پایان رساند و در برابر دلار آمریکا رشد کرد.

چرا بازار توجهی به داده‌های اقتصادی ندارد؟

داده‌های اقتصادی آمریکا وضعیت خوبی دارند، اما هنوز نتوانسته‌اند از دلار آمریکا حمایت قوی و ادامه‌داری داشته باشند. سنتیمنت مصرف‌کنندگان آمریکا خوب است و تورم بخش تولیدی هم بهتر از پیش‌بینی‌ها بود. این در حالی است که در هفته‌های قبل هم شاهد رشد خوب داده‌های اشتغال و ISM بخش خدماتی آمریکا بودیم.

از دید پوند انگلیس، قیمت مسکن به خاطر سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی سیر نزولی دارد. این هفته نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس برگزار خواهد شد و به احتمال زیاد نرخ بهره به اندازه ۰٫۵۰ واحد درصد افزایش خواهد یافت. فدرال رزرو هم به همین اندازه نرخ بهره را بالا خواهد برد.

به نظر می‌رسد که بازار فعلاً توجهی به داده‌های اقتصادی ندارد و منتظر نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو و برآوردهای اقتصادی آمریکاست. در هفته پیش رو داده‌های اقتصادی نسبتاً مهمی از انگلیس منتشر خواهند شد، اما تمرکز اصلی جفت ارز GBPUSD به داده‌های تورمی و نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو خواهد بود.

نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس و آمریکا

نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس مهم است، اما مهم‌تر از آن سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا و برآوردهای نرخ بهره‌ای اعضای بانک مرکزی آمریکاست! بایستی دید که در میان انتشار داده‌های خوب اقتصادی آمریکا، لحن رئیس فدرال رزرو آمریکا چگونه تغییر کرده است؟ دفعه پیش، لحن رئیس فدرال رزرو دوویش بود و از آن زمان شاهد تضعیف ارزش دلار آمریکا بودیم. اما آیا لحن رئیس فدرال رزرو باز هم دوویش خواهد بود و از جفت ارز GBPUSD حمایت خواهد کرد؟

پیش بینی فعالین بزرگ بازار از آینده جفت ارز GBPUSD 11 دسامبر 1
بازار فارکس – پیش بینی فعالین بزرگ بازار از آینده جفت ارز GBPUSD


منبع: https://iranbourseonline.info/236854/faw/%D8%AC%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-gbpusd-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%B1-%D9%86%D8%B4%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84