جفت ارز یورو/دلار در میان قدرت متوسط دلار در حالت تدافعی باقی می ماند

به نظر می رسد معامله گران تمایلی به شرط بندی تهاجمی ندارند و ممکن است ترجیح دهند قبل از مصاحبه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در کنگره دو روزه که از چهارشنبه آغاز می شود، در حاشیه باشند. جدا از این، نظرات تعدادی از اعضای بانفوذ FOMC برای سرنخ های تازه در مورد مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت، که نقشی کلیدی در افزایش تقاضای دلار خواهد داشت و به تعیین مسیر کوتاه مدت برای یورو کمک می کند. جفت ارز یورو/دلار سرمایه‌گذاران این هفته همچنین با انتشار چاپ‌های فلش PMI از منطقه یورو و آمریکا در روز جمعه مواجه خواهند شد


منبع: https://boorsa.org/post/12470/usdeur-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%81%D8%B9%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%82%DB%8C-%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF-

دلار آمریکا (USD) بر اساس جهش اخیر خود از کف یک ماهه که جمعه گذشته به ثبت رسیده است، تقویت می شود و برای سومین روز متوالی بالاتر می رود، که به نوبه خود، به عنوان یک عامل کلیدی در نظر گرفته می شود که به عنوان یک باد مخالف برای  جفت ارز EUR/USD عمل می کند.  فدرال رزرو اگرچه هفته گذشته افزایش نرخ بهره را نادیده گرفت، اما نشان داد که هزینه های استقراض ممکن است هنوز تا پایان سال جاری تا 50 واحد افزایش یابد. بازارها به سرعت واکنش نشان دادند و اکنون در نشست ژوئیه FOMC با افزایش 25 واحدی در ثانیه قیمت گذاری می کنند، که به نوبه خود باعث افزایش بازده اوراق قرضه آمریکا شده و مقداری از دلار را حمایت می کند.

با این حال، با توجه به چشم انداز تندروانه بانک مرکزی اروپا (ECB) حداقل در حال حاضر، ریزش جفت ارز یورو/دلار آمریکا کاهش یافته است. شایان ذکر است که بانک مرکزی اروپا چهارشنبه گذشته برای هشتمین بار متوالی نرخ بهره را افزایش داد و به بالاترین میزان در 22 سال گذشته رسید و نشان داد که برای رساندن تورم منطقه یورو به هدف میان مدت 2%  خود، به افزایش بیشتر نرخ بهره نیاز است. پیش‌بینی تورم در سال جاری از 4.6% به 5.1% افزایش یابد که نشان می‌دهد بانک مرکزی همچنان سیاست‌های سخت‌گیرانه خود را انجام نداده است. این به نوبه خود می تواند از  جفت ارز مشترک پشتیبانی کند.

جدای از این، لحن ضعیف تر در بازارهای سهام بیشتر به وضعیت امن بودن دلار آمریکا کمک می کند و سقف محکمی را در مسیر صعودی EUR/USD کقرار می دهد. نگرانی‌ها در مورد رکود اقتصادی جهانی، به‌ویژه در چین، گزارش‌هایی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد که نشان می‌دهد چین در حال بررسی یک بسته محرک گسترده برای تقویت حمایت اقتصادی است و همچنان بر احساسات سرمایه‌گذاران تأثیر می‌گذارد. حتی اقدام بانک خلق چین برای کاهش نرخ‌های اولیه وام یک ساله و پنج ساله (LPRs) در این سه‌شنبه، چندان نگرانی‌ها را کاهش نمی‌دهد یا انگیزه‌ای معنادار برای این شرکت ایجاد می‌کند.

جفت ارز یورو/دلار در روز سه‌شنبه برای به دست آوردن هر گونه کشش معنی‌داری تلاش می‌کند و در یک باند معاملاتی باریک، درست بالاتر از رقم گرد 1.0900 در بازه معاملاتی توکیو نوسان می‌کند.