جفت ارز یورو دلار در زیر سطح کلیدی 1.0700 در حال دست و پا زدن است

تحلیل تکنیکال یورو دلار


منبع: https://boorsa.org/post/12283/%D8%AC%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%DB%8C%D9%88%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%AF%DB%8C-10700-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D9%BE%D8%A7-%D8%B2%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

در بحبوحه بهبود توانایی ریسک پذیری سرمایه گذاران، معاملات آتی S&P500 در آسیا رشد قابل توجهی داشته است. فعالان بازار در بحبوحه سنتیمنت محتاطانه بازار که ناشی از انتظارات فزاینده افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو بود، سهام آمریکا را در روز چهارشنبه تخلیه کردند.

شانس برای ارقام نرم تورم منطقه یورو افزایش می یابد

در این هفته، انتشار شاخص هماهنگ قیمت‌های مصرف‌کننده اولیه آلمان، اسپانیا و فرانسه (HICP) نشان داد که فشارهای تورمی در ماه مه بیش از حد انتظار کاهش یافته است که به دلیل کاهش قیمت‌های انرژی و رکود تقاضای خرده‌فروشی انجام شده است. ارقام تیتر ماهانه از اسپانیا و آلمان کاهش تورم را به ثبت رسانده است که شانس شرط بندی های بلندمدت جنگ طلب بانک مرکزی اروپا (ECB) را کاهش داده است. کاهش همه جانبه در اعداد تورم آلمان، اسپانیا و فرانسه نشان می دهد که تورم منطقه یورو نیز به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت.

شاخص های اقتصادی آمریکا همچنان در کانون توجه قرار دارند

پس از انتشار داده های بازار کار آمریکا، سرمایه گذاران چشم به راه اشتغال در آمریکا هستند که شرایط سالم بازار کار را فراهم می کند. قبل از داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی آمریکا (NFP)، سرمایه‌گذاران منتظر انتشار تغییرات استخدامی پردازش خودکار داده‌ها (ADP) برای ماه می خواهند بود.  تحلیل گران پیش‌بینی می‌کند 170 هزار نیروی جدید در بازار کار اضافه شوند، کمتر از افزایش 296 هزار نفری قبلی که در ماه آوریل ثبت شده بود. توجه به داده های بازار کار برای فدرال رزرو قبل از ایجاد موضعی برای سیاست نرخ بهره بسیار مهم است. بسیار انتظار می رود که اضافه شدن نیروی کار خوش بینانه همراه با فرصت های شغلی قوی، باعث تقویت بیشتر سیاست های فدرال رزرو شود.

شاخص دلار آمریکا (DXY) در حال افزایش قدرت برای قرار گرفتن در بالای مقاومت 104.30 است زیرا موضوع ریسک گریزی که سرمایه گذاران بر آن تاکید دارند در حال بهبود جذابیت آن است. شاخص USD پس از یک حرکت فروش در حال تثبیت است، زیرا زمینه لایحه سقف بدهی آمریکا پس از دریافت مجوز از کنگره در حال محو شدن است. حرکت بهبود در شاخص دلار، تقاضا برای اوراق قرضه دولتی آمریکا را کاهش داده است. این منجر به جهش بازدهی 10 ساله خزانه داری آمریکا به نزدیک 3.67٪ شده است.

لورتا مستر، رئیس بانک فدرال رزرو کلیولند، در مصاحبه ای با فایننشال تایمز، گفت: “من واقعا دلیل قانع کننده ای برای مکث نمی بینم – به این معنی که صبر کنید تا شواهد بیشتری به دست آورید تا تصمیم بگیرید که چه کاری انجام دهید.” در حالی که فیلیپ جفرسون، رئیس فدرال رزرو در سخنرانی روز چهارشنبه گفت که توقف افزایش نرخ بهره در نشست بعدی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) زمان لازم را برای تجزیه و تحلیل داده های بیشتر قبل از تصمیم گیری در مورد میزان انقباض بیشتر فراهم می کند. وی افزود که توقف به این معنا نیست که نرخ ها به اوج خود رسیده است.

جفت ارز EUR/USD در محدوده باریکی زیر مقاومت سطح رُند 1.0700 در اوایل بازه معاملاتی اروپا تثبیت می شود. انتظار می‌رود که جفت ارز اصلی پیش از انتشار داده‌های مربوط به تورم و اشتغال آمریکا در منطقه یورو، عملکرد قدرتمندی را نشان دهد.

علاوه بر تغییر اشتغال ADP آمریکا، PMI تولید ISM (مه) نیز در کانون توجه باقی خواهد ماند. طبق گزارش اولیه، انتظار می‌رود که PMI تولید در مقایسه با نسخه قبلی که 47.1 بود، اندکی به 47.0 کاهش یابد. رقم زیر 50.0 به عنوان یک انقباض در فعالیت های کارخانه در نظر گرفته می شود و انقباض ماه می می تواند هفتمین انقباض متوالی در اقتصاد آمریکا باشد.

در حالی که انتظار می‌رود شاخص سفارش‌های جدید که نشان‌دهنده تقاضای آتی است، نسبت به عرضه قبلی 45.7 به 44.9 کاهش یابد. این می تواند فشار شدیدی بر دلار آمریکا وارد کند.

دیدگاه‌های متفاوتی از سوی سیاست‌گذاران فدرال رزرو در مورد هدایت نرخ بهره ارائه می‌شود

با توجه به این واقعیت که هزینه های مصرف کننده آمریکا در ماه آوریل انعطاف پذیر باقی مانده است، شرایط بازار کار هنوز سالم است و ارقام تورم آوریل سرسخت باقی مانده است، فدرال رزرو می تواند سیاست های سخت تر را ادامه دهد تا طرف خود را در نبرد با تورم چسبنده حفظ کند. با این حال، سیاست گذاران فدرال رزرو در مورد هدایت نرخ بهره که باعث ایجاد هرج و مرج در بازارهای مالی می شود، اختلاف نظر دارند.

با این حال، مادیس مولر، سیاستگذار بانک مرکزی اروپا روز چهارشنبه گفت: «به احتمال زیاد بانک مرکزی بیش از یک بار 25 واحد در ثانیه افزایش پیدا کند، زیرا تورم اصلی هنوز سرسخت است. همچنین، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا در آخرین نشست سیاست پولی اعلام کرد که بیش از یک افزایش نرخ بهره مناسب است.

انتظار می‌رود که EUR/USD کل قرارگیری ابزار فیبوناچی را که از پایین‌ترین حد 15 مارس در 1.0516 تا اوج 26 آوریل در 1.1095 در نمودار چهار ساعته ترسیم شده است، بازبینی کند. جفت ارز اصلی همچنان در الگوی نمودار کانال سقوط که در آن هر عقب نشینی به عنوان یک فرصت فروش در نظر گرفته می شود، حراج می شود.اندیکاتور (RSI) (14) در حال تلاش برای تغییر به محدوده 40.00-60.00 از محدوده نزولی 20.00-40.00 است که نشان دهنده قدرت در دلار آمریکا است.