تمام نگاه ها به شاخص NFP روز جمعه است

 

در روز سه شنبه هم شاخص قدرت خرید کارخانه ها در آمریکا و شاخص تولید ناخالص داخلی در سوئیس اعلام شد. شاخصی که مربوط به آمریکا بود دلار را بسیار قوی کرد و شاخصی که مربوط به سوئیس بود نتوانست بازار را تحت تاثیر خودش قرار دهد.

2. آموزش فارکس

علاوه بر این، ترسی که برای اعلام شاخص بیکاری در روز جمعه در آمریکا وجود دارد، ممکن است باعث ریزش بیشتر این جفت ارز در بازار فارکس شود.

پیشرفت خوبی در  جلسات و مواضع دولت های چین و آمریکا صورت گرفته و سازمان جهانی پول و سازمان بهداشت جهانی هم  پکیج 50 میلیارد دلاری برای بازگشت جهان به شرایط نرمال تخصیص داده اند. همین اتفاق باعث شده تا امیدواری ها برای بازگشت اقتصاد به شرایط نرمال بیشتر شود.

جفت ارز USDCHF با افزایش قیمت 0.05% همراه بوده و سپس با ریزش کم به نزدیک 0.8973 رسید. تمام این اتفاق ها پیش از باز شدن بازار اروپا اتفاق افتاد. هفته پیش هم هفته خوبی برای این جفت ارز نبود و به همین خاطر از دوشنبه تا به امروز، این اولین باری است که روند صعودی نیمه قاطعانه ای در این جفت ارز به چشم می خورد. البته که باید در نظر داشته باشیم که امروز خبرهای مهم زیادی در بازار وجود ندارد و فقط عوامل تکنیکال می توانند باعث نوسان در بازار شوند. در روز جمعه هم شاخص NFP اعلام می شود که به قطع روی نوسان این جفت ارز تاثیر خواهد گذاشت.

تحلیل فاندامنتال USDCHF

1. ثبت نام در بازار فارکس

3. دنبال کردن اخبار از فارکس فکتوری

تا زمانی که جفت ارز USDCHF نتواند خودش را در بالای نرخ 0.9005 تثبیت کند، امیدی برای شروع روند صعودی وجود نخواهد داشت.

شما تنها سه قدم تا ورود به دنیای فارکس فاصله دارید ( برای ورود روی لینک های زیر کلیک کنید):

با این وجود، شاخص دلار آمریکا در نزدیکی 90.00 در حال درجا زدن بوده و دلیل اصلی آن هم اعلام نرخ اوراق قرضه بود که اصلا به مقدار پیشبینی شده نزدیک نبود.

 


منبع: https://boorsa.org/post/1305/%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84-usdchf-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D8%A7%D8%AE%D8%B5-nfp-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%AC%D9%85%D8%B9%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

تحلیل جفت ارز  USDCHF

تحلیل تکنیکال USDCHF

  • جفت ارز دلار به فرانک سوئیس پس از رسیدن به بالاترین قیمت روزانه و پس از سه روز حرکت نزولی، کمی حالت صعودی به خود گرفته است
  • دلار آمریکا نتوانست ارزش خودش را حفظ کند و دلیل اصلی آن، درصد نا امید کننده سود اوراق قرضه بود
  • پایین آمدن رشد تولید ناخالصی در سوئیس، آمار نه چندان بد شاخص قدرت خرید کارخانه ها و اعلام شاخص NFP در روز جمعه، معامله روی این جفت ارز را بسیار سخت خواهد کرد.