جفت ارز GBPJPY برای رسیدن به سطح 152.00 تلاش می کند

 شایان ذکر است که بریتانیا طی چند روز گذشته بیش از 30 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرده است.  این در نتیجه یک مطالعه در بریتانیا است که نشان می دهد پس از تزریق دو دوز واکسن Pfizer یا AstraZeneca ، ایمنی آن طی شش ماه کاهش می یابد.  جدا از این ، مشکلات Brexit دست کم هرگونه دستاورد بیشتری را برای جفت ارز GBP/JPY ، حداقل در حال حاضر ، محدود کرد.

تحلیل جفت ارز GBPJPY

جدا از انگیزه ریسک ، برخی از معاملات پیش از سخنرانی جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ، فشار زیادی را به دلار وارد کرد.  این موضوع ، به نوبه خود ، به عنوان یک عامل محرک برای پوند عمل می کند و به بازده روزانه جفت ارز GBP/JPY که در حدود 60 است، پیپ کمک می کند.  با این اوصاف ، بدتر شدن وضعیت کووید -19 در انگلستان هرگونه دستاورد بعدی را محدود کرد.

 ترکیبی از عوامل به جفت ارز GBP/JPY برای جلب برخی از خریدها در نزدیکی سطح 150.45 در روز جمعه کمک کرد و روند صعودی آن را از صعودهای یک و نیم هفته ای که در بازار معاملاتی قبلی لمس کرده بود ، متوقف کرد.  احساسات اساسی صعودی تقاضا برای ین ژاپن را تضعیف کرد ، در حالی که پوند انگلیس از ضعف متوسط   دلار آمریکا سود برد.برای دنبال کردن اخبار و تحلیل فاندامنتال  این جفت ارز، به تقویم اقتصادی فارکس سر بزنید.

جفت ارز GBP/JPY به بالاترین سطح روزانه خود در یک ساعت گذشته رسید ، هرچند تلاش کرد تا از سطح 151.00 استفاده کند ولی پس از آن به سرعت چند پیپ عقب نشینی کرد.

تحلیل فاندامنتال

3. تحلیل فارکس


منبع: https://boorsa.org/post/2418/%D8%AC%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-gbpjpy-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-15200-%D8%AA%D9%84%D8%A7%D8%B4-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF

 هیچگونه اطلاعات اقتصادی مهمی در بازار وجود ندارد که قرار باشد در روز جمعه از انگلستان منتشر شود ، این امر باعث می شود که ارزش جفت ارز GBP/JPY تحت تاثیر پویایی قیمت دلار آمریکا و احساس خطر بیشتر بازار قرار گیرد.  در همین حال ، اظهارات پاول بعداً در طول بازار معاملاتی آمریکای شمالی ممکن است برخی از نوسانات را در بازار ارز ایجاد کند و فرصت های معاملاتی کوتاه مدت را ایجاد کند.

 

شما تنها سه قدم تا ورود به فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

2. آموزش فارکس

1. ثبت نام فارکس

 پس از تأیید کامل سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای واکسن کرونای Pfizer/BioNTech ، نگرانی ها در مورد پیامدهای اقتصادی ناشی از نوع بسیار مسری دلتا ویروس کرونا کاهش یافت.  این امر امیدواری هایی را ایجاد کرد که تلقیحات در ایالات متحده می تواند اعتماد سرمایه گذاران را تسریع کرده و افزایش دهد ، که این موضوع از لحن عموما مثبت بازارهای سهام مشخص بود.