جفت ارز GBP/JPY خود را بالای سطح184.00 تثبیت می کند.

روند نزولی جفت ارز GBP/JPY در بازه معاملاتی توکیو در روز جمعه  آغاز شده است اما بالای سطح 184.00 به حرکتش ادامه می دهد.

علاوه بر این، وزارت دارایی ژاپن گزارش داد که هزینه‌های سرمایه شرکت‌ها نسبت به سال قبل در دوره آوریل تا ژوئن 4.5% افزایش یافته است. جدای از این، سیاست متفاوت اتخاذ شده توسط بانک مرکزی ژاپن (BoJ) و یکی دیگر از بانک های مرکزی بزرگ ممکن است معامله گران را از ریسک پذیری صعودی در اطراف ین باز دارد. شایان ذکر است که BoJ تنها بانک مرکزی در جهان است که نرخ های بهره منفی را حفظ می کند و پیش بینی می شود به  سیاست فوق العاده محطاتانه خود پایبند باشد.در مقابل، پیش‌بینی می‌شود که بانک انگلستان (BoE) به چرخه تشدید سیاست‌های انقباضی خود برای مبارزه با تورم بالا ادامه دهد.

علیرغم لحن کلی مثبت در بازارهای سهام، ین ژاپن (JPY) در میان نگرانی‌ها در مورد رکود عمیق‌تر اقتصاد جهانی، جریان‌های مثبت را جذب می‌کند و به عنوان یک باد مخالف برای جفت ارز GBP/JPY عمل می‌کند. با این اوصاف، داده‌های کلان ناامیدکننده ژاپنی مانع از هرگونه افزایش معنی‌دار ین می‌شود و به محدود کردن  روند نزولی برای جفت ارز کمک می‌کند. آخرین نظرسنجی از بانک جیبون نشان داد که شاخص بخش تولید در ژاپن در ماه اوت به انقباض ادامه داد.در Forex Factory میزان اهمیت این داده های اقتصادی مشخص شده است.

این شرط‌ها توسط اظهارات بن برادبنت، معاون فرماندار BoE در هفته گذشته تأیید شد. هاو پیل، اقتصاددان ارشد BoE، روز پنجشنبه خاطرنشان کرد که تورم در بریتانیا “بسیار بالا” باقی مانده است و افزود که سیاست های انقباضی زیادی در حال انجام است. این نشان می‌دهد که روند جفت ارز  GBP/JPY صعودی است .برای پیاده سازی درست تحلیل تکنیکال حتما باید بروکر خوبی را انتخاب کنید. اگر از بروکر خود مطمئن نیستید و می خواهید بروکرهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید به صفحه انتخاب بروکر سر بزنید.


منبع: https://boorsa.org/post/15205/%D8%AC%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-gbpjpy-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%B7%D8%AD18400-%D8%AA%D8%AB%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF

رید.