جفت ارز EURUSD در حال صعود به اوج های ماهانه جدیدی است!

جفت ارز EURUSD در واکنش به داده‌های تورمی آمریکا از اوج قیمتی ماه سپتامبر در ۱٫۰۱۹۸ عبور کرد و در حال حرکت به سمت اوج قیمتی ماه اوت در ۱٫۰۳۶۹ است. این هفته شاخص خرده‌فروشی آمریکا منتشر خواهد شد و بازار امیدوار است که اندازه افزایش نرخ بهره در ماه‌های آینده کوچک‌تر از قبل باشد.

جفت ارز EURUSD در حال فتح اوج‌های ماهانه است!

تا وقتی‌که خبر جدیدی از آینده نرخ‌های بهره فدرال رزرو منتشر نشده، یورو به سیر صعودی خود در برابر دلار آمریکا ادامه خواهد داد. این هفته شاخص خرده‌فروشی آمریکا و شاخص PPI یا تورم تولیدکننده منتشر خواهند شد. اگر شاخص خرده‌فروشی بهتر از پیش‌بینی‌ها باشد و یا تورم بخشی تولیدی رشد سریعی داشته باشد، دلار آمریکا دوباره به خاطر ترس از تشدید فشارهای تورمی آتی تقویت خواهد شد.

نباید فراموش کرد که رئیس فدرال رزرو آمریکا در نشست قبلی تعیین نرخ بهره گفته بود که داده‌های اقتصادی از نرخ بهره خنثی بالاتر از پیش‌بینی‌های قبلی حکایت دارند. یعنی نرخ بهره باز هم افزایش خواهد یافت.

جفت ارز EURUSD به اوج قیمتی جدید ماهانه صعود کرده است. دلار آمریکا در واکنش به افت نرخ رشد تورم و انتظارات نرخ بهره‌ای تضعیف شده و به همین دلیل شاهد تقویت یورو در برابر دلار آمریکا هستیم. طبق داده‌های CME FedWatch، از دید بازار شانس افزایش ۰٫۵۰ واحد درصدی نرخ بهره در ماه دسامبر به ۸۰ درصد رسیده است. بایستی دید که آیا فدرال رزرو در واکنش به داده‌های تورمی اخیر، از سرعت افزایش نرخ بهره خواهد کاست یا خیر؟

انتظارات نرخ بهره‌ای آمریکا محرک اصلی بازار است

یکشنبه 22 آبان 1401 – 11:28

با این حال تا وقتی‌که انتظارات نرخ بهره‌ای بازار ضعیف است، جفت ارز EURUSD هم سیر صعودی خواهد داشت. اما داده‌های قوی اقتصادی آمریکا باعث تقویت انتظارات نرخ بهره‌ای و سقوط EURUSD خواهند شد.

بازار فارکس – پیش بینی فعالین بزرگ اقتصادی از آینده جفت ارز EURUSD در فصل های آتی سال


منبع: https://iranbourseonline.info/234088/faw/%D8%AC%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-eurusd-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%B5%D8%B9%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%88%D8%AC-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AC