جفت ارز AUDUSD منتظر نشست فدرال رزرو آمریکاست!

تمرکز اصلی بازار به سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا و برآوردهای آتی نرخ بهره مقامات خواهد بود. اگر نرخ بهره فعلی استرالیا و آمریکا را مقایسه کنیم و در عین حال پیش‌بینی‌های نرخ بهره را هم تأثیر دهیم، شرایط به نفع دلار استرالیا نیست! اگر فشارهای داخلی استرالیا نبود، بانک رزرو استرالیا نرخ بهره را بیشتر از این بالا می‌برد.

پیش بینی فعالین بزرگ بازار از آینده جفت ارز AUDUSD 11 دسامبر 1
بازار فارکس – پیش بینی بزرگان بازار فارکس از آینده جفت ارز AUDUSD


منبع: https://iranbourseonline.info/236852/faw/%D8%AC%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-audusd-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%B1-%D9%86%D8%B4%D8%B3%D8%AA-%D9%81%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%B2%D8%B1%D9%88-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D8%B3

نشست تعیین نرخ بهره بانک رزرو استرالیا تأثیر اندکی بر جفت ارز AUDUSD و دلار استرالیا داشت. اما این هفته نشست فدرال رزرو آمریکا بازار را متلاطم خواهد کرد.

یکشنبه 20 آذر 1401 – 10:49

فروش‌های قوی که در روزهای ابتدایی هفته گذشته شاهدش بودیم، به دلیل تقویت ارزش دلار آمریکا بود. داده‌های اقتصادی آمریکا قوی هستند و از ادامه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو حمایت می‌کنند! فدرال رزرو به دنبال کنترل تورم است و برای این کار باید اقتصاد آمریکا وارد رکود شود. اما شاخص‌های اقتصادی آمریکا نشانه‌ای از رکود ندارند! به همین دلیل فدرال رزرو مجبور است برای کنترل تورم به افزایش نرخ بهره (حتی در اندازه‌های کوچک) ادامه دهد.

نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا

روز چهارشنبه این هفته نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا به پایان می‌رسد و علاوه بر تعیین نرخ بهره جدید، برآوردهای نرخ بهره‌ای هم به روز رسانی خواهند شد. همه برای افزایش ۰٫۵۰ واحد درصدی نرخ بهره آماده‌اند، این یعنی افزایش نرخ بهره به تنهایی بازار را به نوسان نخواهد انداخت.

هفته گذشته بانک رزرو استرالیا نرخ بهره را ۰٫۲۵ واحد درصد بالا برد، اما بازار هیچ واکنشی نشان نداد. این در حالی است که بانک رزرو استرالیا از ماه مه تا به امروز نرخ بهره را ۳ واحد درصد بالا برده است. بیانیه بانک مرکزی هم نشان می‌دهد که سیاست‌های فعلی ادامه خواهند داشت. رشد اقتصادی قوی استرالیا ادامه دارد، بازار کار وضعیت خوبی دارد و پیش‌بینی می‌شود که نرخ رشد تورم در ۸ درصد به پیک برسد. هدف تورمی بانک مرکزی استرالیا محدوده بین ۲ تا ۳ درصد است.

چرا جفت ارز AUDUSD تضعیف شد؟

دلار استرالیا در اولین روزهای هفته گذشته در برابر دلار آمریکا سقوط کرد، اما در نهایت هفته را در محدوده مثبتی به پایان رساند.

دلار استرالیا واکنشی به نشست بانک مرکزی نشان نداد!